• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Tylice

E-mail Drukuj PDF

OGŁOSZENIA na XI Niedzielę Zwykłą - 17 VI 2018r.

1.Dziś III niedziela miesiąca czerwca. Zapraszam, by zawierzać się w tym czasie Sercu Jezusa. Wypraszajmy Miłosierdzie Boże w tak wielu trudnych sprawach na drodze zbawienia.

2.W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i Msza św. o godz. 1630.

3.W środę wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na spotkanie formacyjno - modlitewne na godz. 1900 do pomieszczenia świetlicy w kościele w Tylicach.

4.Zbliża się ku końcowi czas roku szkolnego. W minionym tygodniu odbyły się spotkania duszpasterskie dla dzieci i młodzieży. Nieobecnych, proszę o przyniesienie obrazków z obecności na nabożeństwach przy okazji codziennych Mszy św. Msza św. dziękczynna za mijający rok szkolny w czwartek o godz. 1800. Uczniowie najczęściej uczęszczający na nabożeństwa tego roku szkolnego otrzymają nagrody.

5.Próba chóru "NON NOBIS" w najbliższy czwartek o godz. 1900 w tradycyjnym miejscu.

6.Kancelaria Parafialna czynna jest we wtorek i piątek po Mszy wieczornej. Tel. parafii: 075/6120625. W związku z wejściem przepisów o ochronie danych informuję, że wszelkie zaświadczenia w kancelarii będzie można uzyskać tylko osobiście, lub z upoważnienia i mając przy sobie dowód tożsamości.

7.W sobotę 23 czerwca udajemy się na pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej w NEUZELLE. Wyjazd o godz. 800 spod kaplicy MB Łaskawej. Dzieci pierwszokomunijne zabierają swoje stroje, w których będą uczestniczyć w dziękczynnej Mszy św. Kto jeszcze nie dokonał wpłaty na przejazd - 35 zł., proszę to uczynić po dzisiejszych Mszach św. Na drogę proszę zabrać po 5 euro na przewodnika i zwiedzanie. Nie mam niestety potwierdzenia zamówionego autokaru. We wtorek wieczorem ukaże się informacja na ten temat na naszej stronie internetowej parafii.

8.Przyszła niedziela - 24 czerwca, w sąsiedniej parafii odpust ku czci św. Jana Chrzciciela. Tradycyjnie zapraszam na pielgrzymkowe przejście spod naszej kaplicy na Mszę odpustową na godzinę 1200. Wyjdziemy po wspólnej modlitwie o godz. 1115.

9.Informacja dla pielgrzymów do sanktuariów Przemyśla i Rzeszowa w dniach 26 czerwca - 1 lipca. W tym tygodniu zapraszamy na spotkanie przedwyjazdowej w środę, po wieczornej Mszy św. w Zgorzelcu.

10. W dniu 7 lipca na boisku przy kościele św. Stanisława w Tylicach organizujemy ze wspólnotą ŹRÓDŁO MIŁOSIERDZIA ognisko dla rodzin i chętnych na wspólne śpiewy, tańce i konkursy. Będzie można upiec kiełbaskę. Spotkanie rozpocznie się o godz. 1500.

11. Wraz z ks. Romanem MAZUREM, zapraszam na pielgrzymkę do Grecji i Turcji (rejs po Morzu Śródziemnym) w przyszłym roku w terminie 28 IV - 05 V 2019 r. Pielgrzymka ośmiodniowa, organizowana z Biurem Pielgrzymkowo - Turystycznym Ad Astra. Koszt całkowity to 1500 zł. + 1095 euro. Nasza parafia ma 15 zarezerwowanych miejsc. Zapisy do połowy września z wpłatą 1500 zł. Szczegółowy program jest wywieszony w gablotce i umieszczony jest na stronie internetowej naszej parafii.

12. ZAPOWIEDZI:

Dominik WYSPIAŃSKI, zam. w Zgorzelcu w naszej parafii i Magdalena ŁĄCKA, zam. w Zgorzelcu w naszej parafii - zapowiedź I.

W minioną niedzielę zebrano na tacę 390 zł.; taca ślubna 220 zł. Z deklaracji 30 zł. Na dzisiejszą niedzielę kościół posprzątała rodzina państwa młodych. Na przyszłą niedzielę proszę o posprzątanie rodziny z numerów: 26, 27, 28, 29.

Adres strony internetowej naszej parafii: www.mblzgorzelec.pl

Konto parafii MB Łaskawej: PKO BP S.A. 58 1020 2137 0000 9102 0053 9494