• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Tylice

E-mail Drukuj PDF

XX Niedziela Zwykła - 18 VIII 2019r.

1. Przeżywamy XX Niedzielę Zwykłą. Porządek Mszy św. niedzielnych wakacyjny: godz. 830, 1030 (Tylice), 1200 i 1900.

2. W minionym tygodniu, w uroczystość Wniebowzięcia NMP, we wczesnych godzinach porannych zmarł posługujący w naszej parafii na zastępstwach O. Stanisław PASZEWSKI OFM. Msza św. i pogrzeb odbędzie się jutro, w kościele św. Antoniego we Wrocławiu o godz. 1100. Polecajmy O. Stanisława Miłosierdziu Bożemu.

3. Jutro rozpoczynają się półkolonie dla uczniów szkół podstawowych. Jeszcze dziś można zapisać dzieci, wpłacają 30 zł. uczestnictwa. Zajęcia będą trwały od jutra do piątku włącznie. Zapisane dzieci przychodzą jutro pod kaplicę na godz. 900. Dzieci powinny posiadać zmienne obuwie.

4. W tym tygodniu przypada czwarty czwartek miesiąca. Po wieczornej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy wspólnoty apostolskiej Margaretka w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

5. W środę zapraszam na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy. Przy końcu ławek są karteczki, na których możemy polecać Matce Bożej swoje intencje, które są odczytywane w trakcie Nowenny. Po Nowennie Msza św. z formularza o MB Nieustającej Pomocy.

6. Kancelaria Parafialna czynna będzie we wtorek i czwartek po Mszy św. Tel. parafii: 75 612-06-25.

7. Tegoroczne Spotkanie Młodych Diecezji Legnickiej w Legnickim Polu odbędzie się w dniach 22 - 25 sierpnia. Jego hasłem będzie jedno słowo: „OdNowa!”. Szczegóły na stronie internetowej www.spotkaniemlodych.eu

8. Zbliża się miesiąc wrześniowy. Tradycyjnie, w pierwszą sobotę września - 3 września, odbędzie się XVII pielgrzymka osób niepełnosprawnych i ich przyjaciół do Krzeszowa. Zgłoszenia osób chętnych w zakrystii, lub kancelarii.

9. W minionym tygodniu zmarła nasza parafianka mieszkająca w Tylicach, ś. p . Danuta PILIPIONEK. Została pochowana w Bogatyni. Polecajmy ją Ojcu wszelkiego miłosierdzia.

10. Na tacę w minioną niedzielę, z Wniebowzięcia i ślubu zebrano 880 zł.; ofiara indywidualna: 3000 zł.

11. Na dzisiejszą niedzielę kościół sprzątały rodziny państwa młodych. Dziękuję paniom Bogusławie POMORSKIEJ i Dorocie BARCZYK za dekorację na 15 sierpnia. Proszę o przygotowanie kościoła na przyszłą niedzielę rodziny zamieszkałe pod numerami: 52a/3, 52a/5 i 52b/2.

12. W liturgii Kościoła w nadchodzącym tygodniu wspominamy: we wtorek św. Bernarda, środę św. Piusa X, czwartek NMP Królową, w sobotę św. Bartłomieja Ap.

13. Kolejny cykl nauk dla narzeczonych dla Dekanatu Zgorzelec rozpocznie się od września (pierwsze spotkanie w niedzielę,1 września g. 1900 w nowej Sali Spotkań przy kościele w parafii św. Bonifacego) – tylko na zapisy: osobiście w kancelarii, telefonicznie lub e-mailem . Tel 75 775 23 35; e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.