• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Zgorzelec

E-mail Drukuj PDF

Ogłoszenia na XXIX Niedzielę Zwykłą - 20 X 2019r.

1. W minioną niedzielę zebrano do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia ofiary w kwocie 965 zł. i 4 euro. Dziękuję za złożone ofiary. W dzisiejszą niedzielę przeprowadzana jest akcja liczenia wiernych uczestniczących w Mszy niedzielnej i przystępujących do Komunii św.

2. W minionym tygodniu rozniesiono do większości rodzin list ze sprawozdaniem finansowym za ostatnie 12 miesięcy, wraz z kartką wypominkową. Dziękuję za pomoc w przygotowaniu kopert Magdalenie DAŚKO i jej bliskim. Dziękuję wszystkim osobom, które roznosiły je do rodzin. Składane wraz z kartką wypominkową ofiary, są przeznaczone na budowę naszej parafialnej świątyni. Przy końcu ławek można wziąć kopertę z listem i kartką wypominkową, lub samą kartkę wypominkową.

3. Nabożeństwa Różańcowe odprawiamy codziennie o godz. 1730 - zapraszam. Pamiętajmy, że za publiczne odmawianie różańca można uzyskać odpust zupełny.

4. Dzieci klas III, przygotowujące się do I spowiedzi i Komunii św. mają spotkanie we wtorek o godz. 1700 w kaplicy św. Józefa. Przypominam rodzicom o przyniesieniu świadectwa chrztu, jeśli dziecko nie było ochrzczone w naszej parafii.

5. We wtorek przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Po Ms zawierzymy się modlitewnie jego wstawiennictwu i będzie okazja do ucałowania relikwii naszego papieża.

6. W środę zapraszam na spotkanie w ramach Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym - Źródło Miłosierdzia. Spotkanie o godz. 1900 w pomieszczeniach świetlicy przy kościele św. Stanisława w Tylicach.

7. W czwartek - czwarty miesiąca, po Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie, prowadzona przez wspólnotę apostolską MARGARETKA.

8. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w piątek o godz. 1900 - to dla większej grupy, grupa mniejsza spotyka się w przyszłą niedzielę o godz. 1600. Młodzież, w minioną sobotę została wprowadzona na drogę deuterokatechumenatu. Osoby nieobecne proszę, by zgłosiły się do mnie osobiście, jeśli chcą w tym roku przygotować się do przyjęcia bierzmowania.

9. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 900. Po zbiórce wybieramy się z chętnymi ministrantami na basen do Bolesławca.

10. Przyszła niedziela - ostatnia miesiąca. Zapraszam do ołtarza ministrantów seniorów.

11. Kancelaria parafialna czynna jest we wtorek i czwartek po wieczornej Mszy św. Tel. parafii: 75 612-06-25.

12. W parafii św. Bonifacego rozpocznie się cykl nauk przedmałżeńskich w niedzielę 3 listopada. Zapisy w kancelarii tamtejszej parafii, telefonicznie, lub e-mailem.

13. Coroczne, europejskie spotkanie TAIZ’E na przełomie grudnia i stycznia tego roku, odbędzie się we Wrocławiu. Spotkanie informacyjne, połącznie z nabożeństwem, odbędzie się w Zgorzelcu 25 X w parafii św. Józefa Robotnika o godz. 1930. Spotkanie przeznaczone jest do osób od 17 do 25 roku życia.

14. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Gruzji i Armenii. Termin pielgrzymki: 21 IV - 03 V 2020r. Plakat informacyjny jest w przedsionku kaplicy i na tablicy ogłoszeń. Szczegóły pielgrzymki znajdziemy na stronie internetowej parafii. Informacje i zapisy u pana Dariusza Wolińskiego.

15. Dziękuję za przygotowanie naszej kaplicy na dzisiejszą niedzielę pani Bogusławie MURANKO z wnuczką Karoliną i pani Marii WIŚNIEWSKIEJ z ul. Cmentarnej. Na przyszłą niedzielę, proszę o przygotowanie kaplicy rodziny z ul. Cmentarnej , spod numerów: 2/2, 3/4 oraz 4/1. Dziękuję pani Annie CZESNAKOWSKIEJ za ofiarę na kwiaty do kaplicy. Chętnych, proszę o umówienie się z panami kościelnymi na godzinę rozpoczęcia prac.

16. Dziękuję za prace wykonane w tym tygodniu przy budowie kościoła. Pracowali: Józef ZAPOTOCZNY (6x), Andrzej WASILEWSKI (2x), Janusz DEC, Jan BACENGA, Antoni ARLUKIEWICZ Andrzej JABŁOŃSKI, Adam BRZOZOWSKI. Proszę o dalsze zaangażowanie. Prace trwają od poniedziałku do soboty od godz. 700 do godz. 1600.

17. ZAPOWIEDZI: Mariusz CHRÓŚCIEL, zam. Żarki Średnie  i Simona SIDWA, zam. Zgorzelec, ul. Reymonta  - zapowiedź II

W ostatnim tygodniu zebraliśmy ofiary w wysokości 4720 zł.

Taca niedzielna: 1380 zł

Adres strony internetowej naszej parafii: www.mblzgorzelec.pl

Konto parafii MB Łaskawej: PKO BP S.A. 58 1020 2137 0000 9102 0053 9494