• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Zgorzelec

E-mail Drukuj PDF

OGŁOSZENIA V Niedzielę Zwykłą - 07.02.2016r.

1. Przeżywamy I niedzielę miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 1500 z Koronką do Bożego Miłosierdzia, po czym spotkanie formacyjne Róży Małżeńskiej na plebanii. Brakuje nam trzech małżeństw do pełnej róży, zapraszamy pary małżeńskie, które chcą pogłębić wzajemne relacje włączając się cykl życia tej wspólnoty, oparty na odmówieniu codziennie „dziesiątki” różańca i comiesięcznych spotkań.

2. Zakończył się pierwszy tydzień ferii zimowych. Dziękuję osobom z Łużyckiego Towarzystwa Wspierania Lokalnych Więzi Społecznych za zorganizowanie zimowiska dla dzieci i młodzieży. Dziękuję pani Ewie WYSPIAŃSKIEJ i osobom towarzyszącym za opiekę nad dziećmi, pani Świątek za bułki na wyjazd dzieci, firmie CITRONEX za ofiarowane banany.

3. Msze św. tygodniu: od środy do soboty o godz. 1800.

4. W środę rozpoczyna się czas Wielkiego Postu. Msze św. o godz. 900 i 1800 (Tylice godz. 1630), z obrzędem posypania głów popiołem. W Środę Popielcową wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Pamiętajmy też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek. Rozpoczynający się dzisiaj 49. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, a w środę czas Wielkiego Postu, niech zaowocują dobrymi postanowieniami i ich wierną realizacją, a wyłożona Parafialna Księga Trzeźwości – bodźcem do ich podjęcia.

5. Szczególnie od Środy Popielcowej zachęcam do podjęcia jałmużny postnej. Przy wejściu do kaplicy jest skrzynka Caritas na ten cel założona. Będą też dla dzieci do wzięcia małe kartoniki, które z ofiarami będzie można szczególnie złożyć w Wielki Czwartek - na zakończenie okresu Wielkiego Postu.

6. W czwartek – 11 lutego, przypada wspomnienia MB z Lourdes. Jest to XXIV Światowy Dzień Chorego. Msza o godz. 1800 z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych.

7. Nabożeństwa wielkopostne: w piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 1730, w przyszłą niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 1730. Tradycyjnie zbieramy w Wielkim Poście ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Ofiary można składać do skrzynki przy końcu ławek, lub w zakrystii na ręce panów kościelnych.

8. Zapraszam w sobotę na spotkanie kandydatów do bierzmowania i ich rodziny i wszystkich chętnych na nabożeństwo przekazania Modlitwy Pańskiej. Nabożeństwo odbędzie się w kaplicy św. Józefa o godz. 1845.

9. W naszej parafii przed piątą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne. Prowadzić je będzie ks. profesor Jan KLINKOWSKI - biblista. Wpiszmy sobie do kalendarza ten czas ćwiczeń duchowych od 11 do 14 marca..

10. Kancelaria Parafialna będzie czynna w środę i piątek po wieczornych Mszach św. Tel. parafialny: 75/7781148.

11. W sobotę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Łaskawej - naszej Patronki o godz. 1800.

12. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 900.

13. Poza pielgrzymką do Italii, mamy już zaplanowane dwie pielgrzymki lokalne. Pierwsza pielgrzymka do sanktuariów dolnośląskich od 25 do 26 czerwca. Zapisy d 28 lutego. Koszt dla osoby dorosłej: 230 zł.; dla dziecka do 10 lat: 190 zł. Druga pielgrzymka (pięciodniowa) do sanktuariów Kujaw, od 17 do 21 sierpnia. Zapisy do 15 marca. Koszt osoby dorosłej: 550 zł.; dziecka do lat 10: 500 zł. Szczegóły obu pielgrzymek na plakatach. Zapisy w zakrystii lub kancelarii i u pana Dariusza WOLIŃSKIEGO.

14. Mamy czas rozliczeń podatkowych. Można 1 % od dochodu przeznaczyć na rzecz naszej parafii poprzez Caritas Diecezji Legnickiej. Należy wpisać w odpowiedniej rubryce: „Caritas Diecezji Legnickiej KRS 0000221535”, a w rubryce - cel szczegółowy: Parafia Matki Bożej Łaskawej w Zgorzelcu. Można przynieść swoje PIT-y do ich wypełnienia.

15. Dziękuję za posprzątanie dekoracji świątecznej i przygotowanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę. Magdalena i Paweł DAŚKO, Wiesława i Krzysztof JEZIERSCY, Stanisława CHAŁKOWSKA, państwo BARTOSIK i JUCHNIEWICZ, Paulina TELICZEK, Szymon GAJEK, Mateusz ARLUKIEWICZ, Mateusz MASALSKI. Proszę o pomoc w posprzątaniu kaplicy na przyszłą niedzielę rodziny z ul. Konwaliowej i Kulczyńskiego.

W minionym tygodniu złożono ofiary w kwocie 5030 zł. OFIARODAWCY: taca – 1690 zł.;

Adres strony internetowej naszej parafii: www.mblzgorzelec.pl

Konto parafii MB Łaskawej:

PKO BP S.A. 58 1020 2137 0000 9102 0053 9494