• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Zgorzelec

E-mail Drukuj PDF

Ogłoszenia na XX Niedzielę Zwykłą - 18 VIII 2019r.

1. Przeżywamy XX Niedzielę Zwykłą. Porządek Mszy św. niedzielnych wakacyjny: godz. 830, 1030 (Tylice), 1200 i 1900. Msze św. w tygodniu codziennie o godz. 1800.

2. W minionym tygodniu, w uroczystość Wniebowzięcia NMP, we wczesnych godzinach porannych zmarł posługujący w naszej parafii na zastępstwach O. Stanisław PASZEWSKI OFM. Msza św. i pogrzeb odbędzie się jutro, w kościele św. Antoniego we Wrocławiu o godz. 1100. Polecajmy O. Stanisława Miłosierdziu Bożemu.

3. Dzisiaj przypada III niedziela miesiąca. Po Mszy o godz. 830 zmiana westchnień modlitewnych Bractwa św. Józefa.

4. Jutro rozpoczynają się półkolonie dla uczniów szkół podstawowych. Jeszcze dziś można zapisać dzieci, wpłacają 30 zł. uczestnictwa. Zajęcia będą trwały od jutra do piątku włącznie. Zapisane dzieci przychodzą jutro pod kaplicę na godz. 900. Dzieci powinny posiadać zmienne obuwie.

5. W tym tygodniu przypada czwarty czwartek miesiąca. Po wieczornej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy wspólnoty apostolskiej Margaretka w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

6. W naszej parafii tradycyjnie odprawiamy w tygodniu nabożeństwa: w piątek zapraszam na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, w sobotę zapraszam na Nowennę do MB Łaskawej - naszej patronki. Nabożeństwa sprawujemy o godz. 1800.

7. Przyszłą niedziela, to już ostatnia niedziela sierpnia. Zapraszam do ołtarza ministrantów seniorów.

8. Kancelaria Parafialna czynna będzie we wtorek i czwartek po Mszy św. Tel. parafii: 75 612-06-25.

9. Tegoroczne Spotkanie Młodych Diecezji Legnickiej w Legnickim Polu odbędzie się w dniach 22 - 25 sierpnia. Jego hasłem będzie jedno słowo: „OdNowa!”. Szczegóły na stronie internetowej www.spotkaniemlodych.eu - zachęcam szczególnie chcących przyjąć sakrament bierzmowania.

10. Dziękuję za prace wykonane w tym tygodniu przy budowie kościoła. Pracowali: Józef ZAPOTOCZNY (5x), Janusz DEC (1x), Stanisław PŁOWAŚ (3x), Adam ŻUKOWSKI (1x), Rafał ŻUKOWSKI (1x), Radosław ŻUKOWASKI (1x). Proszę o dalsze zaangażowanie się w prace pomocnicze przy budowie kościoła. Chętnych proszę o wpisanie się do zeszytu w baraku pracowniczym. Prace tym tygodniu od poniedziałku do soboty od godz. 600 do godz. 1600. Dziękuję po raz kolejny firmie LA FARGE z Sulikowa, za darowiznę mączki bazaltowej, a panu Arturowi TORONOWSKIEMU z firmy CITRONEX za użyczenie transportu. Panu Markowi KOLAGO dziękuję za ofiarowane rośliny i warzywa a grupie dekoracyjnej pod przewodnictwem pani Iwony WOLIŃSKIEJ i Beaty ŻUKOWSKIEJ za udekorowanie kaplicy na uroczystość Wniebowzięcia MNP - MB Zielnej..

11. Dziękuję panu Józefowi KUCHMISTRZ i Dominikowi WYSPIAŃSKIEMU za troskę o naszą kaplicę i sprawowaną w niej liturgię. Dziękuję rodzinie państwa LIPIŃSKICH, Alicji Marcinowi i Wojciechowi z ul. Reymonta, oraz pani Stanisławie CHAŁKOWSKIEJ z ul. Okulickiego za posprzątanie i dekorację kaplicy na dzisiejszą niedzielę. Zapraszam rodziny i osoby, które jeszcze nie podjęły się sprzątanie kaplicy w minionym 1,5 roku, o zapisanie się na liście przy wejściu do zakrystii. Można na ten złożyć dowolną ofiarę.

12. Kolejny cykl nauk dla narzeczonych dla Dekanatu Zgorzelec rozpocznie się od września (pierwsze spotkanie w niedzielę,1 września g. 1900 w nowej Sali Spotkań przy kościele w parafii św. Bonifacego) – tylko na zapisy: osobiście w kancelarii, telefonicznie lub e-mailem . Tel 75 775 23 35; e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

13. W minionym tygodniu zmarła nasza parafianka mieszkająca w Tylicach, ś. p . Danuta PILIPIONEK. Została pochowana w Bogatyni. Polecajmy ją Ojcu wszelkiego miłosierdzia.

Ofiary na potrzeby parafii i budowę kościoła złożone w minionym tygodniu, to 4790 zł. Taca niedzielna: 1200 zł.; świąteczna - 920 zł.

Adres strony internetowej naszej parafii: www.mblzgorzelec.pl

Konto parafii MB Łaskawej: PKO BP S.A. 58 1020 2137 0000 9102 0053 9494