• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Zgorzelec

E-mail Drukuj PDF

OGŁOSZENIA na Niedzielę Chrystusa Króla - 23.11.2014r.

1. Przeżywamy niedzielę Chrystusa Króla. Dziś po wszystkich Mszach wystawienie Najświętszego Sakramentu. Odmówimy Litanię do NSPJ i Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Dziś jest święto ministrantów. Msza św. o godz. 1800 sprawowana będzie w ich intencji. Zapraszam ministrantów na spotkanie w dniu dzisiejszym na plebanię na godz. 1630.

Także dzisiaj, z racji wczorajszego wspomnienia patronki śpiewu kościelnego, św. Cecylii, mamy zaproszenie na koncert do parafii św. Jadwigi na godz. 1630.

2. W minioną niedzielę, odbyło się tradycyjne spotkanie naszej wspólnoty ze wspólnotą Kościoła Ewangelickiego z Gorlitz. Spotkanie połączone było z pięknym koncertem skrzypcowym i występem zespołu „Szyszak”. Dziękuję za sponsorowanie tego spotkania i koncertu władzom naszego Powiatu i Miasta.

3. W minionym tygodniu odbyły się spotkania duszpasterskie dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Były obecne śladowe ilości poszczególnych roczników. Można dziś odebrać w zakrystii plansze z nabożeństw różańcowych.

4. Dzisiaj spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I spowiedzi i I Komunii św. o godz. 1300.

5. Próba chóru parafialnego "NON NOBIS" w tym tygodniu we wtorek o godz. 1900 w szkole muzycznej.

6. Najbliższe spotkanie grupy uczącej się języka niemieckiego w środę o godz. 1930 w świetlicy przy kościele św. Stanisława w Tylicach.

7. Zapraszam na Koronkę do Bożego Miłosierdzia w piątek i na Nowennę Do MB Łaskawej w sobotę na godz. 1800, zachęcam do spisywania swoich podziękowań i próśb.

8. Zbiórka ministrantów - dziewcząt i chłopców w sobotę o godz. 900. Zapraszam na tę zbiórkę kandydatów na ministrantów.

9. Zapraszam na spotkanie i rozdanie pamiątek z bierzmowania w piątek na godz. 1700.

10. Przyszła niedziela - pierwsza niedziela adwentu, rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Adwent, jako czas przygotowania na spotkanie z przychodzącym Zbawicielem przeżyjmy w atmosferze pełnej radosnego oczekiwania na spotkanie z Panem. Jest prośba związana z przygotowaniem dekoracji na czas adwentu, szczególnie wieńca adwentowego. Chętnych do pomocy proszę o zgłoszenie się dziś po mszach św. w zakrystii.

Proszę rodziców o pomoc w przygotowaniu dzieciom lampionów na czas adwentu, aby z lampionami przychodziły na msze roratnie.

11. W przyszłą niedzielę zostanie odprawiona Msza św. w intencji górników pracujących w KWB Turów. Zapraszam w przyszłą niedzielę na spotkanie Radę Parafialną na godz. 1630 na plebanię.

12. Kancelaria czynna w tym tygodniu we wtorek i piątek po wieczornej Mszy św. Tel. do parafii: 75 6120625. Msze w tygodniu: w poniedziałek poza parafią, w środę tylko w Tylicach, a w czwartek o godz. 800.

13. Dziękuję za prace przy porządkowaniu terenu i miejsc magazynowych panu Józefowi ZAPOTOCZNEMU.

14. Dziękuję za przygotowanie naszej kaplicy na dzisiejszą niedzielę pani Danucie MEYER z ul Reymonta. Na przyszłą niedzielę proszę rodziny z ul. Różanej i Rzeczek Górnych o zapisanie się w kalendarzu do posprzątania naszej kaplicy.

W minionym tygodniu złożono na potrzeby naszej parafii ofiary w wysokości 2110 zł. OFIARODAWCY: Taca - 1610 zł.;

Adres strony internetowej naszej parafii: www.mblzgorzelec.pl

Konto parafii MB Łaskawej:

PKO BP S.A. 58 1020 2137 0000 9102 0053 9494