• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Zgorzelec

E-mail Drukuj PDF

OGŁOSZENIA na XXVI Niedzielę Zwykłą - 28.09.2014r.

1. Przeżywamy XXVI niedzielę „w ciągu roku”. Jest to ostatnia niedziela września, dziękuję ministrantom seniorom za służbę przy ołtarzu.

2. Mamy ustaloną grupę dzieci klas II, przygotowujących się bezpośrednio do I Komunii św. Spotkanie z tą grupą dzisiaj po Mszy św. o godz. 1200. W czasie dzisiejszego spotkania, zostaną poświęcone i rozdane dzieciom różańce. Za tydzień nie będzie tego spotkania z racji Misji świętych.

3. Spotkanie dla kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, w sobotę o godz. 800. Bardzo dziękuję tej młodzieży za rozniesienie w dniu wczorajszym i dzisiejszym informacji o naszych parafialnych misjach do rodzin przyjmujących wizytę duszpasterską. Gdyby do kogoś nie dotarła, to można dla siebie, lub sąsiadów, wziąć taką kartkę ze skrzynki przy końcu ławek.

4. Zapisanych na tradycyjną pielgrzymkę Kół Różańcowych naszej diecezji do Krzeszowa na 4 października, proszę o dokonanie wpłaty 30 zł. na przejazd autokarem w dniu dzisiejszym. Wyjazd nastąpi w sobotę o godz. 730 spod parafii św. Bonifacego.

5. We wtorek rozpoczynamy miesiąc październikowy i zarazem miesiąc modlitwy różańcowej. Proszę, by dzieci i młodzież uczestniczyli w tych nabożeństwach przynajmniej dwa razy w tygodniu. Nabożeństwa rozpoczynają się o godz. 1730. Naklejki uczestnictwa należy naklejać na planszach lub w jednym miejscu w zeszycie od religii. Planszę można wziąć w dniu dzisiejszym, po Mszach św.

6. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Zapraszam już w czwartek do spowiedzi tych, którzy praktykują spowiedź pierwszopiątkową. Okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą św. Chorych odwiedzę: w Zgorzelcu w piątek od godz. 800, a w Tylicach w sobotę od godz. 800. Zmiana tajemnic Koła Żywego Różańca w sobotę po wieczornej Mszy św.

7. Próba chóru parafialnego NON NOBIS w tym tygodniu we wtorek o godz. 1900 w szkole muzycznej.

8. Grono ministrantów udaje się na wycieczkę do Żagania. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc w busie dla uczniów szkół podstawowych od III klasy i szkół gimnazjalnych. Wycieczka zaplanowana jest na 18 października. W programie wycieczki: zwiedzanie zespołu poaugustiańskiego i pałacu LOBKOWITZÓW, szlak czterech pancernych, basen ARENA i obiad. Koszt uczestnictwa 45 zł.

9. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy czas Misji Świętych w naszej parafii. Nie będzie więc tradycyjnych spotkań, związanych z I niedzielą miesiąca. Spotkanie Róży Małżeńskiej odbędzie się w czwartek, 9 października, po wieczornej Mszy św.

10. Kancelaria czynna jest we wtorek i czwartek po wieczornych Mszach św. Tel. do parafii: 75 6120625. W środę Msza św. będzie tylko w Tylicach, w pozostałe dni tygodnia Msze św. o godz. 1800. Jest kalendarz do zapisywania intencji mszalnych na rok 2015. Można rezerwować intencje, zwłaszcza Msze gregoriańskie.

11. W kąciku z książkami są do nabycia różańce i nowy numer miesięcznika LIST.

12. Dziękuję za posprzątanie i udekorowanie naszej kaplicy na dzisiejszą niedzielę Państwu URBAŃSKIM i MALEC z ul. Reymonta. Do posprzątania kościoła i jego dekoracji zgłosiło się Koło Żywego Różańca, za co serdecznie dziękuję. Wiąże się to z czasem modlitwy różańcowej, wspomnieniem Matki Bożej Różańcowej.

13. Dziękuję za wszelką pomoc w pracach przy parafii. Pracowali: Józef KUCHMISTRZ, Mateusz WYSPIAŃSKI, Józef ZAPOTOCZNY, Jarosław HELMAN.

W minionym tygodniu złożono na potrzeby naszej parafii ofiary w wysokości 2110 zł. OFIARODAWCY: Taca - 1260 zł.;  W przyszłą niedzielą o godz. 900 Msza św. w intencji ofiarodawców i pracujących przy budowie kościoła parafialnego w miesiącu wrześniu.

Adres strony internetowej naszej parafii: www.mblzgorzelec.pl

Konto parafii MB Łaskawej:

PKO BP S.A. 58 1020 2137 0000 9102 0053 9494