• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Zgorzelec

E-mail Drukuj PDF

OGŁOSZENIA na XIX Niedzielę Zwykłą - 12 VIII 2018r.

1. Przeżywamy XIX niedzielę zwykłą. Porządek Mszy św. wakacyjny: niedziela - godz. 830, (1030 Tylice) 1200 i 1900; w tygodniu codziennie o godz. 1800.

2. Dziękuję pątnikom, którzy wędrowali w XXVI Pieszej Pielgrzymce Diecezji Legnickiej na Jasną Górę. Dziękuję szczególnie za intencje związane z naszym życiem parafialnym, a szczególnie intencję budowy kościoła parafialnego. Dziękuję osobom, które wybrały się w miniony wtorek na dzień wejścia na Jasną Górę.

3. W najbliższą środę - 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia NMP - Matki Boskiej Zielnej. Msze św. jak w każdą niedzielę. Po Mszach św. obrzęd poświęcenia kwiatów i ziół. Ten dzień jest też świętem Wojcka Polskiego.

4. W czwartek, 16-ty dzień miesiąca. Zapraszam na Nowennę do św. Jana Pawła II. Intencje na Nowennę przynosimy przed jej rozpoczęciem do zakrystii. Po Mszy św. okazja do ucałowania relikwii św. Jana Pawła II.

5. W tygodniu zapraszam na nabożeństwa: w piątek na Koronkę do Bożego Miłosierdzia (godz. 1800); w sobotę Nowenna do MB Łaskawej (godz. 1800).

6. Przyszła niedziela, trzecia niedziela miesiąca. O godz. 800 Godzinki do Opieki św. Józefa. Msza św. odprawiona będzie w intencjach Bractwa św. Józefa. Po Mszy porannej zmiana westchnień modlitewnych tegoż Bractwa.

7. Kancelaria parafialna czynna będzie we wtorek i piątek po wieczornej Mszy św. Tel. parafii: 75 - 6120625.

8. Łużyckie Towarzystwo Wpierania Lokalnych Więzi Społecznych, organizuje półkolonie dla dzieci w terminie 20 - 25 sierpnia. Zgłoszenia w zakrystii i kancelarii, lub u pani Ewy WYSPIAŃSKIEJ.

9. Wraz z ks. Romanem MAZUREM, zapraszam na pielgrzymkę do Grecji i Turcji (rejs po Morzu Śródziemnym) w przyszłym roku w terminie 28 IV - 05 V 2019 r. Pielgrzymka ośmiodniowa, organizowana z Biurem Pielgrzymkowo - Turystycznym Ad Astra. Koszt całkowity to 1500 zł. + 1095 euro. Nasza parafia ma 15 zarezerwowanych miejsc. Zapisy do połowy września z wpłatą 1000 zł. Szczegółowy program jest wywieszony w gablotce i umieszczony jest na stronie internetowej naszej parafii.

10. Po raz XXV w Legnickim Polu w dniach 23 - 26 sierpnia, odbędzie się Spotkanie Młodych naszej diecezji. Hasło „PRZYJDŹ” jest przywołaniem obecności Ducha Świętego. Koszt uczestnictwa - 70 zł. Szczegóły spotkania na wywieszonym ogłoszeniu.

11. Jest kalendarz do zapisywania intencji mszalnych na rok 2019. Kto zwłaszcza planowałby Msze św. gregoriańskie, to proszę już o uzgodnienie terminu.

12. Dziękuję za ofiarę na sprzątanie i dekorację kaplicy rodzinie państwa PŁOWAŚ z ul. Jaśminowej. Państwu WOLIŃSKIM za ułożenie kwiatów. Proszę kolejne rodziny z tej ulicy o zapisanie się na przygotowanie kaplicy na przyszłą niedzielę. Lista do zapisania znajduje się przy wejściu do zakrystii.

Zapowiedzi przedślubne: Paweł OSTROUCH zam. w Zgorzelcu i Weronika MAŁKIEWICZ zam. w naszej parafii - zapowiedź II.

Szymon HAWRO i Izabela z domu WACHNICKA, zam. w naszej parafii - zapowiedź II

Marek RESZCZYŃSKI zam. w naszej parafii i Natalia RATAJ zam. Biskupin - zapowiedź II.

Tomasz IDZIOK i Agnieszka z domu RYKACZEWSKA, zam. w naszej parafii - zapowiedź I.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy ś.p. Bożenę WOLSKĄ-PAWLAK z ul. Reymonta, oraz Franciszkę BOŁOZ i jej syna Leona BOŁOZ, mieszkających w Tylicach. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

W minionym tygodniu złożono ofiary w kwocie 1655 zł. OFIARODAWCY: taca niedzielna - 1040 zł.


Adres strony internetowej naszej parafii: www.mblzgorzelec.pl

Konto parafii MB Łaskawej: PKO BP S.A. 58 1020 2137 0000 9102 0053 9494