• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Zgorzelec

E-mail Drukuj PDF

OGŁOSZENIA na XXV Niedzielę Zwykłą - 24.09.2017r.

1. Przeżywamy dziś XXV niedzielę w ciągu roku. Dzień dzisiejszy zamyka w naszym kraju Kongres poświęcony problemom alkoholizmu w Polsce. Bądźmy aktywnymi apostołami życia w wolności.

2. W nadchodzącym tygodniu codzienne Msze św. o godz. 1800.

3. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców we wtorek o godz. 1700.

4. W piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia w sobotę Nowennę do Matki Bożej Łaskawej - naszej patronki. Nabożeństwa o godz. 1800.

5. Próba chóru parafialnego NON NOBIS w czwartek o godz. 1800 w tradycyjnym miejscu.

6. Kandydaci do bierzmowania, mają kolejne spotkanie formacyjne w piątek o godz. 1845.

7. W piątek kolejne spotkanie dla osób pragnących rozwinąć życie modlitewne w grupie Odnowy w Duchu Świętym. Spotkanie o godz. 1800 w świetlicy przy kościele św. Stanisława w Tylicach.

8. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 900.

9. Ze względu na niesprzyjającą pogodę, nie odbyło się popielgrzymkowe spotkanie przy ognisku osób uczestniczących w parafialnej pielgrzymce do sanktuariów Sandomierza i okolic. Ponownie zapraszamy na takie spotkanie w najbliższą sobotę na godz. 1500, jeśli pogoda na to pozwoli.

10. Przyszła niedziele - pierwsza miesiąca. Msza św. o godz. 1200 w intencjach Róży Małżeńskiej. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu z Koronką do Bożego Miłosierdzia. Po adoracji spotkanie dla spólnoty Róży Małżeńskiej.

11. W przyszłą niedzielę w sąsiedniej parafii św. Franciszka Odpust ku czci św. Franciszka z Asyżu. Zapraszam na tradycyjną pielgrzymkę z naszej parafii na Mszę odpustową na godz. 1300. Wyruszamy z pielgrzymką w przyszłą niedzielę spod naszego krzyża misyjnego o godz. 1200.

12. Pielgrzymka Róż Różańcowych do Krzeszowa odbędzie się 7 października. Zapisane osoby są zgłoszone na wyjazd do parafii św. Bonifacego. Godzina wyjazdu będzie podana za tydzień.

13. Kancelaria parafii czynna we wtorek i czwartek po wieczornej Mszy św. Tel. parafialny: 75/6120625.

14. Dziękuję za prace wykonane na rzecz naszej parafii. Pracowali: Józef KUCHMISTRZ, Józef ZAPOTOCZNY, Dominik WYSPIŃSKI, Paweł DAŚKO.

15. Dziękuję za przygotowanie naszej kaplicy na dzisiejszą niedzielę Państwu WRÓBLEWSKIM z ul. Leśnej. Na kartce przy zakrystii można się zapisać na przygotowanie kaplicy na niedziele października. Można złożyć ofiarę na przygotowanie kaplicy na dowolną niedzielę.

16. Na stoliku przy końcu ławek, znajdują się listy poparcia projektu ustawy zakazującej przeprowadzanie legalnych aborcji na dzieciach nienarodzonych, podejrzewanych o choroby. Zachęcam do poparcia tej ustawy, aby nasz kraj nie legitymizował procederu zabójstwa.

17. Ks. Roman MAZUR, z którym byliśmy w Ziemi Świętej i Grecji, planuje na przyszły rok pielgrzymkę do Ziemi świętej IZRAEL - JORDANIA, od 24 kwietnia do 3 maja 2018r. Złożenie katy zgłoszeniowej i pierwszego depozytu w kwocie 250 zł. do 10 października. Materiały do pobrania stronie naszej parafii.

18. Dziś mamy już ostatnią niedzielę, w czasie której przebywa w naszej parafii na praktyce duszpasterskiej kleryk, ks. akolita, Mateusza NAWROT. Dziękujemy ks. Mateuszowi za zaangażowanie w duszpasterstwo, liczne prowadzone zajęcia, pracę w kancelarii i piękne prowadzenie śpiewów na liturgiach. Życzymy obfitości łask Bożych na dalszą formację ku kapłaństwu.

19. W minionym tygodniu pożegnaliśmy ś.p. Jerzego STARZYŃSKIEGO i Jana JASTRZĘBSKIEGO. Zawierzajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

W minionym tygodniu złożono na potrzeby naszej parafii ofiary w wysokości 1630 zł. OFIARODAWCY: Taca - 1530 zł.

Adres strony internetowej naszej parafii: www.mblzgorzelec.pl

Konto parafii MB Łaskawej: PKO BP S.A. 58 1020 2137 0000 9102 0053 9494