• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Zgorzelec

E-mail Drukuj PDF

OGŁOSZENIA na III Niedzielę Wielkanocną 19 IV 2015r.

1. Przeżywamy III Niedzielę czasu Wielkiej Nocy. Trwa czas wielkanocny do Niedzieli Zesłanie DUCHA ŚWIĘTEGO. Kościół przypomina, że jest to czas łaski Komunii świętej.

2. W dniu dzisiejszym modliliśmy się rano Godzinkami do Opieki św. Józefa. Po Mszy św. o godz. 900 spotkanie Bractwa św. Józefa i zmiana westchnień modlitewnych.

3. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Biblijny. Z tej okazji zapraszam w czwartek na nabożeństwo „DROGA ŚWIATŁA”, wzorowane na nabożeństwie Drogi Krzyżowej, ale będące rozważaniem biblijnym spotkań ze Zmartwychwstałym. Zapraszam wszystkich chętnych, poczynając od uczniów klas gimnazjalnych. Szczególnie zapraszam chcących od września rozpocząć przygotowanie do bierzmowania. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 1830.

4. W czwartek uroczystość świętego Wojciecha – Patrona naszej Ojczyzny. W sobotę, 25 kwietnia – świętego Marka Ewangelisty. Przez Jego wstawiennictwo modlimy się o dobre urodzaje i o błogosławieństwo dla pracujących na roli. Prośmy także o to, aby nikomu na świecie nie brakowało chleba.

5. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. dzisiaj po Mszy św. południowej i w piątek o godz. 1700 w kaplicy św. Józefa.

6. Chór NON NOBIS ma w tym tygodniu spotkanie we wtorek o godz. 1900 w szkole muzycznej.

7. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 900. Przy dobrej pogodzie jest zaplanowana wycieczka rowerowa. W przyszłą niedzielę - ostatnią miesiąca, zapraszam do ołtarza ministrantów seniorów.

8. W przyszłą niedzielę zapraszam na ostatnie spotkanie przed wakacjami Radę Parafialną. Spotkanie na plebanii o godz. 1600.

9. W tygodniu stałe nabożeństwa: Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek o godz. 1800 i w sobotę Nowenna do Patronki naszej parafii, Matki Bożej Łaskawej o godz. 1800.

10. Przyszłą niedzielę obchodzimy jako Niedzielę Dobrego Pasterza. Rozpoczyna ona kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

11. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu we wtorek i czwartek po wieczornej eucharystii. Tel. parafialny: 075/6120625.

12. Dziękuję za prace przy naszej parafii. Panu Józefowi KUCHMISTRZ i Józefowi ZAPOTOCZNEMU, Tadeuszowi PISKORSKIEMU i Dariuszowi WRÓBEL. Dziękuję za uprzątnięcie Grobu Pańskiego: rodziny państwa: WYSPIAŃSKICH, TOKARCZYK, STARZEWSKICH i RADECKICH. Dziękuję panu Kazimierzowi KURMANOWICZ z Tylic za pomoc w uporządkowaniu pola przy cmentarzu.

13. Na dzisiejszą niedzielę kaplicę przygotowały rodziny państwa MICHALCZYK i WOŹNIAK z ul. Srebrzystej. Proszę o przygotowanie kaplicy, jej posprzątanie na przyszłą niedzielę rodziny z ulic: Strumykowej i Świetlistej. Chętne dwie rodziny proszę o zapisanie się w kalendarzu.

14. Jest czas rozliczeń podatkowych. Można 1 % od dochodu na rzecz naszej parafii poprzez Caritas Diecezji Legnickiej. Należy wpisać w odpowiedniej rubryce: „Caritas Diecezji Legnickiej KRS 0000221535”, a w rubryce - cel szczegółowy: Parafia Matki Bożej Łaskawej w Zgorzelcu. Można przynieść swoje PIT-y do ich wypełnienia. Proszę się zgłaszać do zakrystii po wypełnione PIT-y, które należy podpisać i dostarczyć do Urzędu Skarbowego.

ZAPOWIEDZI:

Maciej KRZYWIŃSKI, zam. Zgorzelec, ul. Kulczyńskiego i Katarzyna JABŁOŃSKA, zam. w Zgorzelcu, ul. Reymonta - zapowiedź I.

W minionym tygodniu złożono ofiary w wysokości 2220 zł. OFIARODAWCY: taca niedzielna - 1870 zł

Adres strony internetowej naszej parafii: www.mblzgorzelec.pl

Konto parafii MB Łaskawej:

PKO BP S.A. 58 1020 2137 0000 9102 0053 9494