• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Zgorzelec

E-mail Drukuj PDF

Ogłoszenia na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego 24 V 2015r.

1. Dziś przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego - Pięćdziesiątnica. Dziś – z okazji przypadającego 24 maja wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych – przeżywamy VIII Dzień Modlitw Kościoła Powszechnego za Kościół w Chinach. Zapraszam na codzienne nabożeństwo ku czci Matki Bożej - „majówkę” na godz. 1730.

2. Jutro, w poniedziałek, 25 maja, obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. We wtorek „Dzień Mamy”, w czwartek Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana - dzień modlitw za kapłanów.

3. Dzieci, które w tym roku przeżywają I rocznicę Komunii św. zapraszam na spotkanie w środę po wieczornej Mszy św. Uroczysta Msza św. w I rocznicę Komunii świętej w przyszłą niedzielę o godz. 1200.

4. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 900. Na zbiórce przygotowywać będziemy liturgię odpustu parafialnego i uroczystość „Bożego Ciała”. W przyszłą niedzielę - ostatnią miesiąca, zapraszam do służenia ministrantów seniorów.

5. W sobotę - 30 maja, z racji zbliżającego się odpustu, zapraszam na festyn parafialny. Festyn rozpoczynamy o godz. 1500. Zapraszamy dzieci i młodzież z rodzinami i seniorów do zabaw i gier sportowych, połączonych z poczęstunkiem i konkursem na "Super Mamę 2015". Ponawiamy zaproszenie do wzięcia udziału w konkursie na ciastko parafialne.

6. Kancelaria Parafialna czynna jest we wtorek i czwartek po Mszach wieczornych. Tel. parafii: 075/6120625.

7. Na 4 czerwca, uroczystość Bożego Ciała, zaplanowane zostały ołtarze:

Ø Ołtarz I Róża Małżeńska - ul Morcinka przy posesji państwa Kozłowskich

Ø Ołtarz II Rodzice dzieci pierwszokomunijnych i dzieci rocznicowych - ul Reymonta, parking przy sklepie Reymonta 21 „a”

Ø Ołtarz III Młodzież i kandydaci do bierzmowania - parking przy hotelu „Pawłowski”

Ø Ołtarz IV Róża Różańcowa - ul. Cmentarna

Zapraszam na spotkanie organizacyjne grupy do przygotowania II i III ołtarza w dniu jutrzejszym, po wieczornej Mszy św. Osoby z Rady Parafialnej i tradycyjnie pomagających w przygotowaniu ołtarza głównego, zapraszam na organizacyjne spotkanie we wtorek po wieczornej Mszy św.

8. Dzieci po I Komunii św. i ich rodziny, udają się na pielgrzymkę do Krzeszowa 6 czerwca. Koszt uczestnictwa - 40 zł. Zapisać mogą się wszyscy, którzy chcieliby udać się do naszego diecezjalnego sanktuarium.

9. Składam serdeczne podziękowanie za wszelką pomoc w pracach na terenie parafii. Dziękuję paniom dbającym o zieleń i panom troszczącym się o różne sprawy przy parafii. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w jubileuszu mojego kapłaństwa. Serdecznie dziękuję tym wszystkich, którzy przygotowali przyjęcie dla parafian przy stole.

10. Dziękuję naszemu chórowi NON NOBIS za piękny śpiew na Mszy św. jubileuszowej. Najbliższa próba chóru we wtorek w szkole muzycznej o 1900.

11. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Najświętszej Trójcy.

12. Ks. Rektor Seminarium, Piotr KOT, zaprasza młodzież męską klas gimnazjalnych i średnich na obóz formacyjno-wypoczynkowy do budynku seminarium w Legnicy w dniach od 30 czerwca do 4 lipca. Koszt pobytu, to 100 zł. Zgłoszenia 7 czerwca u księdza proboszcza.

13. Uczestników pielgrzymki zorganizowanej przez Różę małżeńską do sanktuariów dolnośląskich w dniach 13 - 14 VI 2015r. proszę o wpłacenie pozostałej kwoty uczestnictwa w pielgrzymce.

14. Dnia 12 VI odbędzie się X Małe Spotkanie Młodych w parafii św. Józefa Robotnika. Gościem będzie raper Arkadio z programem multimedialnym „Rób to, co kochasz”. Spotkanie od godz. 1000 do 1600.

15. Zbliża się czas wakacji i czas kolejnej Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Ze Zgorzelca wyrusza „Grupa 5” dnia 25 lipca. Patronką grupy jest św. Jadwiga. Szczegółowe informacje są na wywieszonym plakacie. Zapisy i informacje: tel. 605 486 326; mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy ś.p. Jana BACENGĘ. Polecamy go miłosierdziu Bożemu.

W minionym tygodniu złożono na potrzeby naszej parafii ofiary w wysokości 5100 zł. i 100 euro. OFIARODAWCY: taca niedzielna - 2650 zł

Adres strony internetowej naszej parafii: www.mblzgorzelec.pl

Konto parafii MB Łaskawej: PKO BP S.A. 58 1020 2137 0000 9102 0053 9494