na dzień 21.06.2026 — XII Niedziela Zwykła

  1. Przeżywamy XII Niedzielę Zwykłą. To trzecia niedziele miesiąca , w którą zawierzamy się opiece patrona Kościoła – św. Józefowi. Nabożeństwo czerwcowe dziś o godz. 17.30, w tygodniu przy okazji Mszy i nabożeństw. Dziękuję uczestnikom wczorajszych wydarzeń: wyjazdu do sanktuarium św. Jacka w Legnicy, spotkania ewangelizacyjnego w Tylicach i III Marszu dla Życia i Rodziny w Zgorzelcu. W czasie dzisiejszej Mszy św. o godz. 12.00 dwóch ministrantów: Jan PZYGRODZKI i Wojciech LIPIŃSKI otrzymają promocję na lektora . Dziękuję im za poświęcony czas na przygotowanie się do tego wydarzenia i życzę owocnej posługi w przekazywaniu Słowa Bożego w liturgii.
  2. Msze św. w tygodniu o godz. 18.00 z wyjątkiem środy. Przypada wtedy uroczystość św. Jana Chrzciciela , w sąsiedniej parafii odpustowa msza o godz. 17.00. Udajemy się na tę odpustową Mszę jako pielgrzymi . Zapraszam do wspólnego przejście – wyruszamy spod naszego krzyża misyjnego o godz. 16.15. W piątek Msza św. z nabożeństwem odprawiona będzie o godz. 9.00.
  3. W tygodniu nabożeństwa:
    • w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do 18.00 – Msza w tym dniu będzie sprawowana jako dziękczynna za kończący się rok szkolny . Zapraszam więc uczniów wszystkich szkół uczestnictwa w czwartkowej Mszy św.
    • w piątek o godz. 9.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego
    • w sobotę o godz. 18.00 Nowenna do MB Łaskawej
  4. Przyszła niedziela , to ostatnia niedziela czerwca. Zapraszam do służenia przy ołtarzu ministrantów seniorów .
  5. Kancelaria Parafialna czynna będzie we wtorek po wieczornej Mszy św. Tel. parafii: 789 736 527.
  6. Przewodnik grupy „5” Pieszej Pielgrzymki z Legnicy na Jasną Górę zaprasza chętnych do wspólnego pielgrzymowania na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w parafii św. Jadwigi w Zgorzelcu 21 czerwca i 12 lipca o godz. 19.00. Szczegóły na plakacie. XXXIV Pielgrzymka trwać będzie od 25 VII do 03 VIII br.
  7. Jest zaproszenie na uroczystość 10-lecia oddania do publicznego kultu wydarzenia eucharystycznego w Legnicy. W dniu 4 lipca, w sobotę, w kościele św. Jacka w Legnicy o godz. 11.00 Nabożeństwa eucharystyczne a następnie o godz. 12.00 Msza św. pod przewodnictwem bpa Marka Mendyka.
  8. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Legnickiej zaprasza młodych mężczyzn na rekolekcje dla rozeznania swojego powołania: „ Równaj w górę ”. Termin: 6 – 10 lipca 2026r. Informacje szczegółowe znajdują się na wywieszonym plakacie.
  9. Dziękuję za troskę o liturgię pełniącym funkcje kościelnych: Renacie IZYDORCZYK, Arturowi TOKARCZYK, Ryszardowi JUCHNIEWICZ .
  10. Dziękuję za posprzątanie i dekorację kaplicy MBŁ. Pracowali: Grażyna ROBECKA, Anna GŁOWACKA, Renata IZYDORCZYK i Ryszard JUCHNIEWICZ . Proszę o zadbanie o kaplicę MBŁ na przyszłą niedzielę rodziny z ul. Reymonta, nr: 64 , 66, 67 . Chętnych proszę o zapisanie się w zeszycie przy zakrystii. Można na ten cel złożyć dobrowolną ofiarę. Sprzątanie rozpoczyna się w sobotę o godz. 10.00.
  11. Dziękuję za prace wykonane na rzecz naszej parafii - przy budowie kościoła i na cmentarzu . Pracowali: Józef ZAPOTOCZNY, Andrzej JABŁOŃSKI, Andrzej STASZCZAK, Kazimierz SZWAJLIK, Józef MALEC, Jan SOŚNICKI, Marek WINIARSKI, Marek ŻYLUK. Dziękuję za upieczenia ciasta pani Małgorzacie SOLIPIWKO. Od jutra dalsze prace w wieży kościoła. Zapraszam chętnych od godz. 9.00.
  1. Przeżywamy XII Niedzielę Zwykłą. To trzecia niedziele miesiąca , w którą zawierzamy się opiece patrona Kościoła – św. Józefowi. Nabożeństwo czerwcowe dziś o godz. 17.30, w tygodniu przy okazji Mszy i nabożeństw. Dziękuję uczestnikom wczorajszych wydarzeń: wyjazdu do sanktuarium św. Jacka w Legnicy, spotkania ewangelizacyjnego w Tylicach i III Marszu dla Życia i Rodziny w Zgorzelcu. W czasie dzisiejszej Mszy św. o godz. 12.00 dwóch ministrantów: Jan PRZYGRODZKI i Wojciech LIPIŃSKI otrzymają promocję na lektora . Dziękuję im za poświęcony czas na przygotowanie się do tego wydarzenia i życzę owocnej posługi w przekazywaniu Słowa Bożego w liturgii.
  2. Msze św. w tygodniu o godz. 18.00 z wyjątkiem środy. Przypada wtedy uroczystość św. Jana Chrzciciela , w sąsiedniej parafii odpustowa msza o godz. 17.00. Udajemy się na tę odpustową Mszę jako pielgrzymi . Zapraszam do wspólnego przejście – wyruszamy spod naszego krzyża misyjnego o godz. 16.15. W piątek Msza św. z nabożeństwem odprawiona będzie o godz. 9.00.
  3. W najbliższą środę zapraszam na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy i Mszę św.
  4. W czwartek zapraszam do Zgorzelca na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Adoracja w ciszy zakończy się nabożeństwem czerwcowym.
  5. Kancelaria Parafialna czynna będzie we wtorek po wieczornej Mszy św. Tel. parafii: 789 736 527 .
  6. Przewodnik grupy „5” Pieszej Pielgrzymki z Legnicy na Jasną Górę zaprasza chętnych do wspólnego pielgrzymowania na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w parafii św. Jadwigi w Zgorzelcu 21 czerwca i 12 lipca o godz. 19.00. Szczegóły na plakacie. XXXIV Pielgrzymka trwać będzie od 25 VII do 03 VIII br.
  7. Jest zaproszenie na uroczystość 10-lecia oddania do publicznego kultu wydarzenia eucharystycznego w Legnicy. W dniu 4 lipca, w sobotę, w kościele św. Jacka w Legnicy o godz. 11.00 Nabożeństwa eucharystyczne a następnie o godz. 12.00 Msza św. pod przewodnictwem bpa Marka Mendyka.
  8. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Legnickiej zaprasza młodych mężczyzn na rekolekcje dla rozeznania swojego powołania: „ Równaj w górę ”. Termin: 6 – 10 lipca 2026r. Informacje szczegółowe znajdują się na wywieszonym plakacie.
  9. Dziękuję za stałą posługę w kościele pani Zofii WRÓBLEWSKIEJ . Kto chciałby włączyć się do grupy pomagającej pani Zofii Wróblewskiej w trosce o sprawowane w kościele św. Stanisława liturgie, proszę o kontakt ze mną.