• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Zgorzelec

E-mail Drukuj PDF

OGŁOSZENIA VI Niedzielę Zwykłą - 16.02.2020r.

1. Przeżywamy VI Niedzielę Zwykłą. Trwa czas ferii zimowych. Niech ten czas odpoczynku otworzy nas bardziej na dary Boga - Stwórcy. Msze św. w tygodniu codziennie o godz. 1800 w kaplicy św. Józefa.

2. Na czas ferii nie ma spotkań z dziećmi przygotowującymi się do I spowiedzi i Komunii św.

3. W czwartek zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu. Wystawienie rozpoczyna się od godz. 1700 i trwa do godz. 1800. Jest to tzw. „tłusty czwartek” przed ostatnią niedzielą karnawału.

4. W piątek zapraszam kandydatów do bierzmowania na spotkanie na godz. 1900 do kaplicy św. Józefa. Przychodzimy bez materiałów formacyjnych. Rodziców kandydatów, zapraszam na spotkanie w przyszłą niedzielę, po wieczornej Mszy św., czyli na godz. 1900.

5. Ministrantów zapraszam na zbiórkę w sobotę na godz. 900. Po zbiórce możliwość skorzystania z lodowiska w Łagowie. W przyszłą niedzielę - ostatnią miesiąca, zapraszam do ołtarza ministrantów seniorów.

6. W tygodniu zapraszam na tradycyjne nabożeństwa: w piątek na Koronkę do Bożego Miłosierdzia; w sobotę na Nowennę do MB Łaskawej. Nabożeństwa rozpoczynają się o godz. 1800.

7. Kancelaria czynna będzie w poniedziałek i czwartek po wieczornej Mszy św. Tel. do parafii: 75/6120625.

8. Ogłaszamy nabór kandydatów do służby przy ołtarzu. Zapraszam chłopców i dziewczęta, poczynając od klasy II szkoły podstawowej. Pierwsze spotkanie odbędzie się w niedzielę 23 lutego, bezpośrednio po Mszy św. o godz. 1200. Na to spotkanie zapraszam też rodziców dzieci chętnych do służenia.

9. W minionym tygodniu na budowie kościoła zostało dokończone wylewanie betonu na zwężeniu frontonu do wymiarów wieży. Mieliśmy też wizytę panów złodziei, którzy okradli firmę budującą naszą świątynię z kilku urządzeń przechowywanych w baraku roboczym. Wyrażam serdeczne współczucie panom złodziejom, którzy mają zdrowie, ale nie mają rozumu, eliminując siebie ze wspólnoty świętych. Oby nie na wieki. Dziękuję panom Józefowi ZAPOTOCZNEMU i Eugeniuszowi SMYKOWSKIEMU za naprawienie i zabezpieczenie zniszczeń w baraku.

10. Mamy zaplanowaną sześciodniową pielgrzymkę do Kodnia i sanktuariów Lubelszczyzny. Termin pielgrzymki: 27 czerwca - 2 lipca 2020r. Plan pielgrzymki jest wywieszony w gablotce. Osoby zapisane proszone są o wpłatę wpisowego w wysokości 200 zł. Można je wpłacić dziś po wieczornej Mszy św. i we wtorek po Mszy św. Są też wolne miejsca na pielgrzymkę do Gruzji i Armenii w terminie 21.04 – 03.05.2020r. Zapisy u pana Dariusza WOLIŃSKIEGO. tel. 504 623 370, po godz. 1600.

11. Proszę o pomoc w posprzątaniu kaplicy Matki Bożej rodziny z ul. Jaśminowej. Zapraszam zamieszkałych pod numerami: 13, 16, 18. Sprzątanie rozpoczyna się o godz. 1000 w sobotę.

12. Jest czas rozliczeń podatkowych. Można 1 % od dochodu przeznaczyć na rzecz naszej parafii poprzez Caritas Diecezji Legnickiej. Należy wpisać w odpowiedniej rubryce: „Caritas Diecezji Legnickiej KRS 0000221535”, a w rubryce - cel szczegółowy: Parafia Matki Bożej Łaskawej w Zgorzelcu. Można przynieść swoje PIT-y do ich wypełnienia.

13. W kąciku z prasą katolicką tradycyjnie można nabyć tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę w cenie 6 zł. Są też do nabycia książki z cyklu „Wszystko o…” Jest książka o Prymasie Tysiąclecia, O małżeństwie i inne. Wszystkie w cenie 10 zł.

Ofiary minionego tygodnia: 5 060 zł. Taca – 1220 zł. Ofiary indywidualne: 3 840 zł.