• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Zgorzelec

E-mail Drukuj PDF

OGŁOSZENIA na XVIII Niedzielę Zwykłą - 02.08.2020r.

1. Przeżywamy XVIII Niedzielę „w ciągu roku”. Porządek Mszy niedzielnych: w kaplicy M.B. Łaskawej - godz.: 830; 1200; 1900; w Tylicach godz. 1030. W tygodniu Msze św. codziennie o godz. 1800 w kaplicy św. Józefa.

2. Dzisiaj, w I niedzielę miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 1200 - modlimy się Koronką do Bożego Miłosierdzia. Po adoracji spotkanie Róży Małżeńskiej na plebanii.

3. Rozpoczął się miesiąc sierpień. Zachęcam do podjęcia ofiary abstynencji. Nasz gest możemy ofiarować w intencji kogoś z naszej rodziny czy znajomych, którzy mają problemy z nadużywaniem alkoholu i sami już nie potrafią z tego wyjść. Niech nasza ofiara połączona z modlitwą wyprosi im łaskę odwrócenia się od tego nałogu. Księga abstynencji znajduje się przy ikonie MB Łaskawej.

4. Dziękuję za ofiary złożone przy poświęceniu pojazdów. Zebraliśmy na rzecz MIVA POLSKA 505 zł.

5. Trwa XXVIII Piesza Pielgrzymka naszej diecezji na Jasną Górę. Jest to tzw. „pielgrzymka sztafetowa”. Wczoraj wędrowała grupa zgorzelecka. Łączmy się z pielgrzymami dla wyproszenia naszemu Kościołowi wzrostu w łasce Jezusa Chrystusa. Niech Maryja wspomoże ufającym Bogu.

6. W nadchodzącym tygodniu wspominamy:

- We wtorek św. Jana Marię VIANNEYA

- W czwartek Przemienienie Pańskie - święto

- W sobotę św. Dominika

7. Dziękuję za posługę w kaplicach i na terenie parafialnym. Dziękuję kościelnym Józefowi KUCHMISTRZ i Dominikowi WYSPIAŃSKIEMU, oraz panom: Józefowi ZAPOTOCZNEMU, Tomaszowi STRYKOWSKIEMU, Janowi i Franciszkowi BACENGA, Janowi SOŚNICKIEMU, Adamowi ŻUKOWSKIEMU, Andrzejowi JABŁOŃSKIEMU Andrzejowi WASILEWSKIEMU.

8. Na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu w pierwszy czwartek miesiąca, wspólnota apostolska „Margaretka”, poprowadzi modlitwy za kapłanów i o powołania kapłańskie i zakonne.

9. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzie pół godziny przed każdą Mszą św. W piątek odwiedzę chorych od godz. 800, zaczynając od Tylic. Msza św. w ich intencji w piątek w Tylicach o godz. 1630. Zmiana tajemnic Koła Żywego Różańca w sobotę po wieczornej Mszy św.

10. W nadchodzącym tygodniu podejmujemy tradycyjne modlitwy:

· W czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 1700 do 1800 - adoracja w ciszy

· W piątek o godz. 1800 Koronka do Bożego Miłosierdzia

· W sobotę o godz. 1800 Nowenna do Matki Bożej Łaskawej - naszej patronki.

11. Kancelaria parafii czynna jest w tym tygodniu w czwartek po wieczornej Mszy św. Tel. parafialny: 75/6120625.

12. Mamy zaplanowaną pielgrzymkę busem do Częstochowy i Leśniowa w dniach 11 - 12 sierpnia, z noclegiem u sióstr Nazaretanek w Olsztynie pod Częstochową. Koszt noclegu, to ofiara. Należy zabrać z sobą śpiwór. Chętnych proszę o jak najszybszy kontakt ze mną. Kosz wyjazdu i noclegu 130 zł.

13. Trwają prace przy budowie kościoła. W najbliższy czwartek planujemy wyjazd do Niemiec, by zdemontować z zamkniętego kościoła cztery dzwony, które będą zamontowane na budowanej wieży. Dziękuję wszystkim osobom, które angażują się w ten projekt i finansowo, jak przez swoją pracę i użyczając różnego sprzętu.

14. Dziękuję państwu STANICH z ul. Makowej za ofiarę na posprzątanie i dekorację kaplicy. Państwu ZAPOTOCZNYM za ofiarowane lilie. Proszę o przygotowanie kaplicy na przyszłą niedzielę kolejne rodziny z ul. Makowej, lub ul. Morcinka. Proszę chętnych o zapisanie się w zeszycie przy wejściu do zakrystii.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

· Wojciech KURIATA, zam. w Tylicach i Karolina OLEJNIK, zam. w Koźlicach - zapowiedź II.

· Mateusz ŻOŁDAK, zam. w Zgorzelcu, ul. Zielna i Stella KUTKO, zam. w Zgorzelcu, ul. Poluszyńskiego - zapowiedź I.

· Piotr NOWICKI i Natalia BOŁOZ, zamieszkali w Tylicach - zapowiedź I

W minionym tygodniu złożono na potrzeby naszej parafii ofiary w wysokości 4110 zł. Podsumowanie lipca: przychody: 27 400 zł.; wydatki: 20 300 zł.; saldo: - 391 100 zł.

Adres strony internetowej naszej parafii: www.mblzgorzelec.pl

Konto parafii MB Łaskawej: PKO BP S.A. 58 1020 2137 0000 9102 0053 9494