• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Zgorzelec

E-mail Drukuj PDF

OGŁOSZENIA na XXXIII Niedzielę Zwykłą - 16.11.2014r.

1. Przeżywamy XXXIII niedzielę „w ciągu roku”. Przypada dziś dzień pamięci o ofiarach wypadków drogowych. Centralnym miejscem tego dnia jest sanktuarium bł. Karoliny KÓZKÓWNY, której 100 - lecie śmierci w tym roku obchodzimy. Rano śpiewamy dziś Godzinki do Opieki św. Józefa; po Mszy o godz. 900 spotkanie Bractwa św. Józefa.

2. W dniu dzisiejszym zapraszam na spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I spowiedzi i I Komunii św. o godz. 1300.

3. W dzisiejszą niedzielę, 16 listopada, odbędą się tradycyjne spotkanie naszej wspólnoty ze wspólnotą Kościoła Ewangelickiego z Gorlitz. Tym razem chóry obu wspólnot będą śpiewać podczas Mszy św. wieczornej w kaplicy św. Józefa. Po Mszy św. odbędzie się koncert, który składać się będzie z dwóch części. W pierwszej usłyszymy koncert na skrzypce przy akompaniamencie pianina. W drugiej części zaśpiewa zespół wokalno instrumentalny „Szyszaki” z Podgórzyna, który zaśpiewa piosenki oparte na poezji opisującej piękno naszych gór - Karkonoszy. Dziękuję za pomoc w zorganizowaniu i za sponsorowanie władzom naszego Powiatu i Miasta.

4. W tym tygodniu odbędą się spotkania duszpasterskie dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Dzieci klas pierwszych i trzecich szkół podstawowych zapraszam na wtorek na godz. 1700, klas od 4 do 6 w środę na go o godz. 1730, a klasy gimnazjalne w piątek na godz. 1700. Proszę o przyniesienie obecności z nabożeństw różańcowych te osoby, które do tej pory tego nie uczyniły.

5. Próba chóru parafialnego "NON NOBIS" w tym tygodniu we wtorek o godz. 1900 w szkole muzycznej.

6. W tym tygodniu, z racji wspomnienia św. Cecylii, patronki śpiewu kościelnego, mamy zaproszenia na dwa koncerty. 22 - w sobotę, do parafii św. Józefa w Zgorzelcu na godz. 1800; i 23 - w przyszłą niedzielę, na godz. 1630 do parafii św. Jadwigi. Szczegóły na plakatach.

7. Młodzież zapraszam na spotkania przygotowujące do Światowych Dni Młodzieży. Najbliższe spotkanie 21 listopada w parafii św. Józefa o godz. 1930.

8. Zapraszam w piątek na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i w sobotę na Nowennę Do MB Łaskawej na godz. 1800, zachęcam do spisywania swoich podziękowań i próśb.

9. Z racji Niedzieli Chrystusa Króla, która przypada za tydzień, a jest to święto ministrantów, zapraszam ministrantów seniorów na spotkanie w sobotę po wieczornej Mszy św. na plebanię. Ministrantów zaś zapraszam na plebanię w przyszłą niedzielę na godz. 1630. Msza św. w intencji ministrantów w przyszłą niedzielę o godz. 1800.

10. Odbyło się pierwsze spotkanie dotyczące nauki języka niemieckiego. Najbliższe spotkanie w środę o godz. 2000 w świetlicy przy kościele św. Stanisława w Tylicach.

11. Kancelaria czynna w tym tygodniu we wtorek i piątek po wieczornej Mszy św. Tel. do parafii: 75 6120625. Msza w poniedziałek poza parafią w środę tylko w Tylicach a w czwartek o godz. 800. W piątek - trzeci miesiąca, modlimy się w intencji naszej ojczyzny.

12. Dziękuję za posprzątanie i dekorację naszej kaplicy na dzisiejszą niedzielę: państwo Elżbieta i Andrzej PUCIŁOWSCY, oraz Krystyna i Kazimierz SZWAJLIK z ul Reymonta. Dziękuję za zapisanie się na przyszłą niedzielę kolejnych rodzin z ul. Reymonta.

13. Dziękuję za prace w kaplicy św. Józefa. Pracowali: Stanisław PŁOWAŚ, Dominik WYSPIAŃSKI, Józef ZAPOTOCZNY. Dziękuję władzom miasta za wykonanie pierwszej części parkingu na drodze do cmentarza.

W minionym tygodniu złożono na potrzeby naszej parafii ofiary w wysokości 2225 zł. OFIARODAWCY: Taca - 1560 zł.;

Adres strony internetowej naszej parafii: www.mblzgorzelec.pl

Konto parafii MB Łaskawej:

PKO BP S.A. 58 1020 2137 0000 9102 0053 9494