• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Zgorzelec

E-mail Drukuj PDF

OGŁOSZENIA na III Niedzielę Zwykłą - 25.01.2015r.

1. Dziś – trzecia niedziela w ciągu roku, zakończenie Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan i Światowy Dzień Chorych na Trąd. W dzisiejszą niedzielę zapraszam na parafialne kolędowanie do kościoła św. Stanisława w Tylicach na godz. 1600, które poprowadzi na chór NON NOBIS. Zaśpiewa gościnnie zespół „Szyszak” z Podgórzyna.

2. W minionym tygodniu zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Wyrażam serdeczne podziękowanie za wspólną modlitwę, okazane zainteresowanie sprawami naszej parafii, za dbałość o ministrantów. Dziękuję za złożone ofiary, za zarezerwowane i zamówione intencje mszalne.

3. We wtorek przypada Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

4. Trwają ferie zimowe. Od jutra do piątku, Łużyckie Towarzystwo Wspierania Lokalnych Więzi Społecznych organizuje ferii zimowe. Zajęcia rozpoczynać się będą od godz. 900 do 1600. Planowany jest m.in. wyjazd do Zielonej Góry. Dzieci proszone są o posiadanie obuwia zmiennego - kapci. Spotkanie przy parafii MB Łaskawej. Proszę o zapisywanie dzieci w zakrystii. Po Mszach św. zbieramy do puszek ofiary na zimowe ferie dla dzieci.

5. W nadchodzącym tygodniu od wtorku do czwartku nie będzie nabożeństw w naszej kaplicy. W pozostałe dni tygodnia Msze św.: w poniedziałek o godz. 800; w piątek i sobotę o godz. 1800.

6. Kancelaria parafii czynna w tym tygodniu w piątek po wieczornej Mszy św. Tel. parafialny: 075/6120625. Zbliża się czas rozliczeń podatkowych. Można 1 % od dochodu na rzecz naszej parafii poprzez Caritas Diecezji Legnickiej. Należy wpisać w odpowiedniej rubryce: „Caritas Diecezji Legnickiej KRS 0000221535”, a w rubryce - cel szczegółowy: Parafia Matki Bożej Łaskawej w Zgorzelcu. Można przynieść swoje PIT-y do ich wypełnienia.

7. W piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia, w sobotę Nowenna ku czci Matki Bożej Łaskawej. Nabożeństwa rozpoczynają się o godz. 1800.

8. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. mają spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 1200.

9. Przyszła niedziele jest I niedzielę miesiąca. Tradycyjnie zapraszam na godz. 1500 na wystawienie Najświętszego Sakramentu, po czym odbędzie się katecheza o sakramencie namaszczenia chorych. Po katechezie spotkanie Róży Małżeńskiej.

10. MAMY W PARAFII OBRAZ ŚW. Jana Pawła II. Staramy się o relikwie naszego papieża. W związku z tym, pragniemy zawiązać wspólnotę modlitewną, która każdego 16 miesiąca, będzie modlić się za wstawiennictwem naszego papieża.

11. Zachęcam do lektury czasopism katolickich: Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny (płyta Arki Noego") i miesięcznik LIST.

12. Dziękuję za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę. Sprzątały: Maria ZIÓŁKOWSKA i Elżbieta KRYSMALSKA. Proszę dalsze dwie rodziny z ul. Słonecznej o przygotowanie kaplicy na przyszłą niedzielę.

13. ZAPOWIEDZI: Katarzyna SZYMKOWIAK, zam. Tylice 51b/2, córka Tomasza i Małgorzaty z d. NOWACKA i Łukasz PURSZKE, zam. Dzielów 13, syn Huberta i Stanisławy z d. PANICZ - zapowiedź I.

14. Nauki dla narzeczonych rozpoczną się 1 lutego w parafii św. Bonifacego o godz. 1900.

W minionym tygodniu złożono na potrzeby naszej parafii ofiary w wysokości 8300 zł. OFIARODAWCY: taca niedzielna - 1450 zł.;

Adres strony internetowej naszej parafii: www.mblzgorzelec.pl

Konto parafii MB Łaskawej: PKO BP S.A. 58 1020 2137 0000 9102 0053 9494