• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Zgorzelec

E-mail Drukuj PDF

Ogłoszenia na XVII Niedzielę Zwykłą - 24 VII 2016r.

1.Przeżywamy XVII Niedzielę Zwykłą. Porządek Mszy św. niedzielnych wakacyjny: godz. 800, 1000 (Tylice), 1130 i 1900. Msze św. w tygodniu: w poniedziałek o godz. 700; od czwartku do soboty o godz. 1800. Dzisiaj, z racji minionego wspomnienia św. Krzysztofa, po każdej Mszy św. można poświęcić swój pojazd. Zbierane przy samochodach ofiary, są przeznaczone na fundację MIVA Polska, która kupuje polskim misjonarzom środki transportu.

2.W naszej parafii tradycyjnie odprawiamy w tygodniu nabożeństwa: w piątek zapraszam na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz. 1800, w sobotę na godz. 1800 zapraszam na Nowennę do MB Łaskawej - naszej patronki.

3.W przyszłą niedzielę - ostatnią miesiąca, zapraszam do ołtarza ministrantów seniorów.

4.Łużyckie Towarzystwo Wspierania Lokalnych Więzi Społecznych organizuje półkolonie dla uczniów w dniach od 01 do 06 sierpnia. Zapisy na zajęcia w zakrystii i kancelarii do przyszłej niedzieli; wpisowe - 20 zł. Na zorganizowanie wycieczki, w dzisiejszą niedzielę, po każdej Mszy św., zbieramy ofiary do puszek na ten cel.

5.Pragniemy pomóc trójce młodzieży z Łucka na Ukrainie w możliwością uczenia się w naszym mieście. Dziękuję rodzinom, który wykazały gotowość przyjęcia tych osób do swoich domów. Można jeszcze zgłosić swoje zainteresowanie tą młodzieżą. Chodzi o zapewnienie noclegu i wyżywienia od września do czerwca jednej osobie. Kolejne spotkanie w sprawie ewentualnego przyjęcia jednej z tych osób w najbliższy piątek o godz. 1930 na plebanii.

6.Na stoliku przy końcu ławek znajduje się lista poparcia projektu ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele. Zachęcam do podpisywania tego obywatelskiego projektu. Po dzisiejszej niedzieli, zebrane podpisy zostaną wysłane do Społecznego Komitetu w Katowicach.

7.Od minionej środy trwają XXXI Światowe Dni Młodzieży, których hasłem są słowa jednego
z ewangelijnych błogosławieństw: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”. We wtorek, 26 lipca nastąpi ich oficjalne otwarcie w Krakowie, a od czwartku przewodzić im będzie Ojciec Święty Franciszek. Otaczajmy modlitwą to wydarzenie, by dla wszystkich stało się ono umocnieniem w wierze, nadziei i miłości..

8.W dniach od 2 do 10 sierpnia 2016r. odbywać się będzie XXIV Piesza Pielgrzymka Diecezji Legnickiej na Jasną Górę. Spotkanie organizacyjne 24 lipca po Mszy św. o godz. 1800 w kościele św. Jadwigi. Zapisy u ks. Grzegorza BASARY z parafii św. Jana Chrzciciela. Kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

9.Młodzież ma zaproszenie na Spotkania Młodych do Legnickiego Pola w dniach 25 - 28 sierpnia 2016r. Koszt uczestnictwa - 60 zł. Szczegóły na plakatach wywieszonych w przedsionku kaplicy.

10. Dziękuję panu Józefowi KUCHMISTRZ za nieustanną troskę o naszą kaplicę i pani Danucie MEYER za dbałość o zieleń wokół kaplicy. Dziękuję za pomoc w pracach na cmentarzu naszemu diakonowi Mateuszowi.  Dziękuję za dekorację kwiatową państwu WYSPIAŃSKIM. Na przyszłą niedzielę proszę o przygotowanie kaplicy dwie rodziny z ul. Reymonta. Przez dwa tygodnie nikt z tej ulicy nie zgłosił się do tej posługi.

11. Kancelaria Parafialna czynna będzie w tym tygodniu w czwartek po wieczornej Mszy św. Tel. parafii: 75 612-06-25.

ZAPOWIEDZI:

ØJoanna Helena DRZAZGA, zam. Zgorzelec,  i Andrzej SUCHECKI, zam. w Zgorzelcu, – zapowiedź I

Ofiary na budowę kościoła - 4120 zł. (Taca: 1320)

Konto parafii MB Łaskawej:

PKO BP S.A. 58 1020 2137 0000 9102 0053 9494