• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Zgorzelec

E-mail Drukuj PDF

Ogłoszenia na VI Niedzielę Wielkanocną 01 V 2016r.

1. Przeżywamy VI Niedzielę Wielkanocną. O godz. 1730 nabożeństwo majowe, które odprawiamy w dni powszednie także o tej godzinie. Dziękuję za zbiórkę humanitarną dla Ukrainy. Zebraliśmy 620 zł.

2. Kandydaci do bierzmowania przeżywają Nowennę do Ducha Świętego po codziennej Mszy św. wieczornej; w piątek proszę o obecność rodziców kandydatów. Spowiedź przed bierzmowaniem w sobotę o godz. 1100.

3. We wtorek uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. o godz. 900 i 1800 (Tylice 1630).

4. W nadchodzącym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 800; najpierw w Tylicach, potem w Zgorzelcu. Msza za chorych w piątek o godz. 1630 w Tylicach. Kto jest w dłuższej chorobie, lub przed jakimś zabiegiem, może przystąpić na koniec tej Mszy św. do sakramentu namaszczenia chorych.

5. Okazja do spowiedzi z racji I piątku miesiąca w Tylicach od godz. 1600; w Zgorzelcu od 1715.

6. Ministrantów i ministrantów seniorów, zapraszam na zbiórkę przed dniem wizytacji parafii w najbliższy piątek na godz. 1900.

7. Zmiana tajemnic Żywego Różańca w sobotę po wieczornej Mszy św.

8. Kancelaria Parafialna czynna będzie w czwartek po wieczornej Mszy św. Tel. parafii: 75 – 6120625.

9. W przyszłą niedzielę przypada Wniebowstąpienie Pańskie. Także w przyszłą niedzielę, 8 maja, w Tylicach o godz. 1030 Msza św. odpustowa ku czci św. Stanisława bpa i m. Po Mszy św. spotkanie dla wszystkich chętnych w świetlicy przy herbacie, kawie i ciastku.

10. Spotkanie Róży Małżeńskiej odbędzie się w przyszłą niedzielę 8 maja po Mszy św. o godz. 1200.

11. Plan wizytacji w dniu 9 maja (poniedziałek). Godz. 1500 - spotkanie w świetlicy z przedstawicielami Rady Parafialnej z Tylic; 1515 - spotkanie w świetlicy ze wspólnotami ministrantów, Róży Różańcowej i zespołem i dziećmi z Świetlicy „Pokolenie JPII”. Odmówienie wspólnie Litanii Loretańskiej w kościele św. Stanisława bpa i m. W Zgorzelcu o godz. 1600 spotkanie na plebanii z Radą Parafialną; o godz. 1700 spotkanie grupami działającymi przy parafii (Róża Różańcowa, Róża Małżeńska, Bractwo św. Józefa, ministranci i ministranci seniorzy, chór NON NOBIS, grupa dziecięca liturgiczno-muzyczna). Spotkanie zakończy się nabożeństwem majowym w kaplicy św. Józefa o godz. 1730. O godz. 1830 uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem bpa Zbigniewa KIERNIKOWSKIEGO.

12. Z okazji Jubileuszowego Roku Miłosierdzia, nasza diecezja pielgrzymuje 14 maja - w sobotę, do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Koszt przejazdu 80 złotych. Zapisy w zakrystii. Wyjazd z parafii św. Bonifacego o godz. 430.

13. Zapraszam na pielgrzymkę do sanktuariów dolnośląskich od 25 do 26 czerwca, oraz do sanktuariów Kujaw, od 17 do 21 sierpnia. Zapisy u pana Dariusza WOLIŃSKIEGO - tel.: 504 623 370. Osoby zapisane na te pielgrzymki, które jeszcze nie wpłaciły wpisowego, proszę o uzupełnienie tej wpłaty.

14. Na stoliku ze śpiewnikami można złożyć swój podpis pod projektem o zmianie ustawy o ochronie płodu ludzkiego. W kąciku z książkami można nabyć różne wydania Pisma św.; Dzienniczek św. Faustyny KOWALSKIEJ i tygodniki: Gościa Niedzielny i Niedziela.

15. Zbliżają się szczególne uroczystości w naszej parafii:

v 26 maja - uroczystość Bożego Ciała. Msza św. i procesja rozpocznie się Mszą św. o godz. 800 na pętli autobusowej przy ul. Reymonta. Następnie ul. Reymonta i Cmentarną przejdziemy z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy.

v 29 maja – w niedzielę I rocznica Komunii św. Msza św. w intencji tych dzieci o godz. 1200.

v W czwartek 02 czerwca przeżywać będziemy w naszej parafii odpust MB Łaskawej. Msza odpustowa odprawiona będzie o godz. 1800. Festyn z racji odpustu dla dzieci, młodzieży i starszych w sobotę 4 czerwca.

16. Bóg zapłać za prace porządkowe w kaplicy i wokół niej. Dziękuję pani Danucie MEYER, Józefowi KUCHMISTRZ, Andrzejowi WASILEWSKIEMU, państwu WYSPIEŃSKIM, Józefowi ZAPOTOCZNEMU. Pan Paweł DAŚKO i Eugeniusz i Władysław JEZIERSCY prowadzili nasady na cmentarzu parafialnym. Dziękuję za złożone ofiary. Ofiary w minionym tygodniu 21300 zł. OFIARODAWCY: taca – 1580 zł.; Anonimowo – 500 zł. Kaplicę przygotowują rodziny kandydatów do bierzmowania.

Adres strony internetowej naszej parafii: www.mblzgorzelec.pl

Konto parafii MB Łaskawej: PKO BP S.A. 58 1020 2137 0000 9102 0053 9494