• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Zgorzelec

E-mail Drukuj PDF

OGŁOSZENIA na III Niedzielę Adwentu - 14.12.2014r.

1. Przeżywamy III niedzielę Adwentu. Niedziela dzisiejsza nosi nazwę Gaudete – „Radujcie się!”. Zapraszamy na codzienne Msze św. „Roraty”, które sprawujemy od poniedziałku do piątku o godz. 1800. W sobotę Roraty o godz. 700. We wtorek rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus KOLETAŃSKIEGO.

Rodziny, gdzie nie było w zeszłym roku wizyty duszpasterskiej, proszę o zgłoszenie chęci przyjęcia takiej wizyty po tegorocznych świętach.

Przed ołtarzem są poświęcone opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na spłatę zadłużenia.

2. Nasza parafialna grupa CARITAS prosi o wsparcie dla potrzebujących rodzin naszej parafii. Dziękujemy za zbierane ofiary do puszek w zeszłą niedzielę - zebrano 546zł.; są wystawione kosze na zbiórkę żywności. Rozprowadzane są kartki świąteczne, z który dochód jest przeznaczony na zakup zimowej odzieży dla dzieci. Można też nabyć za dobrowolną ofiarę sianko na stół wigilijny. Sprzedawane są świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Małe świece są w cenie 6 zł, duże 12 zł.

3. Trwają rekolekcje adwentowe w naszej parafii. Plan rekolekcji:

Poniedziałek 15 XII - spowiedź od godz. 830 i po południu od godz. 1700; w Tylicach

od 1600 do 1630.

Msze z naukami końcowymi o 900 i 1800. Ofiary zbierane na tacę w poniedziałek są przeznaczone dla naszego rekolekcjonisty, ks. Adama WOŹNIAKA.

4. Od wtorku rozpoczynamy czas bezpośredniego przygotowania do świąt Narodzenia Bożego. Modlimy się za rodziny i przygotowujących się do życia w małżeństwie. W trzeci piątek modlimy się w intencjach naszej Ojczyzny.

5. Próba chóru parafialnego "NON NOBIS" we wtorek o godz. 1900 w szkole muzycznej.

6. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 1130.

7. Jeśli są osoby chore, spoza tych odwiedzanych z racji I piątku miesiąca, proszę o ich zgłoszenie, by przed świętami mogły się wyspowiadać i przyjąć Komunię św. Odwiedzę te osoby 23 grudnia od godz. 1000.

8. Kancelaria czynna w tym tygodniu we wtorek i czwartek po wieczornej Mszy św. Tel. do parafii: 75 6120625. W przyszłą niedzielę modlimy się o godz. 830 Godzinkami do Opieki św. Józefa.

9. Składam serdeczne podziękowanie za prace wykonane na rzecz naszej wspólnoty. Pracowali: Józef KUCHAMISTRZ, Józef ZAPOTOCZNY i rodzina państwa WYSPIAŃSKICH, Paweł DAŚKO.

10. Dziękuję za posprzątanie naszej kaplicy rodzinie państwa STARZEWSKICH i RADECKICH z ul. Rzeczki Górne. Na przyszłą niedzielę proszę dwie rodziny z ul. Sikorskiego o zapisanie się w kalendarzu do posprzątania naszej kaplicy.

W minionym tygodniu złożono na potrzeby naszej parafii ofiary w wysokości 4725 zł. OFIARODAWCY: taca niedzielna - 1510 zł.

Adres strony internetowej naszej parafii: www.mblzgorzelec.pl

Konto parafii MB Łaskawej:

PKO BP S.A. 58 1020 2137 0000 9102 0053 9494