• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Zgorzelec

E-mail Drukuj PDF

Ogłoszenia na XIII Niedzielę Zwykłą - 26 VI 2016r.

1.Przeżywamy XIII Niedzielę Zwykłą. Do czwartku, po wieczornych Mszach św., nabożeństwa ku czci Serca Jezusa. Trwa pielgrzymka do sanktuariów Dolnego Śląska, zorganizowane pod egidą Róży Małżeńskiej.

2.Dziękuję za udział w Mszy św. na zakończenie roku szkolnego. W piątek o godz. 800 uczestniczyło w tej Mszy św. 18 dzieci i młodzieży. Bardzo dziękuję za modlitewne przejście grupy pielgrzymów na odpust św. Jana Chrzciciela w miniony piątek. Nasza grupa liczyła 7 osób i ks. proboszcz. Dziękuję za pomoc w pracach przy parafii. Pomagali: Stanisława CHAŁKOWSKA i Czesław LESZCZUK. Dziękuję firmie pana Marka GÓRKI za prace na cmentarzu.

3.W środę przypada uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św.: w Tylicach - 1630, w kaplicy MB - 1800. W tym dniu zbieramy ofiary na Stolicę Apostolską.

4.W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. W piątek odwiedzę chorych, rozpoczynając od Tylic, od godz. 800. Msza św. w intencji chorych odwiedzanych z racji I piątku miesiąca w Tylicach w piątek o godz. 1630, w Zgorzelcu w przyszłą niedzielę o godz. 1900. Zmiana tajemnic Koła Żywego Różańca w sobotę po wieczornej Mszy św.

5.W piątek, modlimy się tradycyjnie Koronką do Bożego Miłosierdzia, w sobotę Nowenna do Patronki naszej parafii Matki Bożej Łaskawej. Oba nabożeństwa o godz. 1800.

6.Biskup legnicki, Zbigniew Kiernikowski, informował nas w kwietniu na temat Wydarzenia Eucharystycznego o znamionach cudu w kościele św. Jacka w Legnicy. Obecnie zaprasza nas na uroczystość instalacji Relikwii na 2 lipca. Uroczystości rozpoczną się o godz. 1100 w katedrze legnickiej, skąd wyruszy procesja do kościoła św. Jacka, gdzie na Mszy św. o godz. 1200 zostaną ukazane i zainstalowane do publicznego kultu Czcigodne Relikwie. Plakat o tym wydarzeniu jest w przedsionku naszej kaplicy.

7.W przyszłą niedzielę – I miesiąca, o godz. 1500 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa Koronką do Bożego Miłosierna. Po wystawieniu spotkanie Róży Małżeńskiej.

8.Zmienia się porządek Mszy św. od przyszłej niedzieli. Msze w niedziele do końca sierpnia będą sprawowane o godz. 800, 1000 (Tylice), 1130 i 1900. Msze św. w tygodniu tradycyjnie o godz. 1800.

9.W dniach od 2 do 10 sierpnia 2016r. odbywać się będzie XXIV Piesza Pielgrzymka Diecezji Legnickiej na Jasną Górę. Zapisy u ks. Grzegorza BASARY z parafii św. Jana Chrzciciela. Szczegóły na plakacie.

10. Młodzież ma zaproszenie na Spotkania Młodych do Legnickiego Pola w dniach 25 - 28 sierpnia 2016r. Koszt uczestnictwa - 60 zł. Szczegóły na plakatach wywieszonych w przedsionku kaplicy.

11. Kancelaria Parafialna czynna jest we wtorek i czwartek po wieczornej Mszy św. Tel. parafii: 75 612-06-25.

12. . Dziękuję rodzinie państwa SURDEL z ul. Okulickiego za ofiarę na posprzątanie i dekorację kaplicy na dzisiejszą niedzielę. Na przyszłą niedzielę proszę o przygotowanie kaplicy dwie kolejne rodziny z ul. Okulickiego. Proszę o zapisanie się w kalendarzu przy Zakrystii.

Ofiary na budowę kościoła - 1820 zł., taca:1520zł. Msza w intencji ofiarodawców z czerwca w przyszłą niedzielę o g. 1200.

ZAPOWIEDZI:

· Michał POSIOŁ, zam. w Dłużynie Dolnej i Isabell MALEC, zam. w Zgorzelcu ul. Reymonta - zapowiedź II

· Daniel TOMKÓW, zam. w Zgorzelcu, ul. Srebrzysta i Barbara WOŹNIAK, zam. w Zgorzelcu, ul. Srebrzysta - zapowiedź II


Adres strony internetowej naszej parafii: www.mblzgorzelec.pl

Konto parafii MB Łaskawej: PKO BP S.A. 58 1020 2137 0000 9102 0053 9494