• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Zgorzelec

E-mail Drukuj PDF

Ogłoszenia na IV Niedzielę wielkanocną 22 IV 2018r.

1. Przypada dziś IV Niedziela Wielkanocy - Niedziela Dobrego Pasterza. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Zapraszam w czwartek na nabożeństwo: słuchać rozeznać, żyć. W minionym tygodniu przeżywaliśmy tydzień biblijny. Dziękuję pani Magdalenie DAŚKO i kandydatom do bierzmowania za przygotowanie i poprowadzenia nabożeństwa: DROGA ŚWIATŁA.

2. Mamy na dzień dzisiejszy zaproszenie proboszcza parafii z Osieka na koncert Dolnośląskiej Orkiestry Kameralnej z Görlitz do kościoła w Radomierzycach. Okazją jest 60-lecie parafii Narodzenia NMP w Osieku Łużyckim. Koncert w kościele w Radomierzycach o godz. 1600.

3. Dziś przypada 10 rocznica powstania naszej parafialnej grupy CARITAS. Msza św. w intencji osób zaangażowanych w to dzieło pomocy potrzebującym o godz. 1800.

4. Spotkanie dla przygotowujących się do I Komunii dziś po Mszy św. południowej. Następne spotkanie we wtorek i czwartek o godz. 1700. W sobotę, 29 kwietnia, o godz. 1445 rozpocznie się nabożeństwo pokutne dla dzieci i ich rodzin, a od godz. 1500 czas na indywidualną spowiedź.

5. Spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania we wtorek o godz. 1845.

6. Dzieci obchodzące I rocznicę przystąpienia do I Komunii św. mają swoją próbę w środę po Mszy św. wieczornej.

7. Parafialny chór „NON NOBIS” spotyka się na próbie w czwartek o godz. 1830 w stałym miejscu.

8. W tygodniu stałe nabożeństwa: Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek o godz. 1800 i w sobotę Nowenna do Patronki naszej parafii, Matki Bożej Łaskawej o godz. 1800.

9. Zbiórka ministrantów w piątek po wieczornej Mszy św.

10. W sobotę w katedrze legnickie odbędą się święcenia diakonatu. Akolita Mateusz NAWROT, który miał w naszej parafii praktykę we wrześniu minionego roku, przystąpi do tych święceń. Otoczmy go naszą modlitwą.

11. Przyszła niedziela - ostatnia miesiąca, zapraszam do ołtarza ministrantów seniorów.

12. Kancelaria parafialna czynna w czwartek po wieczornej Eucharystii. Tel. parafialny: 075/6120625. Msze św. w tygodniu codziennie o godz. 1800. Od poniedziałku do czwartku Msze św. w kaplicy św. Józefa, w piątek i sobotę w kaplicy MBŁ.

13. W minionym tygodniu wiele prac wykonano na terenie naszej parafii. Została pomalowana na zewnątrz nasza kaplica, ułożony teren parkingowy i powiększony teren zieleni przed kaplicą. Rozpoczęliśmy też prace nad wykonaniem drogi dojazdowej do bocznej bramy cmentarza. Serdecznie dziękuję za pomoc w tych pracach: Józefowi ZAPOTOCZNEMU, Piotrowi WÓJCIK, Emanuelowi MAJOCHA, Andrzejowi STASZCZAK, Andrzejowi JABŁOŃSKIEMU, Tomaszowi WYSKOK. Dziękuję panu Pawłowi DAŚKO za zorganizowanie różnych firm i ich sprzętu.

14. Dzieci, które 6 maja przystąpią do I Komunii św. i ich rodziny planują pielgrzymkę dziękczynną do sanktuarium Matki Bożej w NEUZELLE. Wyjazd nastąpi w ostatnią sobotę czerwca. Proszę o zapisanie się na wyjazd dzieci i ich bliskich do przyszłej niedzieli. Koszt przejazdu i przewodnika, to 35 zł. Zwiedzanie 2 euro (dzieci do 2 roku nie płacą).

15. Zbliża się dzień święceń kapłańskich diakona Mateusza WYSPIAŃSKIEGO. Jest organizowany wyjazd na uroczystość święceń do Legnicy na dzień 19 maja. Przejazd jest darmowy. Do 1 maja zbieramy listę chętnych do skorzystania z tego wyjazdu. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Wyjazd o godz. 800. Msza św. w katedrze legnickie o godz. 1000.

16. Na dzisiejszą niedzielę kaplicę miały przygotowały rodziny z ulic: Cynamonowej. Krystyna i Anna JAWORSCY, Małgorzata SKRZYŃSKA-CIĄŻELA. Proszę kolejne dwie rodziny z ul. Cynamonowej o pomoc w przygotowaniu kaplicy na przyszłą niedzielę. Chętne dwie rodziny proszę o zapisanie się w kalendarzu.

ZAPOWIEDZI: Klaudia MANIORA, zam. Zgorzelec, ul. Reymonta 22 c i Tomasz CHIMNIAK, zam. w Czerwonej Wodzie, ul. 3-go Maja 8 - zapowiedź II.

W minionym tygodniu złożono na potrzeby naszej parafii ofiary w wysokości 2320 zł. OFIARODAWCY: taca niedzielna - 1620 zł

Adres strony internetowej naszej parafii: www.mblzgorzelec.pl

Konto parafii MB Łaskawej: PKO BP S.A. 58 1020 2137 0000 9102 0053 9494