• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Zgorzelec

E-mail Drukuj PDF

Ogłoszenia na IX Niedzielę Zwykłą - 29 V 2016r.

1.Przeżywamy czas oktawy uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Składam serdeczne podziękowanie członkom Rady Parafialnej za zbudowanie głównego ołtarza na uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Za poszczególne stacje dziękuję rodzicom dzieci rocznicowych, młodzieży (także za niesienie ikony MB Łaskawej), Róży Małżeńskiej i Róży Różańcowej (także za niesiony różaniec i feletron). Dziękuję Służbie Liturgicznej i organistom, dzieciom za sypanie kwiatków i niesione znaki eucharystyczne; tu dziękuję pani Magdalenie DAŚKO za poprowadzenie dzieci. Dziękuję za niesione nagłośnienie. Dziękuję serdecznie naszym kościelnym i panom Andrzejowi WASILEWSKIEMU i Pawłowi DAŚKO za użyczenie transportu. Władzom miasta i Gminy za zabezpieczenie procesji. Dziękuję wszystkim uczestnikom procesji za jej pobożny przebieg, za dane świadectwo wiary.

2.Dziś, ubiegłoroczne dzieci komunijne, będą przeżywać pierwszą rocznicę przystąpienia do Komunii św. na Mszy św. o godz. 1200. Po tej Mszy św. odbędzie się procesja eucharystyczne z nabożeństwem majowym. Od jutra do piątku, na procesje po wieczornych Mszach - zapraszam dziewczynki do sypania kwiatków. Proszę też o przynoszenie zbieranych kwiatków na poszczególne dni.

3.We wtorek przeżywać będziemy święto Nawiedzenia NMP.

4.W środę rozpoczynamy miesiąc czerwiec poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie po Mszy św. wieczornej będziemy odprawiali nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa.

5.Przed nami uroczystość odpustowa. Drugiego czerwca, w czwartek, o godz. 1800 Msza św. odpustowa. Sumistą będzie ks. Janusz DERECZENIK - proboszcz pobliskiej parafii św. Franciszka z Jerzmanek, a kazanie wygłosi ks. Piotr SAŁAGA, proboszcz z Osieka. Czwartkowa suma odpustowa będzie zarazem zakończeniem oktawy Bożego Ciała. W sobotę, z racji odpustu, zapraszam wraz z organizatorami na festyn parafialny. Zapraszamy dzieci i młodzież na godz. 1600. Prosimy o przybycie z hulajnogami, wrotkami i rowerami. Odbędą się zawody na tych sprzętach. Osoby dorosłe zapraszamy na spotkanie przy grillu i śpiewie na godz. 1900.

6.W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św.: w Tylicach o godz. 1630; w kaplicy MB Łaskawej o godz. 1800. Także po tej Mszy św. przejdziemy w procesji dookoła kaplicy ze śpiewem litanii do NSPJ.

7.W piątek przypada I piątek miesiąca. Chorych odwiedzę tradycyjnie rozpoczynając od Tylic od godz. 800. Zmiana tajemnic Żywego Różańca w sobotę po wieczornej Mszy św. W sobotę czcić będziemy Niepokalane serce NMP. Msza św. w intencji tych chorych w piątek i w Zgorzelcu i w Tylicach. Zachęcam do praktykowania I Piątków Miesiąca.

8.W piątek spotkanie grupy dziecięcej liturgiczno-muzycznej o godz.1900.

9.W sobotę zapraszam na Nowennę do Patronki naszej parafii Matki Bożej Łaskawej na godz. 1800. Kancelaria Parafialna czynna będzie w tym tygodniu we wtorek po wieczornej Mszy św. Tel. parafii: (75) 612-06-25.

10. Przyszła niedziela - pierwsza miesiąca. Msza św. o godz. 1200 w intencjach Róży Małżeńskiej. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu z litanią do Serca Jezusa i po nabożeństwie spotkanie Róży Małżeńskiej na plebanii. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Święto Dziękczynienia. Po nabożeństwach będą zbierane ofiary na kościół Opatrzności Bożej.

11. Zapraszam na pielgrzymkę do sanktuariów dolnośląskich od 25 do 26 czerwca, oraz do sanktuariów Kujaw, od 17 do 21 sierpnia. Zapisy u pana Dariusza WOLIŃSKIEGO - tel.: 504 623 370.

12. Składam serdeczne podziękowanie za dbałość o zieleń wokół kaplicy i dekorację i posprzątanie kaplicy rodzicom dzieci przeżywających pierwszą rocznicę przystąpienia do Komunii św. Proszę o przygotowanie kaplicy na przyszłą niedzielę rodziny z ul. Okulickiego.

13. ZAPOWIEDZI: Jakub JAGUSZTYN am. Zgorzelec, ul. Rzeczki G. i Aneta PAWLIKOWSKA zam. OSTRÓZNO - zapowiedź I.

Ofiary na kościół od 15 maja - 6720 zł. Taca z niedziel i Bożego Ciała 4270zł.


Adres strony internetowej naszej parafii: www.mblzgorzelec.pl

Konto parafii MB Łaskawej: PKO BP S.A. 58 1020 2137 0000 9102 0053 9494