• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Zgorzelec

E-mail Drukuj PDF

OGŁOSZENIA na XIII Niedzielę Zwykłą - 28 VI 2015r.

1. Przeżywamy XIII Niedzielę Zwykłą. W minionym tygodniu przesłaliśmy listy z podpisami popierającymi zmianę ustawy o ochronie życia poczętych dzieci. Dziękuję wszystkim, którzy swoim podpisem wsparli budowę cywilizacji miłości i życia. Dziękuję też wszystkim uczestnikom naszej pielgrzymki do parafii św. Jana Chrzciciela na uroczystość odpustową. Było nas prawie 40 osób.

2. Nabożeństwo czerwcowe dzisiaj o godz. 1730 i do wtorku po wieczornych Mszach św.

3. Radujemy się w naszej parafii posługą akolitatu, którą przyjął w dniu wczorajszym nasz kleryk Mateusz.

4. Dzisiaj, po Mszach, przeprowadzana jest zbiórka do puszek - tzw. „świętopietrze”.

5. Msze św. w tygodniu: od poniedziałku doi soboty o godz. 1800; jutro przypada uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Od przyszłej niedzieli zmienia się pora odprawiania Mszy św. niedzielnych. Porządek wakacyjny niedzielnych Mszy św. do końca sierpnia: 800; 1130; 1900. W Tylicach Msza św. o godz. 1000.

6. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 1730. W piątek odwiedziny chorych w Zgorzelcu, w sobotę, w Tylicach od godz. 800.

7. Zapraszam w piątek czcicieli Bożego Miłosierdzia na modlitwę „Koronką do Bożego Miłosierdzia” na godz. 1800. W sobotę Nowenna do MB Łaskawej i zmiana tajemnic Koła Żywego Różańca.

8. W przyszłą niedzielę - pierwszą niedzielę miesiąca, zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się o godz. 1500 Koronką do Bożego Miłosierdzia. Po adoracji, zapraszam na spotkanie Różę Małżeńską, na comiesięczne spotkanie.

9. Kancelaria Parafialna czynna we wtorek i czwartek po Mszach wieczornych. Tel. parafii: 075 - 6120625.

10. Bóg zapłać za troskę o wygląd naszej kaplicy i jej otoczenia, za dbałość o zieleń. Pracowali: Józef KUCHMISTRZ, Danuta MEYER, pani KULIKOWSKA z ulicy Widok. Proszę dwie rodziny z ulicy Wrzosowej o przygotowanie kaplicy na przyszłą niedzielę. Kaplicę przygotowujemy w sobotę od godz. 1000.

11. Informacje dotyczące kandydatów do bierzmowania: proszę o uzupełnienie wiedzy katechizmowej do końca sierpnia.

12. Zbliża się czas kolejnej Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Ze Zgorzelca wyrusza „Grupa 5” dnia 25 lipca. Szczegółowe informacje są na wywieszonym plakacie. Zapisy i informacje: tel. 605 486 326; mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Przewodnik grupy „5” zaprasza do podawania intencji, w których będą się modlić pielgrzymi. Koperty do złożenia intencji znajdują się w zakrystii.

13. Mamy do nabycia w naszej parafii wydanie kieszonkowe czterech Ewangelii. Papież Franciszek 17 III b.r. zachęcał: Słuchanie Jezusa i Jego słów, które każdego dnia wchodzą do naszych serc, umacnia nas w wierze. Zachęcam was, byście mieli maleńką Ewangelię i nosili ją w kieszeni, torebce i kiedy macie wolną chwilę, choćby w autobusie, zaglądali do niej i czytali kilka słów. Ewangelia zawsze z nami! Ponieważ naszym pierwszym posiłkiem jest Słowo Boże, które karmi naszą wiarę. Kosz Ewangelii - 10 zł.

14. Malowany jest obraz św. Józefa do bocznego ołtarza. Zapraszamy do jego zasponsorowania.

15. Wypoczywającym życzymy dobrego i owocnego spędzenia czasu, aby nie tylko nabrać sił fizycznych i odpocząć psychicznie, ale także, aby wzrastać w łasce Chrystusa.

ZAPOWIEDZI: Rafał CHAREWICZ, zam. Tylice i Natalia WYSMOŁEK, zam. Tylice - zapowiedź III.

W minionym tygodniu złożono ofiary w wysokości 2030 zł. OFIARODAWCY: taca niedzielna - 1380 zł. Msza św. w intencji ofiarodawców z czerwca w przyszłą niedzielę o godz. 1900.

 


Adres strony internetowej naszej parafii: www.mblzgorzelec.pl

Konto parafii MB Łaskawej: PKO BP S.A. 58 1020 2137 0000 9102 0053 9494