• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Zgorzelec

E-mail Drukuj PDF

OGŁOSZENIA na XXIX Niedzielę Zwykłą - 19.10.2014r.

1. Przeżywamy XXIX niedzielę „w ciągu roku”. Rozpoczynamy dziś Tydzień misyjny. Codziennie będziemy modlić się w intencji misji, a w przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na cele misyjne. Dziękuję za ofiary do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zebrano 560 zł i 6 euro.

2. W dzisiejszą III niedzielę miesiąca, rano śpiewaliśmy Godzinki do Opieki św. Józefa. Po Mszy św. o godz. 900 spotkanie Bractwa św. Józefa i zmiana westchnień modlitewnych.

3. W minioną niedzielę liczyliśmy obecność na Mszach i przystępujących do Komunii św. W Zgorzelcu obecnych było 26 % mieszkańców, z których 64% było u Komunii św. W Tylicach odpowiednio 22% obecnych i 54% u Komunii św.

4. Jest propozycja nauki języka niemieckiego. Jeśli zawiąże się grupa kilku osób dorosłych, to będą zorganizowane spotkanie z kilkuosobową grupą niemiecką, która chce się uczyć języka polskiego. Osoby chętne proszę o kontakt ze mną.

5. W dniu dzisiejszym spotkanie dla dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii św. Spotykamy się o godz. 1300 w kaplicy MB.

6. Kandydaci do bierzmowania rozpoczynają od jutra Nowennę do Ducha Świętego. Zapraszam na pierwszy dzień Nowenny jutro, po Mszy wieczornej i kandydatów i ich rodziców.

7. Nabożeństwa różańcowe sprawujemy codziennie o godz. 1730.

8. Próba chóru parafialnego "NON NOBIS" we wtorek o godz. 1900 w szkole muzycznej.

9. W nadchodzącym tygodniu, przypada liturgiczne wspomnienie św.. Jana Pawła II. Zapraszam w środę na Mszę św., w której będziemy przyzywać wstawiennictwa św. Jana Pawła II.

10. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 900.

11. Kancelaria czynna w tym tygodniu we wtorek i czwartek po wieczornej Mszy św. Tel. do parafii: 75 6120625.

12. Dostaliśmy informację z Caritas naszej diecezji. Za miniony rok, 41 osób z naszej parafii wpłaciło na Caritas 1 % podatku. Dało to kwotę 3113 zł. Niedługo kwota ta zostanie przelana na nasze konto parafialne.

13. Nikt z ul Reymonta nie zgłosił się do posprzątanie i udekorowanie naszej kaplicy na dzisiejszą niedzielę Dziękuję panu Józefowi KUCHMISTRZ za posprzątanie kaplicy. Dalej proszę o posprzątanie kaplicy rodziny z ul. Reymonta. 2 - 3 rodziny proszę o zapisanie się w kalendarzu.

14. Dziękuję za prace na przy parafii. Pracowali: Józef KUCHMISTRZ, Józef ZAPOTOCZNY, Andrzej WASILEWSKI, państwo TOKARCZYK.

15. Na stoliku przy końcu ławek, są w kopertach kartki wypominkowe połączone z rozliczeniem finansowym za ostatni rok, oraz plan odczytywania wypominek. Są też same kartki wypominkowe. Ofiary, składane przy tej okazji w całości są przeznaczone na spłatę zadłużenia za prace wykonane w kaplicy św. Józefa.

W minionym tygodniu złożono na potrzeby naszej parafii ofiary w wysokości 4580 zł. OFIARODAWCY: Taca - 1530 zł.;

Adres strony internetowej naszej parafii: www.mblzgorzelec.pl

Konto parafii MB Łaskawej:

PKO BP S.A. 58 1020 2137 0000 9102 0053 9494