• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Zgorzelec

E-mail Drukuj PDF

OGŁOSZENIA na XXI Niedzielę Zwykłą - 23 VIII 2015r.

1. Przeżywamy XXI Niedzielę Zwykłą. Porządek Mszy św.: niedziela - godz. 800, (1000 Tylice) 1130 i 1900; w tygodniu: Msze św. w poniedziałek, wtorek i sobotę o godz. 1800.

2. Dziękuję za pielgrzymkę do Krzeszowa Bractwu św. Józefa. W kościele macierzystym tego bractwa, trzej jego nowi członkowie otrzymali pobłogosławione medale, które są znakiem tej godności, jaką Bóg obdarzył św. Józefa, czyniąc go Opiekunem Kościoła świętego.

3. Od jutra rozpoczynają się półkolonie dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Zajęcia odbywają się od godz. 900 do 1400. Jest już komplet uczestników. Zgłoszone osoby gromadzą się przy naszej kaplicy o godz. 900 - należy zabrać ze sobą obuwie zamienne i zapasowe ubranie. Po dzisiejszych Mszach św. zbieramy do puszek ofiary na rzecz ubogacenia tych półkolonii.

4. W środę 26 sierpnia rozpoczyna się nasza parafialna pielgrzymka do Trójmiasta i Kaszuby. Wyjazd w środę o godz. 300 nad ranem spod naszej kaplicy MB Łaskawej. W Tylicach autokar będzie o godz. 245. Z planem pielgrzymki można się zapoznać na parafialnej stronie internetowej.

5. Ostatni tydzień wakacji, to ostatni tydzień na spotkania dla kandydatów do bierzmowania dla uzupełnienia braków w formacji religijnej.

6. W tygodniu zapraszam na Nowenna do MB Łaskawej w sobotę na godz. godz. 1800.

7. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu we wtorek po wieczornej Mszy św. Tel. parafii: 075 - 6120625.

8. Jest kalendarz do zapisywania intencji mszalnych na rok 2016. Kto zwłaszcza planowałby Msze św. gregoriańskie, to proszę już o uzgodnienie terminu.

9. Rozdawane były ulotki dla rodzin, które chcą gościć młodzież, która przybędzie na Światowe Dni Młodzieży w przyszłym roku. Kto już teraz jest chętny, to proszę po wypełnieniu zgłoszenia i przekazania go na moje ręce.

10. W przyszłą niedzielę - ostatnią miesiąca, zapraszam do ołtarza na służenie ministrantów seniorów.

11. Zapraszamy na pierwsze, powakacyjne spotkanie chór naszej parafii "NON NOBIS" i chętnych do śpiewania w naszym chórze. Spotkanie odbędzie się 1 września o godz. 1900 w szkole muzycznej.

12. Parafialny Zespół CARITAS prosi o pomoc dla potrzebującej rodziny. Potrzebne są: artykuły szkolne wszelkiego rodzaju dla trojga dzieci; środki czystości (ręczniki, mydła ,pasty, itp.); artykuły chemiczne (proszki do prania, płyny, itp.). Ofiarowane rzeczy można przynosić do kancelarii parafialnej w poniedziałek i wtorek po wieczornym Mszach św. W przyszłą niedzielę będą wystawione kosze na zbiórkę przyborów szkolnych dla potrzebujących dzieci.

13. Serdecznie dziękuję za pomoc w posprzątaniu jednej z alejek na naszym parafialnym cmentarzu. Pracowali: Bogusława i Karolina MURANKO, Józef MALEC, Marek CHITRUŃ, Justyna i Mateusz ARLUKIEWICZ, Mateusz MASALSKI.

14. Dziękuję za przygotowanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę. Państwu Beacie i Bogdanowi ANISZKIEWICZ, Krystynie i Annie JAWORSKIM z ul. Zielnej. Proszę o taką posługę na przyszłą niedzielę kolejne dwie rodziny z ul Zielnej.

W minionym tygodniu złożono ofiary w kwocie 1540 zł. OFIARODAWCY: taca niedzielna - 1140 zł

Adres strony internetowej naszej parafii: www.mblzgorzelec.pl

Konto parafii MB Łaskawej:

PKO BP S.A. 58 1020 2137 0000 9102 0053 9494