• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Zgorzelec

E-mail Drukuj PDF

OGŁOSZENIA na XXX Niedzielę Zwykłą - 26.10.2014r.

1. Przeżywamy XXX niedzielę „w ciągu roku”. Z racji kończącego się Tygodnia Misyjnego, po Mszach św. zbieramy ofiary do puszek na cele misji. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i I Komunii św. odbędzie się dzisiaj o godz. 1300.

2. Trwa czas Nowenny do Ducha Świętego, przez którą młodzież przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Jutro młodzież ta spotyka się na Nowennie i będzie miała próbę liturgii o godz. 1845. Sakrament bierzmowania zostanie udzielony w najbliższą środę, 29 października przez ks. Bpa Zbigniewa Kiernikowskiego na Mszy św. o godz. 1800. Będzie to także Msza św. dziękczynna za dziesięć lat istnienia naszej wspólnoty parafialnej z prośbą o błogosławieństwo na dalszy czas pracy ewangelizacyjnej i budowania naszej świątyni parafialnej. W modlitwie pamiętać też będzie o ks. Bpie seniorze, Tadeuszu Rybaku, który 28 października 2004r. powołał naszą parafię do istnienia i zarazem w tym dniu obchodzi swoje imieniny.

3. Na uroczystość dziesięciolecia powołania naszej parafii zapraszam wszystkich, a szczególnie wspólnoty działające przy parafii, w tym Bractwo św. Józefa w swoich strojach chórowych.

4. Nabożeństwa różańcowe codziennie sprawujemy o godz. 1730, tylko w środę, ze względu na uroczystość, różaniec rozpoczniemy o godz. 1715.

5. Próba chóru parafialnego "NON NOBIS" w tym tygodniu we wtorek o godz. 1900 w szkole muzycznej.

6. Zbliża się miesiąc szczególnej pamięci modlitewnej o zmarłych. Kartkę wypominkową, lub kartkę z załączoną informacją o rocznych wpływach i wydatkach parafii, można wziąć ze stolika przy końcu ławek. Porządek wyczytywanych kartek wypominkowych jest umieszczonych na odwrocie informacji o rocznych finansach.

7. W związku z nadchodzącym czasem, który zgromadzi nas także na naszym cmentarzu, proszę o pomoc w uporządkowaniu alejek i kwater. Zapraszam chętnych w poniedziałek do południa od godz. 1000 i po południu od godz. 1500.

8. W sobotę przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Tradycyjnie, po Mszy św. o godz. 1200, pójdziemy procesjonalnie na nasz parafialny cmentarz, polecając Bożemu Miłosierdziu wszystkich naszych bliskich zmarłych i tych, którzy potrzebują naszego wsparcia modlitewnego. Msze św. w naszej parafii w uroczystość Wszystkich Świętych o godz. 900 i 1200 w naszej kaplicy i o godz. 1030 w Tylicach. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy modlitwy wypominkowe, Nabożeństwo o godz. 1730 przy wystawionym Najświętszym Sakramentem. Czytane będą kartki z ulic: Berlinga, Cmentarnej, Chmielnej, Cynamonowej, Górnowiejskiej i Widok.

9. Kancelaria czynna w tym tygodniu we wtorek i czwartek po wieczornej Mszy św. Tel. do parafii: 75 6120625. W kąciku z prasą jest do nabycia miesięcznik LIST poświęcony zagadnieniu miłości (np. 80 na 100 kobiet szuka mężczyzny, który odpowiada wyobrażeniu o swoim ojcu z 20 - na zasadzie zaprzeczenia); i periodyk „BIBLIA - krok po kroku” - poświęcony postaci Jozuego - następcy Mojżesza (np. czy trąby zniszczyły mury Jerycha?).

10. Wiele osób jest zainteresowanych nauką języka niemieckiego. Pierwsze spotkanie planowane jest na 6 listopada na godz. 1900. Zostanie potwierdzone w ogłoszeniach za tydzień.

11. W przyszłą niedzielę, pierwszą miesiąca, przypada Dzień Zaduszny. Adorację, spotkanie Róży Małżeńskiej i katechezę przenosimy na drugą niedzielę listopada.

12. Zbiórka ministrantów jutro, w poniedziałek o godz. 1900. Zapraszam na zbiórkę także seniorów, którzy mogą służyć w środę.

13. Dziękuję za posprzątanie i udekorowanie naszej kaplicy na dzisiejszą niedzielę mieszkającym przy ul. Reymonta: Barbara i Andrzej POZNAŃSCY, Edward GAŁKA.

14. W minionym tygodniu w prace przy parafii zaangażowali się: Józef KUCHMISTRZ, Józef ZAPOTOCZNY, Tadeusz PISKORSKI, Andrzej WASILEWSKI.

W minionym tygodniu złożono na potrzeby naszej parafii ofiary w wysokości 3460 zł. OFIARODAWCY: Taca - 1680 zł.; W przyszłą niedzielę o godz. 1200 Msza św. w intencji wszystkich darczyńców z miesiąca października.

Adres strony internetowej naszej parafii: www.mblzgorzelec.pl

Konto parafii MB Łaskawej:

PKO BP S.A. 58 1020 2137 0000 9102 0053 9494