• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Zgorzelec

E-mail Drukuj PDF

OGŁOSZENIA na I Niedzielę Adwentu - 29.11.2015r.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. W rozpoczynającym się roku splatają się ważne wydarzenia: 1050 rocznica chrztu Polski; Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia i Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Obyśmy z tego daru łaski jak najobficiej skorzystali.

2. W dzisiejszą niedzielę spotkanie Rady Parafialnej o godz. 1600 na plebani. W przyszłą niedzielę odbędzie zaprzysiężeni Rady Parafialnej w nowym jej składzie.

3. Zapraszamy na codzienne Msze św. „Roraty”, które będziemy sprawować o godz. 1800. Dzieci otrzymywać będą obrazki do wyklejanki. Proszę, by uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych przynajmniej dwa razy w tygodniu byli obecni na Roratach. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych mogą wziąć udział w konkursie na wykonanie najpiękniejszego lampionu.

Dzieci tradycyjnie spisują dobre uczynki na podpisanych serduszkach i przychodząc na Roraty wrzucają je do przygotowanego koszyczka.

4. Spotkanie formacyjne dla przygotowujących się bezpośrednio do bierzmowania w środę po Mszy św. wieczornej. Będzie to przygotowanie do kolejnego nabożeństwa, które odbędzie się w sobotę, po rannej Mszy św. rekolekcyjnej o godz. 900.

5. Przy wyjściu z kaplicy można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Małe świece są w cenie 6 zł, duże 12 zł. Świece, kartki świąteczne, żłóbki, rozprowadza parafialna grupa CARITAS. W III niedzielę adwentu będą zbierane ofiary do puszek na opał dla potrzebujących i wystawione będą kosze na zbiórkę żywności na czas świąteczny.

6. Święcimy dziś opłatki na stół wigilijny. Aby dobrze zaplanować wizytę duszpasterską, proszę o zgłoszenie chęci przyjęcia kapłana te rodziny, gdzie w minionym roku takiej wizyty nie było. Ewentualne ofiary proszę składać na tacę, lub na ręce panów kościelnych.

7. W piątek rozpoczniemy rekolekcje adwentowe, które będą połączone z renowacją misji. Zachęcam, aby ci, którzy w zeszłym roku nie uczestniczyli w misjach, znaleźli czas na te rekolekcje. Odbędą się w czasie od 4 do 7 grudnia. Rekolekcje i zarazem renowację misji poprowadzi zeszłoroczny misjonarz, O. Roman BAKALARZ. Nauki rekolekcyjne w piątek: Tylice - godz. 1630; kaplica MBŁ - godz. 1800. W sobotę: kaplica MBŁ - godz. 900; Tylice - g-dz. 1630; kaplica MBŁ - godz. 1800.

8. Próba chóru parafialnego NON NOBIS w czwartek o godz. 1930 w szkole muzycznej.

9. Przypada w tym tygodniu I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi w czwartek i piątek od 1715. Zmiana tajemnic Żywego Różańca w sobotę po Mszy św. wieczornej. Chorych odwiedzę w piątek o zwykłej porze. Msza w ich intencji w piątek o godz. 1800.

10. Przyszła niedziela to I niedziela miesiąca. Zapraszam na godz. 1500 na Adorację Najświętszego Sakramentu. Pomodlimy się tradycyjnie Koronką do Bożego Miłosierdzia. Po adoracji spotkanie Róży Małżeńskiej.

11. Składam serdeczne podziękowanie za przygotowaną dekorację na czas Adwentu i przygotowanie kaplicy: Józef KUCHMISTRZ, Józef ZAPOTOCZNY, rodzina państwa TOKARCZYK, WYSPIAŃSKICH, Mirosław i Kamil MISZCZUK, rodziny państwa JEZIERSKICH i DAŚKO.

12. Kancelaria parafialna czynna jest we wtorek i czwartek po wieczornej Mszy św. Tel. parafii: 075 - 6120625.

13. Młodzi, którzy chcą wziąć udział w ŚDM Kraków 2016r., proszeni są o zgłoszenie chęci wyjazdu do księdza proboszcza do połowy grudnia. Informacje na stronie: www.kraków2016.com

14. Proszę 2 rodziny z ulicy Cynamonowej o przygotowanie kaplicy na przyszłą niedzielę.

W minionym tygodniu złożono ofiary w kwocie 1880 zł. OFIARODAWCY: taca niedzielna - 1530 zł.

Msza za ofiarodawców z listopada 6 XII godz. 1800.

Adres strony internetowej naszej parafii: www.mblzgorzelec.pl

Konto parafii MB Łaskawej: PKO BP S.A. 58 1020 2137 0000 9102 0053 9494

 

 


Proponowany skład Rady Parafialnej

Przewodniczący - Ks. Sławomir Lewandowski

Zastępca przewodniczącego - Aleksander DELIJEWSKI

Sekretarze - Beata i Bogdan ANISZKIEWICZ

Uczestnicy Rady:

1. Katarzyna POPŁAWSKA

2. Krystyna WILGOSZ

3. Mirosław WILGOSZ

4. Józef KUCHMISTRZ

5. Lucyna STRYKOWSKA

6. Beata FLASIŃSKA

7. Leokadia GAJEK

8. Adam BRZOZOWSKI

9. Piotr BUŚKO

10. Paweł RADECKI

11. Danuta i Andrzej STASZCZAK

12. Ewa i Antoni ARLUKIEWICZ

13. Dariusz WOLIŃSKI

14. Jan WŁOSEK

15. Bogusława POMORSKA

16. Beata POLAK