• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Zgorzelec

E-mail Drukuj PDF

OGŁOSZENIA na Niedzielę Palmową - 14 IV 2019r.

1. Przeżywamy Niedzielę Palmową, która wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Parafialna grupa Caritas rozprowadza za dobrowolną ofiarę palmy i świąteczne stroiki oraz zbiera pomoc żywnościową dla ubogich rodzin naszej parafii.

2. Zapraszam w dniu dzisiejszym na nabożeństwo Gorzkich Żali na godz. 1730 połączone z kazaniem pasyjnym. Ostatnie kartki dla dzieci z nabożeństw rozdawane będą za uczestnictwo w nabożeństwach Wielkiego Czwartku i Wielkiego Piątku.

3. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skrzynki przy końcu ławek, lub w zakrystii na ręce panów kościelnych. Dziękuję za złożone już ofiary.

4. Proszę o zgłoszenie po Mszach św. osób chorych naszej parafii, których nie odwiedzam z racji I piątków miesiąca. Osoby te odwiedzę z sakramentami jutro, w Wielki Poniedziałek.

5. We wtorek zapraszam na formacyjne spotkanie dzieci klas III, przygotowujące się do I spowiedzi i Komunii św. Spotkanie o godz. 1700 w kaplicy MBŁ.

6. We wtorek przypada 16-ty dzień miesiąca. Mszę we wtorek rozpoczniemy Nowenną do św. Jana Pawła II. Po Mszy okazja do ucałowania relikwii naszego papieża.

7. Zbiórka ministrantów i seniorów w środę po wieczornej Mszy św. Wyrażam okazji radość, że dwóch lektorów: Adam WÓJCIK i Krzysztof WRÓBEL ukończyli kurs ceremoniarzy, i wczoraj została im udzielona ta posłucha w legnickiej katedrze.

8. Kancelaria parafialna czynna będzie we wtorek po Mszy św. wieczornej. Tel. parafialny: 75/6120625.

9. Od niedzieli 5 maja rozpoczną się nauki przedmałżeńskie. Szczegóły na ogłoszeniu w gablotce.

10. Dziękuję za wszelkie prace wykonane na rzecz naszej parafii. Za codzienną troskę panom kościelnym: Józefowi KUCHMISTRZOWI i Dominikowi WYSPIAŃSKIEMU i Józefowi ZAPOTOCZNEMU. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych z panią Martą MODZELEWSKĄ na czele, za prace przy zieleni wokół kaplicy. Za posprzątanie kaplicy dziękuję rodzinom państwa ZAWADA i WITEK z ul. Ułańskiej. Dziękuję pani Irenie GAJEK za uszycie stroju dla Bractwa św. Józefa.

11. Jest czas rozliczeń podatkowych. Można 1 % od dochodu na rzecz naszej parafii poprzez Caritas Diecezji Legnickiej. Należy wpisać w odpowiedniej rubryce: „Caritas Diecezji Legnickiej KRS 0000221535”, a w rubryce - cel szczegółowy: Parafia Matki Bożej Łaskawej w Zgorzelcu. Można przynieść swoje PIT-y do ich wypełnienia.

Porządek nabożeństw na Wielki Tydzień i Triduum Paschalne:

ü Msze św. od poniedziałku do środy o godz. 1800 w kaplicy św. Józefa. Okazja do spowiedzi w te dni od godz. 1730.

WIELKI CZWARTEK

ü Msza Wieczerzy Pańskiej w czwartek o godz. 1900. Po Mszy św. przeniesiemy Najświętszy Sakrament do kaplicy adoracji – w kaplicy św. Józefa. Śpiew Gorzkich Żali - część I. Adoracja do godz. 2200.

W Wielki Czwartek osoby z I grupy Margaretek złożą ślubowanie. Są dwie kolejne osoby, które są zaczątkiem drugiej grupy. Zapraszam dalsze pięć osób, aby mogła zafunkcjonować kolejna, pełna grupa Margaretek, osób modlących się za konkretnego kapłana.

WIELKI PIĄTEK

ü W Wielki Piątek zachowujemy post ścisły (całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i tylko trzy posiłki w ciągu całego dnia, w tym jeden do syta; do tego postu zobowiązane są osoby pełnoletnie do sześćdziesiątego roku życia) tego dnia nie sprawuje się Eucharystii. Za uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny.

ü Wznowienie adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Józefa w piątek o godz. 1500. Adorację rozpoczniemy odmówieniem Koronki do Bożego Miłosierdzia. Jest to zarazem rozpoczęcie Nowenny do Bożego Miłosierdzia. Zapraszam na tę modlitwę szczególnie Żywy Różaniec i Różę Małżeńską. Na godz. 1600 zapraszam na adorację dzieci ze szkół podstawowych a na godz. 1630 uczniów gimnazjum i szkół średnich. Od 1700 do 1830 adoracja prywatna. O godz. 1900 rozpoczniemy Liturgię Męki Pańskiej, po której będzie okazja do adoracji Jezusa przy Grobie Pańskim do godz. 2200. Dzieci, które zbierały do specjalnych puszek swoje ofiary wielkopostne, mogą te puszeczki składać podczas Adoracji Krzyża. Adorację rozpoczniemy śpiewem Gorzkich Żali - cz. III.

WIELKA SOBOTA

ü W Wielką Sobotę rozpoczniemy adorację Jezusa przy Grobie Pańskim o godz. 900. Porządek adoracji: od godz. 900 do 1000 mieszkańcy ul Reymonta, od 1000 do 1100 mieszkańcy ul. Kulczyńskiego, Wrzosowej, Chmielnej i Okulickiego, od 1200 do 1300 ul. Leśnej, Widok, Górnowiejskiej i Zielnej, od godz. 1300 do 1400 ul. Morcinka, Berlinga, Grota-Roweckiego, od godz. 1400 do 1500 pozostali mieszkańcy naszej parafii. O godz. 900 rozważymy tajemnice bolesne różańca św. o godz. 1200 odmówimy Anioł Pański a o godz. 1500 Koronkę do Bożego Miłosierdzia i zakończenie adoracji. Tradycyjne święcenie pokarmów na świąteczny stół w sobotę o godz. 1000, 1200 i 1400.

ü Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczniemy w sobotę o godz. 2100. Przynosimy na tę centralną liturgię całego roku świece. Liturgię zakończy Procesja Rezurekcyjna.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

ü Msze Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 830 i 1200 w kaplicy MBŁ i o 1030 w Tylicach.

Z pomocą Bożej łaski i błogosławieństwa wejdźmy w przeżycia tego Wielkiego Tygodnia, abyśmy mogli doświadczać przechodzenia ze śmierci grzechu do życia w łasce i wolności dziecka Bożego.

W minionym tygodniu złożono na potrzeby naszej parafii ofiary w wysokości 4580 zł.

OFIARODAWCY: taca niedzielna - 1480 zł Na Boży Grób: 730 zł. i 15 euro.

Adres strony internetowej naszej parafii: www.mblzgorzelec.pl

Konto parafii MB Łaskawej: PKO BP S.A. 58 1020 2137 0000 9102 0053 9494