• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Zgorzelec

E-mail Drukuj PDF

OGŁOSZENIA na XXVIII Niedzielę Zwykłą - 14 X 2018r.

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy XVIII Dzień Papieski. Tegoroczne hasło brzmi: „Promieniowanie ojcostwa”. Po mszach św. jest przeprowadzana zbiórka do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Przypada dziś święto Edukacji Narodowej - Dzień Nauczyciela. Módlmy się o mądrość Bożą dla pracujących we wszelkich rodzajach szkół, o potrzebne łaski w życiu zawodowym, osobistym i rodzinnym.

2. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy codziennie o godz. 1730. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny.

3. Spotkanie dla dzieci klas III - pierwszokomunijnych i ich opiekunów, przygotowujące do I Komunii św. we wtorek o godz. 1715. Po krótkim spotkaniu dzieci uczestniczą w nabożeństwie różańcowym.

4. We wtorek przypada 40 rocznica wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Apostolską. W trakcie nabożeństwa różańcowego odmówimy Nowenną do św. Jana Pawła II, a po Mszy św. okazja do ucałowania relikwii naszego świętego papieża. Jest to także dzień wspomnienia św. Jadwigi Śląskiej, dzień odpustowy w sąsiedniej parafii. Suma odpustowa w parafii św. Jadwigi we wtorek o godz. 1800.

5. W środę spotkanie we wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym „Źródło Miłosierdzia”. Spotkanie odbywa się w świetlicy przy kościele św. Stanisława w Tylicach o godz. 1900.

6. W najbliższy czwartek przypada wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty - patrona lekarzy i służby zdrowia. Zapraszam na Mszę św. w intencji służącym ludziom chorym na godz. 1900. Po Mszy św. zapraszam lekarzy na spotkanie na plebanii.

7. W sobotę zapraszam ministrantów w na wyjazd do Liberca do tamtejszego Z.O.O. Jeśli tylko pogoda pozwoli wyjazd spod parafii o godz. 800. Na wyjazd zabieramy legitymacje szkolne, lub inny dokument ze zdjęciem.

8. Przyszła niedzielę, to trzecia niedziela miesiąca. Bractwo św. Józefa i wszystkich chętnych, zapraszam na Godzinki do Opieki św. Józefa na godz. 800. Po Mszy św. wymiana westchnień modlitewnych Bractwa.

9. Przyszła niedziela jest Światową Niedzielą Misyjną i inauguruje Tydzień Misyjny w całym Kościele. Zbierane do puszek ofiary, są przeznaczone na Papieskie Dzieła Misyjne.

10. Tradycją minionych lat, będzie roznoszone do rodzin naszej parafii sprawozdanie finansowe z minionego roku. Przedstawione są też plany na nadchodzący rok. Do sprawozdania dołączona jest kartka wypominkowa. Za zmarłych polecanych na tych kartkach wypominkowych modlimy przez cały tydzień od Dnia Zadusznego, do 8 listopada i następnie przez cały rok przed główną Mszą niedzielną. Ofiary składane przy tej okazji, to nasza „cegiełka” na budowę kościoła.

11. Parafialna Caritas planuje wznowienie rozdziału żywności osobom i rodzinom potrzebującym. Potrzebujemy jednak informacji o takich sytuacjach. Pomoc jest możliwa wobec tych, którzy jako samotni nie przekraczają kwoty dochodu 1400 zł, lub w rodzinie 1100 zł. Nie mogą tej pomocy otrzymać otrzymujący pomoc z MOPS-u. Proszę o zgłaszanie się zainteresowanych lub życzliwą informację sąsiedzką do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w środę i piątek po wieczornej Mszy św.. Tel. parafii: 75 - 6120625. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE: Michał WAWRZEŁO i Marta CHRUL, zam. na ul. Reymonta - zapowiedź III.

12. Dziękuję za wszelkie prace wykonane na rzecz naszej parafii w minionym tygodniu. Dziękuję panom: Józefowi KUCHMISTRZ i Józefowi ZAPOTOCZNEMU. Dziękuję za ofiarę państwu STANUCH z ul. Makowej na posprzątanie obu kaplic. Proszę o posprzątanie kaplicy na przyszłą niedzielę dwie rodziny z ul. Makowej i Morcinka. Proszę chętnych o zapisanie się na kartce przy wejściu do zakrystii.

W minionym tygodniu złożono ofiary w kwocie 2625 zł. OFIARODAWCY: taca niedzielna - 1460 zł.;


Adres strony internetowej naszej parafii: www.mblzgorzelec.pl

Konto parafii MB Łaskawej: PKO BP S.A. 58 1020 2137 0000 9102 0053 9494