• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Zgorzelec

E-mail Drukuj PDF

Ogłoszenia na XXX Niedzielę Zwykłą - 23 X 2016r.

 

1. Przeżywamy XXXI niedzielę „w ciągu roku”. Rozpoczyna się w Kościele Tydzień Misyjny - w przyszłą niedzielę po Mszach św. można będzie złożyć ofiarę na misje do puszek.

2. Nabożeństwa Różańcowe codziennie o godz. 1730. Składam serdeczne podziękowanie osobom z Róży Różańcowej i z Róży Małżeńskiej, za spotkania, które odbyły się w tych wspólnotach z racji miesiąca modlitwy różańcowej.

3. Kartki wypominkowe wraz z rocznym sprawozdaniem finansowym parafii, zostały rozniesione do rodzin naszej parafii. Gdyby gdzieś nie dotarły, przy wyjściu z kaplicy można wziąć kartę wypominkową. Wypominki można składać do skrzynki przy końcu ławek, lub też przekazać w zakrystii lub kancelarii.

4. Kancelaria parafialna czynna jest we wtorek i czwartek po wieczornej Mszy św. Tel. parafii: 75 612-06-25. W gablotce możemy zapoznać się z zaproszeniem, skierowanym do młodych małżeństw, na rekolekcje od 4 - 6 listopada.

5. Dzieci klas III, przygotowujące się do I spowiedzi i Komunii św. mają spotkanie w poniedziałek o godz. 1830.

6. W czwartek zapraszam na próbę naszego chóru "Non Nobis". Próby odbywają się w szkole muzycznej o godz. 1900. Serdecznie zapraszamy nowe osoby do wspólnego śpiewu.

7. W piątek przypada 12 rocznica powołania naszej parafii. Polecajmy się opiece naszej Patronki - Matce Bożej Łaskawej, jak też biskupa seniora Tadeusza Rybaka, który erygował naszą parafię i w ten dzień obchodzi imieniny.

8. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 900.

9. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Zapraszam do pomocy w przygotowaniu naszego parafialnego cmentarza do tej uroczystości. Jeśli pogoda pozwoli, to w sobotę rozpoczniemy prace o godz. 1000.

10. Dziękuję za posprzątanie i dekorację naszej kaplicy na dzisiejszą niedzielę rodzinom państwa młodych - WASILEWSKICH i PIĄTEK, którzy wczoraj zawierali związek małżeński w naszej parafii. Proszę o przygotowanie kaplicy na nadchodzącą niedzielę dwie rodziny z ul. Słonecznej. Proszę chętnych o zapisanie się w kalendarzu przy wejściu do zakrystii.

11. Dziękuję za stałą opiekę i prace przy parafii. Angażowali się: Danuta MEYER, Józef KUCHMISTRZ i Józef ZAPOTOCZNY.

12. Zapraszamy na pielgrzymkę śladami św. Pawła do Grecji. Prowadzić pielgrzymkę będzie ks. prof. Roman MAZUR, z którym byliśmy już w Ziemi Świętej. Pielgrzymka do Grecji będzie 10 dniowa, od 24 kwietnia do 3 maja 2017r. Szczegóły na plakatach. Zapisy u ks. proboszcza.

13. W kąciku z książkami można nabyć kalendarze na przyszły rok w cenie 3 zł. Czytajmy tygodniki: „Gość Niedzielny” i „Niedzielę”.

14. Jest rodzina, która chce przekazać bezpłatnie pampersy dla osób dorosłych. Jeśli ktoś jest w takiej potrzebie, proszę o kontakt ze mną.

15. W zeszłą niedzielę liczono ilość praktykujących i przystępujących do Komunii św. W naszej parafii uczestniczyło w Mszy św. 151 mężczyzn i 191 kobiet, razem - 342 osób, a do Komunii przystąpiło 51 mężczyzn i 93 kobiet, w sumie 144 osób. Na ogólną liczbę parafian w Zgorzelcu, to 21 % mieszkańców.

W ostatnim tygodniu zebraliśmy ofiary w wysokości 3850 zł.; Taca 1520 zł,. Ofiary na wypominki: 2530 zł.

Adres strony internetowej naszej parafii: www.mblzgorzelec.pl

Konto parafii MB Łaskawej: PKO BP S.A. 58 1020 2137 0000 9102 0053 9494

 

 

 


LISTA KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA

GRUPA I

 

1.

DARŁAK Natalia

2.

KARDACH Aleksandra

3.

LEŚNIAK Magdalena

4.

MAŻACHOWSKA Agnieszka

5.

RESZCZYŃSKI Grzegorz

6.

SZCZUREK Dominik

7.

ŚLUSARCZYK Mateusz

8.

ŚWIĘCKI Marcin

9.

TOMASZEWSKI Konrad

10.

WIŚNIEWSKI Damian

11.

WRÓBLEWSKI Łukasz

12.

ZIÓLKOWSKI Mirosław

13.

ŻUKOWSKI Rafał

 

GRUPA II

 

1.

JEZIERSKI Wojciech

2.

KOŁODZIEJ Ewa

3.

KUBALA Rafał

4.

KURANTOWICZ Weronika

5.

POPŁAWSKA Agata

6.

REC Mateusz

7.

SOBCZYK Grzegorz

8.

SZPIEŃ Grzegorz

9.

TOKARCZYK Wojciech

10.

WOJTUKIEWICZ Wojciech

11.

WYSOCKA Karolina

12.

WYSOCKA Natalia

 

GRUPA III

 

1.

CZUPRYŃSKI Mateusz

2.

KWIATKOWSKI Szymon

3.

LEROCH Mateusz

4.

NATHE Denis

5.

ORZECHOWSKI Kamil