• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Zgorzelec

E-mail Drukuj PDF

OGŁOSZENIA VI Niedzielę Zwykłą - 17.02.2019r.

1. Przeżywamy VI niedzielę w ciągu roku. Jest to III niedziela miesiąca, w której szczególnie polecamy naszą parafię wstawiennictwu św. Józefa. Po rannej Mszy św. Bractwo św. Józefa spotyka się na zmianie westchnień modlitewnych. Gdyby ktoś chciał wstąpić do tego Bractwa, proszę o zgłoszenie się bezpośrednio do księdza proboszcza.

2. Zapraszam dziś na spotkanie w sprawie dalszej budowy kościoła parafialnego Radę Budowy i Radę Ekonomiczną parafii. Spotkanie o godz. 1900 na plebanii.

3. Msze święte w nadchodzącym tygodniu będą odprawiane codziennie o godz. 1800 w kaplicy św. Józefa.

4. We wtorek zapraszam na formacyjne spotkanie dzieci klas III, przygotowujące się do I spowiedzi i Komunii św. Spotkanie o godz. 1700 w kaplicy św. Józefa.

5. W środę przypada wspomnienie dzieci z Fatimy, którym Maryja przekazała orędzie do modlitwy pokutnej, która chroni ludzkość od nieszczęść, które są skutkiem grzechów ludzi.

6. W środę zapraszam na spotkanie w ramach Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym. Spotkanie o godz. 1900 w pomieszczeniach świetlicy przy kościele św. Stanisława w Tylicach.

7. W nadchodzącym tygodniu odbędą się spotkania duszpasterskie dla uczniów klas I i II szkół podstawowych. Zapraszam w czwartek na godz. 1700, lub w piątek na godz. 1830. Spotkanie dla tej grupy odbędzie się także w Tylicach w środę o godz. 1700.

8. W sobotę zapraszam na zbiórkę ministrantów na godz. 900. Po zbiórce okazja na wyjazd na lodowisko w Łagowie.

9. Przyszła niedziela - ostatnia miesiąca. Zapraszam do służby przy ołtarzu ministrantów seniorów.

10. Kancelaria parafialna czynna jest będzie we wtorek i czwartek po wieczornych Mszach św. Tel. parafialny: 75/6120625.

11. Mamy pełną listę uczestników parafialnej pielgrzymki, która w tym roku udaje się końcem czerwca do sanktuariów ziemi zamojskiej. Prosimy zapisane osoby, które jeszcze nie wpłaciły wpisowej kwoty 100 zł. aby to uczynić do 24 lutego i prosimy o wypełnienie arkusza zgłoszenia. Arkusz można pobrać ze strony internetowej, lub u pana Dariusza WOLIŃSKIEGO. Plan pielgrzymki jest wywieszony w przedsionku kaplicy i w gablotce.

12. Mamy czas rozliczeń podatkowych. Można 1 % od dochodu przeznaczyć na rzecz naszej parafii poprzez Caritas Diecezji Legnickiej. Należy wpisać w odpowiedniej rubryce: „Caritas Diecezji Legnickiej KRS 0000221535”, a w rubryce - cel szczegółowy: Parafia Matki Bożej Łaskawej w Zgorzelcu. Można przynieść swoje PIT-y do ich wypełnienia.

13. Dziękuję za troskę o naszą kaplicę panom kościelnym i Pawłowi DAŚKO, dziękuję za złożone ofiary na posprzątanie i dekorację kaplicy rodzinom państwa WOŹNIAK i MICHALCZYK z ul. Srebrzystej. Proszę o pomoc w posprzątaniu kaplicy na przyszłą niedzielę rodziny z ul. Strumykowej. Proszę o zapisanie się na kartce przy wejściu do zakrystii. Kto nie może bezpośrednio przyjść i przygotować kaplicy, może złożyć ofiarę na ten cel, przekazując ją panom kościelnym.

W minionym tygodniu złożono ofiary w kwocie 9350 zł.   OFIARODAWCY: taca – 1400 zł.

Adres strony internetowej naszej parafii: www.mblzgorzelec.pl

Konto parafii MB Łaskawej: PKO BP S.A. 58 1020 2137 0000 9102 0053 9494