• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Zgorzelec

E-mail Drukuj PDF

OGŁOSZENIA na XVI Niedzielę Zwykłą - 23.07.2017r.

1. Przeżywamy XVI Niedzielę zwykła. Porządek nabożeństw niedzielnych: w kaplicy M.B. Łaskawej - godz.: 800; 1130; 1900; w Tylicach godz. 1000.

2. Msze św. w tygodniu: od poniedziałku do czwartku o godz. 800, w piątek i sobotę o godz. 1800.

3. W nadchodzącym tygodniu wspominamy:

ü W poniedziałek św. Kingę

ü We wtorek św. Jakuba Ap i św. Krzysztofa

ü W środę św. Joachima i Anny

ü W sobotę św. Martę

4. Dziękuję za troskę o naszą kaplicę i jej otoczenie i za prace na cmentarzu; panu Józefowi KUCHMISTRZ i Józefowi ZAPOTOCZNEMU. Dziękuję za piękne utrzymanie dekoracji roślinne - kwiatowej, wokół kaplicy.

5. W dniach 23-30 lipca 2017 obchodzimy XVIII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Hasło Tygodnia: „Niesiemy Miłosierdzie drogami świata”. MIVA Polska po raz kolejny zaprasza wszystkich kierowców, członków ich rodzin oraz Przyjaciół misji do udziału w Akcji św. Krzysztof 1 grosz za 1 km szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. We wtorek po rannej Mszy św. w dzień św. Krzysztofa i w przyszłą niedzielę, można będzie poświęcić swoje pojazdy.

6. W dniach od 29 lipca do 7 sierpnia odbędzie się XXV Piesza Pielgrzymka Diecezji Legnickiej na Jasną Górę pod hasłem: "Na drodze odnowy i pokuty". Zachęcam do zapisywanie się do grupy duchowego uczestnictwa. Informacje dla osób, które zapisały się na wyjazd autokarem na 7 sierpnia, zostaną podane w przyszłą niedzielę. Proszę o wpłatę pozostałej kwoty na przejazd autokarem.

7. Za miesiąc, 24 sierpnia, rozpoczniemy parafialną pielgrzymkę do sanktuariów Sandomierza i okolic. Za tydzień rozpoczniemy przyjmowanie wpłat pełnej kwoty uczestnictwa w pielgrzymce. Prosimy, aby do 13 sierpnia wpłacić pozostałą kwotę do sumy 580 zł. od osób powyżej j10 roku życia.

8. Kancelaria parafii czynna jest w tym tygodniu w piątek po wieczornej Mszy św. Tel. parafialny: 75/6120625.

9. Obchodzącym imieniny, urodziny i inne święta składamy najlepsze życzenia. W kąciku z czasopismami, oprócz coniedzielnych tygodników, są też inne pozycje książkowe. Jest też serdeczna prośba, aby pieniądze za czasopisma wrzucać do metalowej skrzynki, która jest po lewej stronie, przy drzwiach wahadłowych.

10. Duszpasterstwo Młodzieży naszej diecezji, zaprasza na 24 Spotkanie Młodych, które odbędzie się w dniach 24 - 27 sierpnia w Legnickim Polu. W programie: konferencje, prace w grupach, wspólny taniec, a w centrum Eucharystia. Szczegóły na plakacie.

11. Proszą o posprzątanie kaplicy na przyszłą niedzielę dwie rodziny z ul. Jaśminowej. Chętnych proszę o zapisanie się w kalendarzu przy wejściu do zakrystii.

W minionym tygodniu złożono na potrzeby naszej parafii ofiary w wysokości 1670 zł. OFIARODAWCY: Taca z niedzieli - 1220 zł.

ZAPOWIEDZI: Michał TRZYBIŃSKI, zam. Wrociszów Dolny i Karolina SOBCZYK, zam. w Zgorzelcu, ul. Reymonta - zapowiedź III.

Adres strony internetowej naszej parafii: www.mblzgorzelec.pl

Konto parafii MB Łaskawej: PKO BP S.A. 58 1020 2137 0000 9102 0053 9494