• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Zgorzelec

E-mail Drukuj PDF

OGŁOSZENIA na II Niedzielę W.P. - 01.03.2015r.

1.Przeżywamy II niedzielę Wielkiego Postu - dzień pomocy polskim misjonarzom. Po każdej Mszy św. zbierane są ofiary do puszek na Dzieło Pomocy Misjom - Ad gentes.

2.Dzisiejsza niedziela jest I niedzielą miesiąca. Spotkanie Róży Małżeńskiej o godz. 1600 na plebanii. Z racji śpiewania Gorzkich Żali nie będzie wcześniejszego wystawienia Najświętszego Sakramentu.

3.Nabożeństwo Drogi Krzyżowej sprawujemy w piątek o godz. 1730 - rozważania dla dorosłych; Tylice godz. 1700 - rozważania dla dzieci; Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 1730. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skrzynki przy końcu ławek, lub w zakrystii na ręce panów kościelnych.

4.Msze św. w tygodniu sprawowane są o godz. 1800. W kaplicy św. Józefa od poniedziałku do czwartku; w piątek i sobotę w kaplicy MBŁ.

5.We wtorek próba chóru parafialnego NON NOBIS o godz. 1900 w szkole muzycznej.

6.Spotkanie duszpasterskie dzieci do I Komunii św. w piątek o godz. 1700 w kaplicy św. Józefa.

7.Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 1700. Nowenna do Matki Bożej Łaskawej - naszej patronki w sobotę o godz. 1800.

8.W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi w czwartek i w piątek od godz. 1700. Chorych odwiedzę w Zgorzelcu w piątek od godz. 800, w Tylicach w sobotę od godz. 800. Zmiana tajemnic Żywego Różańca w sobotę po wieczornej Mszy św.

9.Za tydzień – trzecia niedziela Wielkiego Postu i Dzień Kobiet. Matki, siostry, żony, narzeczone i koleżanki polećmy w modlitwie Panu Bogu.

10. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach od 20 do 23 marca. Prowadzić je będzie Ks. Radosław KISIEL dyrektor Caritas diecezji świdnickiej. Módlmy się o dobre owoce tego czasu rekolekcyjnego, jak i całego czasu przygotowania paschalnego.

11. Kancelaria parafialna czynna jest we wtorek i czwartek po wieczornej Mszy św. Tel. parafialny: 075/6120625. W pomieszczeniu technicznym mamy wylaną posadzkę. Chcemy końcem marca położyć tam kafelki. Szukamy osób, które mogłyby pomóc w tej pracy. Proszę takie osoby o kontakt.

12. Zbliża się czas rozliczeń podatkowych. Można 1 % od dochodu na rzecz naszej parafii poprzez Caritas Diecezji Legnickiej. Należy wpisać w odpowiedniej rubryce: „Caritas Diecezji Legnickiej KRS 0000221535”, a w rubryce - cel szczegółowy: Parafia Matki Bożej Łaskawej w Zgorzelcu. Można przynieść swoje PIT-y do ich wypełnienia.

13. Dziękuję za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii. Pracowali: pan Józef KUCHMISTRZ, Irena Józef ZAPOTOCZNI. Od przyszłej niedzieli, parafialna Caritas będzie zbierać do puszek ofiary dla potrzebujących pomocy rodzin z naszej parafii. Będą też wystawione kosze na żywność i sprzedawane kartki świąteczne. Są poszukiwane osoby chętne do pomocy w naszym parafialnym zespole Caritas.

14. Dziękuję za przygotowanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę osobom: Beacie i Adamowi ŻUKOWSKIM i rodzinie Państwa KLIMCZAK z ul. Spacerowej. Proszę o taką posługę na przyszłą niedzielę rodziny z ul. Srebrzystej i Strumykowej. Chętnych proszę o zapisanie się w kalendarzu przy wejściu do zakrystii.

15. Kazimierzom i Kazimierom - środowym solenizantom i tym, którzy w nadchodzącym tygodniu mają imieniny, czy urodziny, składamy najserdeczniejsze życzenia.

16. Zapraszamy dzieci i młodzież do napisania krótkiego listu do prześladowanych chrześcijan, w którym znajdą się słowa pocieszenia i solidarności. Można też namalować swoje podwórko czy kratkę wielkanocną. Listy w niezaklejonych kopertach wrzucamy do skrzynki. Na kopercie zaznaczamy, w jakim języku napisany jest list: polskim, angielskim, francuskim. Na Wielkanoc nasze listy trafią do uchodźców w Syrii, Iranie, Iraku i Nigerii. (Termin do soboty przed niedzielą palmową).

W minionym tygodniu złożono na potrzeby naszej parafii ofiary w wysokości 2060 zł.

OFIARODAWCY: taca niedzielna - 1510 zł.;

Adres strony internetowej naszej parafii: www.mblzgorzelec.pl

Konto parafii MB Łaskawej: PKO BP S.A. 58 1020 2137 0000 9102 0053 9494