• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Zgorzelec

E-mail Drukuj PDF

Ogłoszenia na XXII Niedzielę Zwykłą - 28 VIII 2016r.

1. Przeżywamy XXII Niedzielę. To ostatnia niedziela z porządkiem mszy wakacyjnym. Od przyszłej niedzieli porządek Mszy św. niedzielnych tradycyjny: godz. 900; 1200; 1800 (w Tylicach 1030). Msze św. w tygodniu o godz. 1800. Dzisiejsza niedziele jest ostatnią niedzielą miesiąca. Dziękuję ministrantom seniorom za służbę przy ołtarzu. Dziękuję uczestnikom naszej parafialnej pielgrzymki do sanktuariów Kujaw. Szczególne podziękowania kieruję do pana Dariusza WOLIŃSKIEGO, który pięknie tę pielgrzymkę przygotował i poprowadził. Zapraszam uczestników pielgrzymki do odebrania papieskiego błogosławieństwa za nawiedzenie najstarszego w Polsce sanktuarium MB w Górce Klasztornej.

2. W naszej parafii serdecznie witamy młodzież z Łucka, którą goszczą dwie rodziny z naszej parafii i jedna ze Studnisk. Młodzież ta rozpocznie swoje kształcenie w szkole Cogito w klasach gimnazjalnych i w szkole średniej. Poszukujemy też sponsorów, którzy zadeklarowaliby jakąś miesięczną kwotę na stypendium dla tej młodzieży. Dane fundacji działającej przy szkole Cogito są na kartkach, które leżą na stoliku.

3. Przed nami czas nowego roku szkolnego. W czwartek Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich w kaplicy MB Łaskawej o godz. 800.

4. W czwartek zapraszam na powakacyjną próbę naszego chóru "Non Nobis". Próby odbywają się w szkole muzycznej. Serdecznie zapraszamy nowe osoby do zaangażowania się w piękne dzieło uwielbienia Boga i ku pożytkowi Kościoła. Zapraszamy, począwszy od uczniów szkół gimnazjalnych. Szczególnie pożądane są głosy męskie.

5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca Dzieci i młodzież ma w czwartek i piątek okazję do spowiedzi przed rozpoczynającym się rokiem szkolnym. Zapraszam do spowiedzi przy okazji pierwszego czwartku i piątku miesiąca od godz. 1730. Rozdawane będą książeczki do praktykowania I-szych piątków miesiąca. Chorych odwiedzę w piątek zaczynając od Tylic od godz. 800. W sobotę zmiana tajemnic Koła Żywego Różańca po wieczornej Mszy św.

6. Do piątku proszę o zgłaszanie się do kancelarii rodziców dzieci, którzy chcą przygotować je do I Komunii św. Spotkanie dla samych rodziców odbędzie się w poniedziałek - 5 września o godz. 1830.

7. W naszej parafii tradycyjnie odprawiamy w tygodniu nabożeństwa: w piątek nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, w sobotę Nowenna do MB Łaskawej.

8. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 900. Zapraszam na tę zbiórkę chętne dziewczęta i chłopców, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu.

9. Przyszła niedziela - I niedzielą miesiąca. W czasie Mszy św. o godz. 1200 nastąpi poświęcenie przyborów szkolnych dla uczniów rozpoczynających naukę w nowym roku szkolnym Zapraszam po Mszy o godz. 1200 na adorację Najświętszego Sakramentu. W jej trakcie modlić się będziemy Koronką do Bożego Miłosierdzia. Po adoracji spotkanie Róży Małżeńskiej na plebanii.

10. W przyszłą niedzielę rozdawane będą uczniom szkół podstawowych i gimnazjalnych książeczki do odnotowywania uczestnictwa w Mszach św. Proszę też o dostarczenie książeczek z minionego roku oraz plansz z udziału w zeszłorocznych nabożeństwach.

11. Kancelaria Parafialna czynna jest we wtorek i czwartek po wieczornych Mszach św. Tel. parafii: 75 612-06-25. Zainteresowanych zarezerwowanie intencji mszalnych na przyszły rok informuję, że jest już kalendarz i można intencje na rok 2017 rezerwować. Szczególnie zapraszam zainteresowanych odprawieniem Mszy św. gregoriańskich.

12. Nikt się nie zgłosił z ul. Reymonta do przygotowania naszej kaplicy na dzisiejszą niedzielę. Dziękuję pani WYSPIAŃSKIEJ za ułożenie kwiatów Proszę o przygotowanie kaplicy na niedzielę przyszłą dwie rodziny z ul. Różanej i Rzeczki Górne. Prace rozpoczynają się w sobotę o godz. 1000.

13. Zebrane ofiary to 1090 zł. Ofiary: taca - 990 zł. Koszt prac i materiałów, to 40 tys. zł. Dziękuję Panu Tadeuszowi PISKORSKIEMU za prowadzenie tych prac oraz Irenie i Józefowi ZAPOTOCZNYM za dbałość i pracujących. Panu Andrzejowi WASILEWSKIEMU za prace elektryczne.

 


DANE FUNDACJI NA STYPENDIA DLA MŁODYCH Z ŁUCKA:

DOLNOŚLĄSKA FUNDACJA ROZWOJU MŁODZIEŻY COGITO,

ul. Wolności 8 59-900 Zgorzelec,

PKO BP 08102021370000930201672674.

Z dopiskiem: Inicjatywa KRESY-KRESOM

 

Konto parafii MB Łaskawej:

PKO BP S.A. 58 1020 2137 0000 9102 0053 9494