• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Zgorzelec

E-mail Drukuj PDF

Ogłoszenia na XXVI Niedzielę Zwykłą - 25 IX 2016r.

1.Przeżywamy XXVI Niedzielę Zwykłą. Msze św. w tygodniu codziennie o godz. 1800 w kaplicy św. Józefa. Dziękuję dziś ministrantom seniorom za obecność przy ołtarzu.

2.Kończy się w tym tygodniu miesiąc wrześniowy, od soboty rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe. Nabożeństwo odprawiać będziemy codziennie o godz. 1730. Dzieciom i młodzieży rozdawane będą karteczki uczestnictwa, które naklejamy na rozdawaną planszę.

3.Dziękuję uczestnikom pielgrzymki na odpust Podwyższenia Krzyża Świętego do Sulikowa. W pielgrzymce uczestniczyło 15 osób.

4."Bóg zapłać" za prace wykonane na rzecz naszej parafii w minionym tygodniu. Pracowali: Danuta MEYER, Józef KUCHMISTRZ, Józef ZAPOTOCZNY, Tadeusz PISKORSKI, Andrzej WASILEWSKI.

5.Dziś składamy podziękowanie ministrantom, którzy zakończyli naukę w szkołach średnich i przenoszą się do grupy ministrantów - seniorów. Dziękuję za wieloletnią służbę Julii PRZĘDZIK, Adamowi TOKARCZYK i Michałowi DELIJEWSKIEMU. Życzymy im błogosławieństwa w studiach, które podejmują.

6.Dzieci klas III, przygotowujące się do I spowiedzi i Komunii św. mają spotkanie dziś, po Mszy św. o godz. 1200.

7.W czwartek zapraszam na próbę naszego chóru "Non Nobis". Próby odbywają się w szkole muzycznej w czwartek o godz. 1900. Serdecznie zapraszamy nowe osoby do wspólnego śpiewu.

8.Zapraszam na spotkanie duszpasterstwa młodzieży. Spotkania odbywają się w pomieszczeniach świetlicy przy kościele w Tylicach w piątek o godz. 1900. Zawiązująca się grupa proponuje stworzenie zespołu muzycznego. Zapraszam wszystkich chętnych do gry i śpiewu.

9.W najbliższy piątek, z grupą z róży Małżeńskiej, wybieramy się na jednodniową pielgrzymkę do Częstochowy. Są w busie dwa wolne miejsca. Chętnych proszę o zgłoszenie się do mnie. Koszt przejazdu - 40 zł. Wyjazd spod kaplicy w Zgorzelcu o godz. 600.

10. W związku z sobotnią pielgrzymką do Krzeszowa, zmiana tajemnic Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po sumie.

11. Dnia 1 października (najbliższa sobota) odbędzie się pielgrzymka do Krzeszowa dla uczestników Kół Żywego Różańca i zgłoszonych osób. Wyjazd spod parafii św. Bonifacego o godz. 700.

12. Zbiórka dla ministrantów w sobotę o godz. 900.

13. W przyszłą niedzielę w sąsiedniej parafii w Jerzmankach odpust ku czci św. Franciszka z Asyżu o godz. 1300. O godz. 1215 spod naszego krzyża wyruszy piesza pielgrzymka na ten odpust. Zapraszam wszystkich chętnych, a szczególnie uczniów gimnazjów i młodzież szkół średnich. W związku z tym odpustem, po Mszy św. o godz. 1200 w przyszłą niedzielę, będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu z Koronką do Bożego Miłosierdzia, a spotkanie z Różą Małżeńską odbędzie się o godz. 1600 na plebanii.

14. Kancelaria Parafialna czynna będzie w piątek po wieczornej Mszy św. Tel. parafii: 75 612-06-25.

15. Dziękuję za przygotowanie naszej kaplicy na dzisiejszą niedzielę rodzinie państwa DRZAZGA z ul. Reymonta. Na przyszłą niedzielę kaplicę przygotuje rodzina Młodych, którzy w sobotę mają zawrzeć sakrament małżeństwa.

16. W kąciku z książkami można nabyć kalendarze na przyszły rok w cenie 3 zł.

W zeszłą niedzielę zebrano do puszek na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi we Włoszech 460 zł. W ostatnim tygodniu zebraliśmy ofiary na budowę kościoła w wysokości 2280 zł.: taca niedzielna: 1530 zł. Msza św. za ofiarodawców z września w przyszłą niedzielę o godz. 1200.

 

LISTA KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA

GRUPA I

 

1.

DARŁAK Natalia

2.

KARDACH Aleksandra

3.

LEŚNIAK Magdalena

4.

MAŻACHOWSKA Agnieszka

5.

RESZCZYŃSKI Grzegorz

6.

SZCZUREK Dominik

7.

ŚLUSARCZYK Mateusz

8.

ŚWIĘCKI Marcin

9.

TOMASZEWSKI Konrad

10.

WIŚNIEWSKI Damian

11.

WRÓBLEWSKI Łukasz

12.

ZIÓLKOWSKI Mirosław

13.

ŻUKOWSKI Rafał

 

GRUPA II

 

1.

JEZIERSKI Wojciech

2.

KOŁODZIEJ Ewa

3.

KUBALA Rafał

4.

KURANTOWICZ Weronika

5.

POPŁAWSKA Agata

6.

REC Mateusz

7.

SOBCZYK Grzegorz

8.

SZPIEŃ Grzegorz

9.

TOKARCZYK Wojciech

10.

WOJTUKIEWICZ Wojciech

11.

WYSOCKA Karolina

12.

WYSOCKA Natalia

 

GRUPA III

 

1.

CZUPRYŃSKI Mateusz

2.

KWIATKOWSKI Szymon

3.

LEROCH Mateusz

4.

NATHE Denis

5.

ORZECHOWSKI Kamil

Konto parafii MB Łaskawej:

PKO BP S.A. 58 1020 2137 0000 9102 0053 9494