• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Zgorzelec

E-mail Drukuj PDF

OGŁOSZENIA na XVII Niedzielę Zwykłą - 27.07.2011r.

1. Przeżywamy XVII Niedzielę zwykła. Kończy się Tydzień św. Krzysztofa. Po każdej dzisiejszej Mszy św. odbędzie się poświęcenie pojazdów. Rozdawane będą kierowcom różne pamiątki za dobrowolną ofiary, które są przeznaczone na fundację NIVA POLSKA, która kupuje środki transportu polskim misjonarzom. Jutro zaś odprawiona będzie Msza św. w intencji kierowców i wszystkich podróżujących.

2. Porządek Mszy św. w nadchodzącym tygodniu: w poniedziałek o godz. 800; pozostałe dni tygodnia o godz. 1800.

3. W tym tygodniu wyrusza XXII Piesza Pielgrzymka Diecezji Legnickiej na Jasną Górę pod hasłem: "Do Jezusa przez Maryję". Zachęcam do zapisywanie się do grupy duchowego uczestnictwa. Tradycyjnie na ostatni dzień pielgrzymowania można dojechać autokarem. Zapisy do grupy duchowego uczestnictwa i na wyjazd autokarem na 7 sierpnia w zakrystii. Uczestnicy grupy duchowego uczestnictwa otrzymają PRZEWODNIK i pamiątkową plakietkę. Od wtorku rozpoczną się spotkania po wieczornych Mszach św.

4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Chorych odwiedzę: w Tylicach w piątek od godz. 800 i w Zgorzelcu w piątek od godz. 1000. Msza św. w intencji chorych w piątek wieczorem. Zmiana tajemnic Koła Żywego Różańca w sobotę po wieczornej Mszy św.

5. W piątek przed Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia w sobotę Nowenna do Matki Bożej Łaskawej - naszej patronki.

6. W przyszłą niedzielę - I miesiąca zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu na godz. 1500 - modlić się będziemy m.in. Koronką do Bożego Miłosierdzia. Po adoracji spotkanie Róży Małżeńskiej.

7. W nadchodzącym tygodniu są wolne intencje mszalne. Kancelaria parafii czynna jest we wtorek i piątek po wieczornej Mszy św. Tel. parafialny: 75/6120625.

8. W kąciku z czasopismami, oprócz coniedzielnych tygodników, są nowe numery BIBLIA - krok po kroku. Tematy tych numerów, to osoba Matki Bożej i mędrca Syracydesa. Cena 10 zł.

9. Dziękuję za posprzątanie i dekorację kaplicy rodzinom z ul. MORCINKA; państwa DEC, KOZŁOWSKICH i GRUSZCZYŃSKICH. Na przyszłą niedzielę proszę o taką posługę w kaplicy dwie rodziny z ulicy Okulickiego i proszę o zapisanie się w kalendarzu znajdującym się przy wejściu za zakrystii.

10. Zostały ustalone daty ważnych uroczystości w życiu naszej parafii. W dniu 11 października zostanie poświęcony kościół św. Stanisława bpa i męczennika w Tylicach o godz. 1200. Zaś 29 października, w dzień 10 rocznicy powołania naszej parafii, zostanie udzielony sakrament bierzmowania i pod warunkiem odbioru naszej kaplicy św. Józefa, zostanie ona poświęcona.

11. Kandydatów do bierzmowania, którzy byli nieobecni na ostatnim spotkaniu czerwcowym, proszę o indywidualny kontakt ze mną. Lista zakwalifikowanych znajduje się w przedsionku kaplicy. Ostateczny czas poprawy egzaminu i zgłoszenia się w związku z nieobecnością na ostatnim spotkaniu czerwcowym upływa wraz z miesiącem sierpniem.

Lista kandydatów do bierzmowania

na czas obecny dopuszczonych do przyjęcia tego sakramentu

1. LEŚNIAK Magdalena

2. MAŻUCHOWSKA Agnieszka

3. RESZCZYŃSKI Grzegorz

4. ŚWIĘCKI Marcin

5. WIŚNIEWSKI Damian

6. WOJTUKIEWICZ Wojciech

7. ŻUKOWSKI Rafał

W minionym tygodniu złożono na potrzeby naszej parafii ofiary w wysokości 1420 zł.  Taca z niedzieli - 1220 zł. Msza za ofiarodawców z lipca w przyszłą niedzielę o godz. 1130.

Zapowiedzi przedślubne:

Magdalena BRZOZOWSKA, zam. Zgorzelec, ul. Makowa 8 i Janusz ZAPOTOCZNY, zam. Siekierczyn 409 - zapowiedź III

Katarzyna PŁOWAŚ, zam. Zgorzelec, ul. Jaśminowa 5 i Marcel DURBAJŁO, zam. Świdwin, ul Parkowa 24/62 - zapowiedź II

Adres strony internetowej naszej parafii: www.mblzgorzelec.pl

Konto parafii MB Łaskawej: PKO BP S.A. 58 1020 2137 0000 9102 0053 9494