• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Tylice

E-mail Drukuj PDF

OGŁOSZENIA na III Niedzielę Adwentu - 16.12.2018r.

1. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się szaty różowe, nawiązujące do koloru nieba o wschodzie słońca i mówiące, że Zbawiciel – Wschodzące z wysoka Słońce jest już naprawdę blisko. Zapraszamy na codzienne „Roraty”, na godz. 1630. Na sobotnie roraty proszę o przyniesienie ręcznie wykonanych lampionów, które wezmą udział w konkursie na najpiękniejszy lampion tegorocznych Rorat. Od poniedziałku wkroczymy w okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego.

2. Trwają rekolekcje adwentowe, prowadzone O. Błażej KUROWSKI, doktora historii Kościoła. Jutro trzeci - ostatni dzień rekolekcji, połączony ze sprawowaniem sakramentu pojednania i pokuty. Plan spowiedzi i Mszy z ostatnią nauką i udzieleniem daru odpustu: Kaplica MB Łaskawej - godz. 830 - czas spowiedzi; godz. 900 Msza św. Tylice: godz. 1600 - czas spowiedzi; godz. 1630 - Msza św. Kaplica MB Łaskawej - godz. 1700 - czas spowiedzi; godz. 1800 Msza św. Jutrzejsza taca, to nasze podziękowanie O. Błażejowi za przeprowadzone rekolekcje.

3. W dzisiejszą niedzielę zbierane są ofiary do puszek po Mszach św. i żywność na pomoc świąteczną. Zbiórkę prowadzi nasza parafialna grupa CARITAS, która rozprowadza także świece wigilijne, kartki świąteczne i inne pamiątki świąteczne. Są też wystawione kosze na zbiórkę żywności.

4. Można wziąć sprzed ołtarza poświęcone opłatki. Ewentualne ofiary proszę składać na tacę, lub na ręce panów kościelnych. Aby dobrze zaplanować wizytę duszpasterską, proszę o zgłoszenie chęci przyjęcia kapłana te rodziny, gdzie w minionym roku takiej wizyty nie było.

5. W minioną niedzielę odbył się Koncert Adwentowy chórów: parafialnego NON NOBIS i chóru Parafii Ewangelickich z Görlitz. Dziękuję pani Małgorzacie DUDA, dyrygent naszego chóru, za piękne przygotowanie tego koncertu. Dziękuję wójtowi gminy Zgorzelec, Piotrowi MACHAJ za wsparcie finansowe koncertu.

6. Zapraszam Radę Parafialną na spotkanie w dniu dzisiejszym o godz. 1600 na plebanię.

7. Dzieci klas III, przygotowujące się do I spowiedzi i Komunii św. mają spotkania, we wtorek po Roratach. Proszę o przybycie na spotkanie rodziców dzieci. Spotkanie około godz. 1845.

8. Próba chóru parafialnego NON NOBIS w czwartek o godz. 1845 w stałym miejscu.

9. Ostatnia spowiedź adwentowa w naszym dekanacie odbędzie się w najbliższą sobotę w parafii św. Bonifacego. Niech nikt, kto nie ma przeszkód, nie zaniedba tego istotnego aktu przygotowania do właściwego przeżycia Świąt Narodzenia Pańskiego.

10. Kancelaria parafialna czynna jest w czwartek po wieczornej Mszy św. Tel. parafialny: 75/6120625.

11. Przyszłoroczna pielgrzymka parafialna odbędzie się w dniach 25 do 30 czerwca 2019 (wtorek - niedziela). Kierunek sanktuaria Ziemi Zamojskiej. Kto chciałby już teraz zapisać się na ten wyjazd, przy zapisie wpłacamy 100 zł., które w razie rezygnacji do końca kwietnia, zwracamy w 100%.

12. Zachęcam do zakupu tygodniki katolickie: Niedzieli i Gościa Niedzielnego. W tym ostatnim znajdziemy płytę z nagraniami polskich kolęd. Cena tygodników: 5 zł.

13. W minioną niedzielę zebrano na tacę 410 zł.; z ofiar za opłatek: 490 zł.; z deklaracji: 230 zł. "Bóg zapłać" za wszelkie ofiary. Za przygotowanie kościoła dziękuję:………………………………………..….. Proszę zaangażowanych w zrobienie dekoracji na święta, o posprzątanie kościoła na przyszłą niedzielę.

Adres strony internetowej naszej parafii: www.mblzgorzelec.pl

Konto parafii MB Łaskawej: PKO BP S.A. 58 1020 2137 0000 9102 0053 9494