• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

E-mail Drukuj PDF


Pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela ze Zgorzelca

TERMIN: 17.05.2024 - 24.05.2024

CENA: 4499 PLN + 200 EUR (płatne na miejscu)

PROGRAM RAMOWY

Dzień 1 Przyjazd na lotnisko w Berlinie o godz.11:00, odprawy, wylot i rozpoczęcie pielgrzymki do Portugalii. Lądowanie w Lizbonie ok. 15:50. Przejazd do Fatimy, zakwaterowanie, kolacja i nocleg (jeżeli czas pozwoli - udział w wieczornych modlitwach dla chętnych).

Dzień 2 Msza Św. Śniadanie, następnie zwiedzanie Sanktuarium Fatimskiego – kaplica Objawień, stojąca w miejscu objawień Matki Bożej trójce małych pastuszków: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie, Bazylika Matki Bożej Różańcowej, Kościół Nowy Świętej Trójcy. Zwiedzenie miejsc związanych z życiem Pastuszków. Uczestnictwo w drodze krzyżowej prowadzącej do Valinhos, miejsca objawień Anioła Portugalii oraz do wioski Aljustrel, gdzie znajdują się domy rodzinne Franciszka, Hiacynty i Łucji. Wieczorem udział w nabożeństwach. Kolacja i nocleg.

Dzień 3 Msza św. i śniadanie. Przejazd nad Atlantyk do Nazare, dawnej uroczej wioski rybackiej oraz starego Sanktuarium Maryjnego, dziś najbardziej znanego kurortu w tej części wybrzeża. Odpoczynek na pięknej plaży. Wieczorem powrót do hotelu do Fatimy na kolację, dla chętnych udział w różańcu i procesji ze świecami, nocleg.

Dzień 4 Msza św., śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Coimbry, jednego z najatrakcyjniejszych miast w Portugalii i dawnej stolicy kraju. Zwiedzanie Uniwersytetu (najstarszy ośrodek akademicki w kraju) - wizyta z zewnątrz, spacer przez Stare Miasto z wizytą w Starej Katedrze, dzielnica Almedina oraz ulica handlowa w dawnej dzielnicy kupieckiej przy rzece Mondego. Następnie nawiedzenie sanktuarium Dobrego Jezusa w Bradze, pięknie położonego na wzgórzu. Przejazd do hotelu w okolicach Santiago de Compostela, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

Dzień 5 Śniadanie,  Msza Św., następnie przejazd do Santiago de Compostela, zwiedzanie jednego z najstarszych (po Jerozolimie i Rzymie) ośrodków pielgrzymkowych chrześcijaństwa. Katedra z grobem św. Jakuba Większego Apostoła, następnie spacer ulicami miasta. Wieczorem fakultatywna wizyta w winnicy i degustacja win Rias Baixas (15 euro/os.) Kolacja i nocleg.

Dzień 6 Śniadanie. Przejazd do Porto – miasta słynącego ze wspaniałych win. Msza św., następnie zwiedzanie Praca de Liberdade z pomnikiem Piotra IV, Ratusz Miejski, Dworzec Sao Bento, Katedra Se, , Ribeira (nadbrzeże rzeki Douro). Następnie zwiedzanie magazynów wina porto połączone z degustacją i omówieniem procesu produkcji. Kolacja, po niej przejazd do hotelu w Fatimie, kolacja i nocleg.

Dzień 7 Śniadanie, przejazd do Lizbony, zwiedzanie: dzielnica Belem z pięknym klasztorem hieronimitów, Pomnik Odkrywców, którzy z Lizbony wyruszali na podbój Nowego Świata, Katedra Se, kościół Św. Antoniego z Lizbony – stojący w miejscu domu narodzin Świętego, Msza św., zabytkowa średniowieczna dzielnica Alfama. Potem spacer po dzielnicy Baixa z kościołem św. Dominika, Praca de Comercio oraz Rua Augusta. Powrót do Fatimy, kolacja i udział w wieczornych nabożeństwach.

Dzień 8 Msza Św, śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd do Santarem, miasta zwanego "portugalską stolicą gotyku". Spacer: centralny plac z katedrą oraz kościół św. Stefana, nazywane zwykle "Sanktuarium Najświętszych Cudów", wyjazd na lotnisko. Lądowanie w Berlinie o godz. 22:20. Zakończenie pielgrzymki do Fatimy.

LINK DO ZAPISÓW: https://grupy.misjatravel.pl/zgorzelec

PO WYPEŁNIENIU FORMULARZA NA PODANEGO MAILA OTRZYMAJĄ PAŃSTWO UMOWĘ Z PROŚBĄ O WPŁATĘ ZALICZKI (40% CENY), DRUGA RATA PŁATNA NA 40 DNI PRZED WYJAZDEM.

CENA: 4499 PLN Dodatkowy koszt zbierany na miejscu 200 euro / osobę (zniżki dla dzieci do ukończenia 11.r.ż). Prosimy o przygotowanie odliczonej kwoty w banknotach

Cena zawiera:

· przelot Berlin – Lizbona – Berlin, z bagażem podręcznym 10 kg i bagażem rejestrowym 23 kg

· 7 noclegów w hotelach ***, pokoje 2/3-osobowe z łazienkami,

· 7 śniadań i 7 kolacji,

· transport w Portugalii klimatyzowanym autokarem,

· opiekę pilota wycieczek

· ubezpieczenie w firmie Signal Iduna (KL + choroby przewlekłe 20 000 euro, NNW 15 000 zł, BP 1000 zł)

· obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 zł oraz obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy - 10 zł.

Cena nie zawiera:

· ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego (990 zł),

· biletów wstępu do zwiedzanych obiektów wraz z kosztami ich rezerwacji, lokalnych przewodników, opłat miejscowych oraz słuchawek systemu tour audio guide – koszt 200 euro,

· kosztu przejazdu na lotnisko do Berlina.

Informacje: Dariusz Woliński, tel. 504 623 370, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Organizator: BT Misja Travel, ul. Śląska 10, 60-614 Poznań, https://www.misjatravel.pl

Parafia Matki Bożej Łaskawej w Zgorzelcu www.mblzgorzelec.pl