• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Zgorzelec

E-mail Drukuj PDF

OGŁOSZENIA na Niedzielę Palmową - 29 III 2015r.

1. Przeżywamy Niedzielę Palmową, która wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Parafialna grupa Caritas rozprowadza za dobrowolną ofiarę palmy i świąteczne stroiki oraz zbiera pomoc żywnościową dla ubogich rodzin naszej parafii. Także grupa dzieci z Caritas Sz. P. nr 2 rozprowadzać będzie stroiki na święta, zbierając swoje ofiary na cele statutowe. Dziękuję za napisanie 27 listów do chrześcijan prześladowanych.

2. W dniu dzisiejszym spotkanie Róży Małżeńskiej o godz. 1600.

3. Zapraszam w dniu dzisiejszym na nabożeństwo Gorzkich Żali na godz. 1730 połączone z kazaniem pasyjnym.

4. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skrzynki przy końcu ławek, lub w zakrystii na ręce Kościelnego Dominika. Dziękuję za złożone już ofiary.

5. Proszę o zgłoszenie po Mszach św. osób chorych naszej parafii, których nie odwiedzam z racji I piątków miesiąca. Osoby te odwiedzę z sakramentami w Wielki Poniedziałek.

6. Kancelaria parafialna we wtorek po Mszy św. wieczornej. Tel. parafialny: 075/6120625.

7. Zbiórka ministrantów i seniorów w środę po wieczornej Mszy św.

8. Dziękuję za wszelkie prace wykonane na rzecz naszej parafii. Za codzienną troskę panom kościelnym: Józefowi KUCHMISTRZOWI i Dominikowi WYSPIAŃSKIEMU. Za prace wokół kaplicy Danucie MEYER i państwu Irenie i Józefowi ZAPOTOCZNYM, za ofiarowane sadzonki kwiatów Markowi KOLAGO. Za prace elektryczne przy budowanym kościele panu Andrzejowi WASILEWSKIEMU.

9. W kąciku z prasą można kupić książkę „PASJA” - wg objawień bł. Anny EMMERICH, a w Gościu Niedzielnym znajdziemy płytę z filmem „PASJA”, wg. Mela GIBSONA.

10. Jest czas rozliczeń podatkowych. Można 1 % od dochodu na rzecz naszej parafii poprzez Caritas Diecezji Legnickiej. Należy wpisać w odpowiedniej rubryce: „Caritas Diecezji Legnickiej KRS 0000221535”, a w rubryce - cel szczegółowy: Parafia Matki Bożej Łaskawej w Zgorzelcu. Można przynieść swoje PIT-y do ich wypełnienia. Proszę się zgłaszać do zakrystii po wypełnione PIT-y, które należy podpisać i dostarczyć do Urzędu Skarbowego.

11. Zapowiedzi przedślubne: Adam SITA, zam. w Zgorzelcu na ul. Idzikowskiego i Angelika, Maria MAŁKIEWICZ, zam. w Zgorzelcu, ul. Okulickiego - zapowiedź II.

12. Zapraszamy też do udziału w pielgrzymce, którą organizuje Róża Małżeńska w dniach 13 - 14 czerwca do sanktuariów dolnośląskich. Szczegóły na ogłoszeniach w przedsionku i na ulotkach. Zapisy i wpłata wpisowego 50 zł., do końca miesiąca marca.

Parafialny chór „NON NOBIS” organizuje od 19 do 21 czerwca weekendowy wyjazd w Karkonosze. Program i koszt będą podane w późniejszym czasie. Zapisy i wpłata zaliczki 50 zł. u pana Dariusza WOLIŃSKIEGO.

Porządek nabożeństw na Wielki Tydzień i Triduum Paschalne:

ü Msze św. od poniedziałku do środy o godz. 1800 w kaplicy św. Józefa. Okazja do spowiedzi w te dni od godz. 1730. Będą to spowiedzi z okazji I piątku miesiąca.

WIELKI CZWARTEK

ü Msza Wieczerzy Pańskiej w czwartek o godz. 1900. Po Mszy św. przeniesiemy Najświętszy Sakrament do kaplicy adoracji – kaplicy św. Józefa. Śpiew Gorzkich Żali - część I. Adoracja do godz. 2200.

WIELKI PIĄTEK

ü W Wielki Piątek zachowujemy post ścisły (całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i tylko trzy posiłki w ciągu całego dnia, w tym jeden do syta; (do tego postu zobowiązane są osoby pełnoletnie do sześćdziesiątego roku życia) tego dnia nie sprawuje się Eucharystii. Za uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny.

ü Wznowienie adoracji w piątek o godz. 1500 połączymy z odmówieniem Koronki do Bożego Miłosierdzia. Jest to zarazem rozpoczęcie Nowenny do Bożego Miłosierdzia. Zapraszam na tę modlitwę szczególnie Żywy Różaniec i Różę Małżeńską. Na godz. 1600 zapraszam na adorację dzieci ze szkoły podstawowej a na godz. 1630 uczniów gimnazjum i szkół średnich. Od 1700 do 1830 adoracja prywatna. O godz. 1900 rozpoczniemy Liturgię Męki Pańskiej, po której będzie okazja do adoracji Jezusa przy Grobie Pańskim do godz. 2200. Dzieci, które zbierały do specjalnych puszek swoje ofiary wielkopostne, mogą te puszeczki składać podczas Adoracji Krzyża. Adorację rozpoczniemy śpiewem Gorzkich Żali - cz. III.

WIELKA SOBOTA

ü W Wielką Sobotę rozpoczniemy adorację Jezusa przy Grobie Pańskim o godz. 900. Porządek adoracji: od godz. 900 do 1000 mieszkańcy ul Reymonta, od 1000 do 1100 mieszkańcy ul. Kulczyńskiego, Wrzosowej, Chmielnej i Zielnej, od 1200 do 1300 ul. Leśnej, Widok, Górnowiejskiej i Zielnej, od godz. 1300 do 1400 ul. Morcinka, Berlinga, Grota-Roweckiego, od godz. 1400 do 1500 mieszkańcy Osiedla Słonecznego i pozostali mieszkańcy. O godz. 900 rozważymy tajemnice bolesne różańca św. o godz. 1200 odmówimy Anioł Pański a o godz. 1500 Koronkę do Bożego Miłosierdzia i zakończenie adoracji. Tradycyjne święcenie pokarmów na świąteczny stół w sobotę o godz. 1000, 1200 i 1400.

ü Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczniemy w sobotę o godz. 2000. Przynosimy na tę centralną liturgię całego roku świece. Liturgię zakończy Procesja Rezurekcyjna.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

ü Msze Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 900 i 1200. O godz. 1300 będzie Msza św. chrzcielna. W pierwszy dzień świąt Mszy św. o godz. 1800 nie będzie.

W minionym tygodniu złożono na potrzeby naszej parafii ofiary w wysokości 2580 zł.

OFIARODAWCY: taca niedzielna - 1620 zł.

. Msza św. w intencji ofiarodawców na budowę kościoła z miesiąca marca w Wielki Czwartek w Tylicach o godz. 1700.

Adres strony internetowej naszej parafii: www.mblzgorzelec.pl

Konto parafii MB Łaskawej:

PKO BP S.A. 58 1020 2137 0000 9102 0053 9494