• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Zgorzelec

E-mail Drukuj PDF

OGŁOSZENIA na XX Niedzielę Zwykłą - 17.08.2014r.

1. Przeżywamy XX Niedzielę zwykła. Zachęcam do trwania w postawie abstynencji w intencji ludzi uzależnionych. Księga abstynencji znajduje się przy ikonie MB Łaskawej.

2. Dziś po rannej Mszy św. spotkanie czcicieli św. Józefa. Zapraszam nie tylko Bractwo św. Józefa, ale wszystkich mający nabożeństwo do tego patrona Kościoła, patrona dobrej śmierci.

3. Łużyckie Towarzystwo Wspierania Lokalnych Więzi Społecznych informuje, że w dniach od 18 do 23 sierpnia organizuje ferie letnie dla dzieci w wieku szkolnym. Zapisy w zakrystii. Dzieci gromadzą się jutro o godz. 900 przy kaplicy. Dzisiaj, po każdej Mszy św. można wspomóc organizację półkolonii ofiarą złożoną do puszki.

4. Msze św. w tygodniu: w czwartek i sobotę o godz. 1800. Kancelaria czynna będzie w sobotę po wieczornej Mszy św. Tel. Do parafii: Tel. parafialny: 75/6120625. Nagłe sytuacje proszę zgłaszać do naszego kleryka Mateusza, lub ks. Janusza DERECZENIKA, proboszcza z Jerzmanek.

5. W piątek, 22 sierpnia, będziemy się radowali Maryją – Królową. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił właśnie król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej.

6. W tygodniu w sobotę Nowenna do Matki Bożej Łaskawej - naszej patronki. Nabożeństwo o godz. 1800.

7. Zapraszam, zwłaszcza młodzież, do pomocy przy pielęgnacji zieleni wokół kaplicy. Zaprasza w piątek i sobotę na godz. 900.

8. 6 września organizowana jest XV pielgrzymka osób niepełnosprawnych i ich przyjaciół do Krzeszowa. Spotkanie w Krzeszowie rozpoczyna się o godz. 1000 i trwać będzie do godz. 1500.

9. Dziękuję za posprzątanie i dekorację naszej kaplicy na uroczystość Wniebowzięcia MB i dzisiejszą niedzielę rodzinom państwa TOKARZYK i WYSPIAŃSKICH. Proszę o zatroszczenie się o kaplicę na przyszłą niedzielę dwie rodziny z ul. Okulickiego i zapisanie się w kalendarzu znajdującym się przy wejściu do zakrystii.

10. Dziękuję za podjęte prace na terenie parafii. Pracowali: Józef KUCHMISTRZ, Józef ZAPOTOCZNY, Mateusz WYSPIAŃSKI, Wojciech TOKARZYK i Michał DELIJEWSKI

11. W dniach od 21 do 25 sierpnia w Legnickim Polu odbędzie się XXI Spotkanie Młodych Diecezji Legnickiej pod hasłem „Apokalipsa”. Odbędą się spotkania ze znanymi osobami i koncerty znanych zespołów. Szczegóły na plakacie. Koszt uczestnictwa 50 zł.

12. Kandydatów do bierzmowania, którzy byli nieobecni na ostatnim spotkaniu czerwcowym, proszę o indywidualny kontakt ze mną. Czas poprawy egzaminu i zgłoszenia się w związku z nieobecnością na ostatnim spotkaniu czerwcowym upływa wraz z miesiącem sierpniem. Proszę o zgłaszanie się wraz z książeczką o uczestnictwie w niedzielnych i świątecznych Mszach św.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE: Justyna DYKA, zam. Zgorzelec, ul. Słoneczna  9 „B” i Adam PRYT, zam. Zawidów, ul. Lubelska 12 „B” - zapowiedź II

Marta LIPUT, zam. Jałowiec  21 i Krzysztof BACENGA, zam. Zgorzelec, ul. Reymonta 56 „A” - zapowiedź I

W minionym tygodniu złożono na potrzeby naszej parafii ofiary w wysokości  3355 zł. OFIARODAWCY: Taca z niedzieli i Wniebowzięcia MB - 2590 zł.; K=

Adres strony internetowej naszej parafii: www.mblzgorzelec.pl

Konto parafii MB Łaskawej:

PKO BP S.A. 58 1020 2137 0000 9102 0053 9494