• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Zgorzelec

E-mail Drukuj PDF

OGŁOSZENIA na XXIV Niedzielę Zwykłą - 14.09.2014r.

1. Obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego”. W dniu dzisiejszym odbędzie się pielgrzymka z racji odpustu w Sulikowie ku uczczeniu uroczystości Podwyższenia Krzyża Świętego. Wyruszamy z Tylic o godz. 1130. Natomiast z racji rozpoczęcia przygotowań do Światowych Dni Młodzieży, w parafii św. Jadwigi o godz. 1930 odbędzie się dziś nabożeństwo adoracji krzyża.

2. Dziś rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, są one częścią Tygodnia Wychowania. W kalendarzu liturgicznym 18 września, przypada święto św. Stanisława Kostki. Święto to wpisuje się w obchody Tygodnia Wychowania i ukazuje nam postać młodzieńca zdecydowanego, dążącego ku wyznaczonym ideałom świętości życia, który nie uległ niewłaściwym wpływom środowiska, w którym się obracał.

3. Porządek nabożeństw: w poniedziałek o godz. 700 w pozostałe dni tygodnia o godz. 1800.

4. Wczoraj, w naszej parafii, odbyła się Wieczysta Adoracja. Dziękuję wszystkim, którzy w imieniu Kościoła diecezjalnego trwali na modlitwie przy Chrystusie, który jest Życiem każdej wspólnoty kościelnej.

5. Jutro przypada wspomnienie NMP Bolesnej. Przez obecność u stóp krzyża Maryja stała się Matką Kościoła. Wspominać będziemy wszystkich dotkniętych chorobami i cierpieniem, którzy na wzór Maryi współcierpią dla zbawienia świata.

6. Ustalona lista kandydatów do bierzmowania znajduje się w przedsionku kaplicy. Spotkanie dla nich w najbliższą sobotę o godz. 1830. Dzieci do I Komunii św. spotykają się o godz. 1300 w dzisiejszą i przyszłą niedzielę.

7. W piątek zapraszam na Koronkę do Bożego Miłosierdzia w sobotę Nowennę do Matki Bożej Łaskawej - naszej patronki. Nabożeństwa o godz. 1800.

8. Próba naszego parafialnego chóru "Non Nobis" we wtorek o godz. 1900 w szkole muzycznej. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 900.

9. Odbyły się spotkania duszpasterskie dla uczniów wszystkich typów szkół. Kto ma do uzupełnienie obecności na nabożeństwach lub Mszach św., powinien zgłosić się do kancelarii.

10. Rekolekcje dla Żywego Różańca w Krzeszowie, od 2 do 4 października. Szczegóły na plakacie. Pielgrzymka Róż Różańcowych 4 października. Zapraszam chętnych do zapisania się na listę w zakrystii lub kancelarii.

11. Dziękuję za pomoc w pracach przy parafii naszemu klerykowi Mateuszowi.

12. Dziękuję za posprzątanie i udekorowanie naszej kaplicy na dzisiejszą niedzielę. Pracowały:  Ewelina MIELEWCZYK , Barbara ILNICKA-KLUZ, Bogumiła WRÓBLEWSKA. Proszę o taką posługę na przyszłą niedzielę rodziny z ul. Reymonta. Chętnych proszę o zapisanie się w kalendarzu znajdującym się przy wejściu do zakrystii

13. Kancelaria parafii czynna będzie we wtorek i czwartek po wieczornej Mszy św. Tel. parafialny: 75/6120625. W Gościu Niedzielnym kolejny audiobook z Dzienniczkiem św. Faustyny.

W minionym tygodniu złożono na potrzeby naszej parafii ofiary w wysokości 2575 zł. OFIARODAWCY: Taca - 1560 zł

ZAPOWIEDZI: Ewa MAMORSKA, zam. Leszno i Kasper ZARĘBA, zam. Zgorzelec, ul Makowa - zapowiedź III.

Adres strony internetowej naszej parafii: www.mblzgorzelec.pl

Konto parafii MB Łaskawej:

PKO BP S.A. 58 1020 2137 0000 9102 0053 9494