• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Tylice

E-mail Drukuj PDF

Prace wykonane w kościele św. Stanisława bpa i m. w Tylicach, filii parafii MB ŁASKAWEJ w Zgorzelcu

 

Wykonanie z granitu schodów głównych do kościoła, schodów do zakrystii i zejścia do pomieszczeń świetlicowych:

 

Wstawienie nowych okien z witrażami i otynkowanie ścian, które wcześniej były wykonane z regipsu. Odnowienie stolarki chóru i odrestaurowanie 3 par drzwi:


Zmiana poszycia dachowego na blachodachówkę z wymianą orynnowania i wykonanie odgromnienia. Wykonanie zadaszenia nad drzwiami wejściowymi:

Wykonanie drogi wokół kościoła z kostki betonowej. Przeniesienie krzyża i wykonanie kapliczki MB Fatimskiej:


zagospodarowanie prezbiterium:


 

 

Odpust w Tylicach


W sobotę ósmego maja o godz. 15 wierni naszej parafii licznie zgromadzili się w kościele filialnym pod wezwaniem Stanisława biskupa i męczennika w Tylicach. Powodem tego spotkania był oczywiście odpust.j przewodniczył ks. Marek Reźny – proboszcz parafii w Trójcy a kazanie wygłosił proboszcz z Żarskiej Wsi ks. Rodryg Albin. W lepszym przeżyciu Eucharystii pomagał nam chór „Non Nobis”.

Mszy świętej przewodniczył ks. Marek Reźny – proboszcz parafii w Trójcy a kazanie wygłosił proboszcz z Żarskiej Wsi ks. Rodryg Albin. W lepszym przeżyciu Eucharystii pomagał nam chór „Non Nobis”.

Po mszy na wiernych czekał poczęstunek przygotowany przez mieszkańców Tylic, a dla dzieci i młodzieży przygotowane zostały gry i zabawy. Dla wszystkich zostały przygotowane nagrody.

Jak co roku odpust w Tylicach był okazją do spotkania naszych wspólnot, wielu ciekawych rozmów i odpoczynku na łonie natury.