• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Zgorzelec

E-mail Drukuj PDF

OGŁOSZENIA na XXII Niedzielę Zwykłą - 31.08.2014r.

1. Przeżywamy XXII Niedzielę zwykłą. W kończącym się miesiącu sierpniu, dziękuję za dar abstynencji w intencji ludzi uzależnionych i ich rodzin. W księdze abstynencji zapisało się 7 osób.

2. Kończy się czas wakacji. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego w poniedziałek o godz. 800 połączona będzie z poświęceniem przyborów szkolnych. Okazja do spowiedzi św. na rozpoczęcie roku szkolnego w poniedziałek i z racji I piątku miesiąca w czwartek i piątek przed Mszą św. Przy tej okazji przypominamy rodzicom, że rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców.

3. Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i przygotowujący się do bierzmowania, otrzymują książeczkę do odnotowywania obecności na niedzielnych i świątecznych Mszach św. Proszę o przyniesienie na przyszłą niedzielę książeczek z minionego roku, a dziś o wzięcie książeczek od ministrantów, którzy wychodzącym uczniom będą je wręczać. W związku z rozpoczęciem roku szkolnego można wspomóc dzieci z biednych rodzina naszej parafii ofiarowanymi przyborami do szkoły. Można je przynosić przez cały tydzień, do przyszłej niedzieli do zakrystii lub kancelarii.

4. Pierwsze spotkania duszpasterskie. Rodziców dzieci z rocznika 2006 i starsze, którzy po wstępnym, zeszłorocznym przygotowaniu, pragną w tym roku, aby ich dzieci przystąpiły do I Komunii św., zapraszam na spotkanie w środę na godz. 1830. Kandydatów do bierzmowania i ich rodziców, zapraszam w czwartek na godz. 1900.

5. W piątek zapraszam na Koronkę do Bożego Miłosierdzia w sobotę Nowennę do Matki Bożej Łaskawej - naszej patronki. Nabożeństwa o godz. 1800.

6. Próba naszego parafialnego chóru "Non Nobis" w czwartek o godz. 1900 w szkole muzycznej. Zapraszamy chętnych do włączenia się w tę wspaniałą formę życia naszej parafii. Zachęcam szczególnie uczniów szkół gimnazjalnych. W piątek, zapraszam na zbiórkę wszystkich ministrantów na godz. 1900.

7. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. W piątek odwiedzę chorych ze Zgorzelca, w sobotę odwiedzę chorych z Tylic od godz. 800. Msza św. w intencji chorych w piątek o godz. 1800. Zmiana tajemnic Koła Żywego Różańca w sobotę po wieczornej Mszy św.

8. Członków Rady Parafialnej zapraszam na spotkanie w najbliższą sobotę na spotkanie na plebani w sobotę na godz. 1900.

9. Od przyszłej niedzieli wracamy do zwykłego porządku Mszy niedzielnych. W Zgorzelcu Msze św.: 900; 1200; 1800; Tylice 1030. W przyszłą niedzielę Msza św. godz. 1200 odprawiona będzie z ok. Dnia Energetyka o błogosławieństwo Boże, zdrowie i bezpieczną pracę, o spokojną przyszłość Energetyków pracujących w Elektrowni Turów, oraz w intencji i ich Rodzin.

10. Z racji I Niedzieli miesiąca, zapraszam w przyszłą niedzielę na adorację Najświętszego Sakramentu na godz. 1500. Pomodlimy się Koronką do Bożego Miłosierdzia. Po adoracji spotkanie Róży Małżeńskiej na plebanii.

11. Dziękuję za prace wykonane około parafii. Pracowali: Józef KUCHMISTRZ, Artur TOKARCZYK, Józef ZAPOTOCZNY. Dziękuję za przygotowanie i dekorację kaplicy na dzisiejszą niedzielę. Pracowali: Ewa i Justyna ARLUKIEWICZ, Aneta MISZCZYK i Gabriela MATUSIAK. Proszę o taką posługę na przyszłą niedzielę 2 kolejne rodziny z ul. Okulickiego. Chętnych proszę o zapisanie się w kalendarzu znajdującym się przy wejściu do zakrystii.

12. Kancelaria parafii czynna będzie we wtorek i czwartek po wieczornej Mszy św. Tel. parafialny: 75/6120625.

13. 6 września organizowana jest XV pielgrzymka osób niepełnosprawnych i ich przyjaciół do Krzeszowa. Spotkanie w Krzeszowie rozpoczyna się o godz. 1000 i trwać będzie do godz. 1500.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Marta LIPUT, zam. Jałowiec  i Krzysztof BACENGA, zam. Zgorzelec, ul. Reymonta  - zapowiedź III

Ewa MAMORSKA, zam. Leszno i Kasper ZARĘBA, zam. Zgorzelec, ul Makowa - zapowiedź I

W minionym tygodniu złożono na potrzeby naszej parafii ofiary w wysokości 19670 zł. OFIARODAWCY: Taca z niedzieli - 1160 zł.;. Msza za ofiarodawców z sierpnia w przyszłą niedzielę o godz. 1030 w Tylicach.

Adres strony internetowej naszej parafii: www.mblzgorzelec.pl

Konto parafii MB Łaskawej:

PKO BP S.A. 58 1020 2137 0000 9102 0053 9494