• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Zgorzelec

E-mail Drukuj PDF

OGŁOSZENIA na XXXIII Niedzielę Zwykłą - 19.11.2017r.

1. Przeżywamy XXXIII niedzielę „w ciągu roku”. Rano śpiewamy dziś Godzinki do Opieki św. Józefa; po Mszy o godz. 900 spotkanie Bractwa św. Józefa. Dziękuję za ofiary, które zbieraliśmy dla Kościoła w Potrzebie. Zebraliśmy 525 zł.

2. Za uczestnictwo w nabożeństwach różańcowych w październiku, następujący uczniowie otrzymują nagrody: Amelia JAWROSKA, Maja KIERUZAL (kl. I), Kamila JEZIERSKA (kl. II), Kasia JURCZYK, Dorian ŚWIDERSKI i Aniela IZYDORCZYK (kl. III), Paweł IZYDORCZYK (kl. IV), Jan TOKARCZYK (kl. V), Kinga JEZIERSKA (kl. VI), Patryk ŚRUTKA (II gim.). Wręczenie nagród podczas Mszy św. o godz. 1200.

3. Dzisiaj, w parafii św. Jadwigi, odbędzie uroczysta Msza św. z okazji 750-lecia kanonizacji św. Jadwigi Śląskiej. Po Mszy św. o godz. 1900 jubileuszowy koncert. Artyści z Wrocławia wykonają kantatę pw.: „Od św. Jadwigi do św. Jana Pawła II”.

4. Msze św. w tygodniu w kaplicy św. Józefa o godz. 1800 z wyjątkiem czwartku, kiedy Msza będzie odprawiona o godz. 800.

5. We wtorek spotkania dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. o godz. 1700. Proszę o obecność rodziców dzieci. Będzie podjęta decyzja ostrojach komunijnych.

6. We wtorek spotkanie formacyjne dla przygotowujących się bezpośrednio do sakramentu bierzmowania. Spotkanie o godz. 1845 w kaplicy św. Józefa.

7. Próba chóru parafialnego "NON NOBIS" w tym tygodniu w czwartek o godz. 1830 w tradycyjnym miejscu. Zbliża się 10 rocznica powstania naszego chóru. W dniu 26 listopada, w kościele św. Bonifacego, odbędzie się koncert jubileuszowy po wieczornej Mszy św. o godz. 1800.

8. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 900.

9. Zapraszam w piątek na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i w sobotę na Nowennę Do MB Łaskawej na godz. 1800, zachęcam do spisywania swoich podziękowań i próśb.

10. Z racji Niedzieli Chrystusa Króla, która przypada za tydzień, a jest to święto ministrantów, zapraszam ministrantów seniorów na spotkanie w sobotę po wieczornej Mszy św. na plebanię. Ministrantów zapraszam na plebanię w przyszłą niedzielę na godz. 1630.

11. Kancelaria czynna w tym tygodniu w poniedziałek i piątek po wieczornej Mszy św. Tel. do parafii: 75 6120625. Dziękuję paniom, które zgłosiły się do pomocy w przygotowywaniu dekoracji liturgicznych w naszych kaplicach.

12. Dziękuję za przygotowanie naszej kaplicy państwu: Bożenie i Robertowi NOWAKOWSKIM; Annie i Arkadiuszowi ZAKRZEWSKIM. Na liście przy zakrystii można zapisać się do przygotowania kaplicy na dalsze niedziele listopada i grudnia. Proszę o zgłoszenie się tych, którzy w tym roku takiej posługi nie podjęli. Można też złożyć ofiarę na ten cel.

13. Dziękuję za prace na terenie parafii. Dziękuję panu Józefowi KUCHMISTRZ, Józefowi ZAPOTOCZNEMU, Henrykowi URBAŃSKIEMU, Andrzejowi WASILEWSKIEMU.

14. Parafialna Caritas podejmuje dyżury, w czasie których można zgłaszać sytuacje wymagające jakiegoś wsparcia. Dyżury będą odbywały się w piątki na plebanii od godz. 1700 do 1730. Nasza parafia dysponuje łóżkami szpitalnymi sterowanymi elektrycznie, jednorazowymi rękawiczkami, ręcznikami papierowymi oraz ortezami. Ortezy wydajemy na podstawie zaświadczenie lekarskiego.

15. Jest zaproszenie na dni skupienia 1 - 3 XII w seminarium w Legnicy dla młodzieży męskiej po maturze. Kontakt chętnych z ks. proboszczem.

16. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: ś.p. Grażynę JASIŃSKĄ, Jana ŁUCZKIEWICZ, Jadwigę GERKE i Piotra PAWEŁEK. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu.

W minionym tygodniu złożono na potrzeby naszej parafii ofiary w wysokości 5540 zł. OFIARODAWCY: Taca - 1740 zł.

Adres strony internetowej naszej parafii: www.mblzgorzelec.pl

Konto parafii MB Łaskawej: PKO BP S.A. 58 1020 2137 0000 9102 0053 9494