• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Zgorzelec

E-mail Drukuj PDF

OGŁOSZENIA na II Niedzielę Adwentu - 04.12.2016r.

1. Przeżywamy II niedzielę Adwentu. Pamiętamy w dzisiejsze wspomnienie św. Barbary o górnikach pracujących w KWB Turów i modlimy się za tragicznie zmarłych 8 górników z kopalni miedzi w Polkowicach. W dzisiejszą niedzielę przypada XVII Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z polecenia episkopatu, specjalną zbiórką do puszek przed kościołem wspieramy Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

Niech święty czas Adwentu mobilizuje każdego do duchowej odnowy, zacieśniania więzi z Panem Bogiem i braćmi. Może warto właśnie w tym czasie włączyć się w wielką krucjatę walki o trzeźwość naszego narodu. Ten adwentowy wysiłek pięknie wpisuje się w zadania, jakie stawia przed nami tegoroczny program duszpasterski. Tylko w pełni trzeźwym umysłem jesteśmy zdolni świadomie głosić innym zbawienie i wołać: Przyjdź, Panie Jezu!

2. Można wziąć poświęcone opłatki na stół wigilijny, z koszyka stojącego przy ołtarzu. Proszę, by opłatki brały tylko osoby dorosłe, lub dzieci w towarzystwie rodziców. Składane przy tej okazji ofiary, są przeznaczone na budowę świątyni parafialnej. Ofiary składamy na tacę. Aby dobrze zaplanować wizytę duszpasterską, proszę o zgłoszenie chęci przyjęcia kapłana te rodziny, gdzie w minionym roku takiej wizyty nie było.

3. Zapraszam na codzienne Msze św. „Roraty”, które sprawujemy o godz. 1800 od poniedziałku do soboty. Codzienne Msze św. odprawiamy w kaplicy św. Józefa.

4. Nasza Caritas parafialna rozprowadza świece Caritas w cenie 6 i 12 zł., oraz kartki świąteczne i inne precjoza religijne. Od dziś są wystawione kosze na zbiórkę żywności dla potrzebujących. W trzecią niedzielę adwentu będzie można złożyć ofiarę do puszek dla potrzebujących rodzin na opał.

5. Dzieci klas III, przygotowujące się do I spowiedzi i Komunii św. przychodzą na Roraty w czwartek, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia MB, po których otrzymają poświęcone medaliki.

6. W czwartek przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Prośmy naszą Najlepszą Matkę o wstawiennictwo u Jej Syna we wszelkich potrzebach, zwłaszcza o wytrwałość w walce z grzechami. W tym dniu w naszym kościele godzinki o Niepokalanym Poczęciu o godz. 1735. Świąteczne Msze Święte o godz. 700 i 1800; w Tylicach - 1630.

7. Także w czwartek spotkanie naszego chóru NON NOBIS. Nasz chór zaprasza na przyszłą niedzielę na wykonanie jednego z najpiękniejszych utworów ku czci Matki Bożej - Akatystu. Jest to starożytna pieśń, powstała w Kościele Wschodnim. Śpiew odbędzie się w kaplicy św. Józefa, a po nim w tejże kaplicy odprawiona będzie wieczorna Msza św.

8. W najbliższą sobotę rozpoczniemy rekolekcje adwentowe w naszej parafii. Trwać będą od 10 do 12 grudnia. Naszym rekolekcjonistą jest ks. prof. Roman MAZUR. Msze św. z nauką rekolekcyjną w sobotę i poniedziałek o godz. 900 i 1800 (Tylice 1630). W niedziele na wszystkich Mszach św. W poniedziałek dzień spowiedzi: rano od godz. 800 i po południu od godz. 1700.

9. Przed świętami, w piątek (23 XII) od godz. 800, odwiedzę chorych naszej parafii, także tych, których nie odwiedzam systematycznie w pierwsze piątki miesiąca. Proszę o zgłaszanie tych osób.

10. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 1000. Przy świetlicy w Tylicach pragniemy zorganizować kolędników misyjnych. Dzieci powyżej IV klasy Sz. P. zapraszamy we wtorek i czwartek na godz. 1600.

11. Kancelaria czynna jest we wtorek i czwartek po wieczornej Mszy św. Tel. parafii: 75 612-06-25. Zapraszam na pielgrzymkę śladami św. Pawła do Grecji, od 23 kwietnia do 2 maja 2017r. Szczegóły na plakatach. Osoby już zapisane, proszę o pobranie druków, które są formalnym zgłoszeniem uczestnictwa w pielgrzymce.

12. Składam serdeczne podziękowanie za wszelką pomoc: Józefowi KUCHMISTRZ, Józefowi ZAPOTOCZNEMU i Andrzejowi WASILEWSKIEMU.

13. Dziękuję za posprzątanie kaplicy. Ofiarę na ten cel złożyły dwie rodziny z ul. Srebrzystej: WOŹNIAK i MICHALCZYK. Proszę o posprzątanie kaplicy na przyszłą niedzielę dwie rodziny z ul. Świetlistej i Tęczowej. Prace zaczynamy w sobotę o godz. 1000.

14. Jak w zeszłym roku, możemy nabyć dużą bombkę z wizerunkiem naszego budowanego kościoła. Cena bombki z wieszaczkiem - 25 zł., bez wieszaczka - 20 zł

Ofiary w minionym tygodniu: 2020 zł. Taca – 1520 zł.

 

Adres strony internetowej naszej parafii: www.mblzgorzelec.pl

Konto parafii MB Łaskawej: PKO BP S.A. 58 1020 2137 0000 9102 0053 9494

 

DOLNOŚLĄSKA FUNDACJA ROZWOJU

MŁODZIEŻY COGITO

Ul. Wolności 8

59-900 Zgorzelec

08 1020 2137 0000 9302 0167 2674

PKO bp Oddział 1 w Bolesławcu

Z dopiskiem:

INICJATYWA KRESY-KRESOM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


LISTA KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA

GRUPA I

 

1.

DARŁAK Natalia

2.

KARDACH Aleksandra

3.

LEŚNIAK Magdalena

4.

MAŻACHOWSKA Agnieszka

5.

RESZCZYŃSKI Grzegorz

6.

SZCZUREK Dominik

7.

ŚLUSARCZYK Mateusz

8.

ŚWIĘCKI Marcin

9.

TOMASZEWSKI Konrad

10.

WIŚNIEWSKI Damian

11.

WRÓBLEWSKI Łukasz

12.

ZIÓLKOWSKI Mirosław

13.

ŻUKOWSKI Rafał

 

GRUPA II

 

1.

JEZIERSKI Wojciech

2.

KOŁODZIEJ Ewa

3.

KUBALA Rafał

4.

KURANTOWICZ Weronika

5.

POPŁAWSKA Agata

6.

REC Mateusz

7.

SOBCZYK Grzegorz

8.

SZPIEŃ Grzegorz

9.

TOKARCZYK Wojciech

10.

WOJTUKIEWICZ Wojciech

11.

WYSOCKA Karolina

12.

WYSOCKA Natalia

 

GRUPA III

 

1.

CZUPRYŃSKI Mateusz

2.

KWIATKOWSKI Szymon

3.

LEROCH Mateusz

4.

NATHE Denis

5.

ORZECHOWSKI Kamil