• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Tylice

E-mail Drukuj PDF

VI Niedziela Wielkanocna 21 V 2017r.

1. VI niedziele wielkanocna, III miesiąca. Dziś szczególnie zawierzamy się opiece św. Józefa, Oblubieńca NMP. Dzieci, które w zeszłą niedzielę przystąpiły do I Komunii św., kończą dziś oktawę tej uroczystości, swój „biały tydzień”. Dziesiątego czerwca, w sobotę, organizujemy pielgrzymkę dziękczynną za dar I Komunii św. do sanktuarium MB Łaskawej do Krzeszowa. Wyjazd o godz. 800, zwiedzanie sanktuarium z przewodnikiem, Msza św. o godz. 1200, spotkanie przy kiełbasce z grilla i powrót do domu. Koszt pielgrzymki: dla dzieci 40 zł, osoba dorosła 45 zł. Proszę o zapisywanie się i wpłatę do końca dnia dzisiejszego.

2. Przez te kolejne majowe dni, razem z Maryją trwamy na modlitwie podczas nabożeństwa majowego, które sprawujemy w naszym kościele codziennie o godz. 1630 (w środę o 1700).

3. Wczoraj odbyło się spotkanie z rodzicami dzieci klas II szkół podstawowych, które od września rozpoczną bezpośrednie przygotowanie do pierwszej spowiedzi I Komunii św. Ustalono datę I Komunii w przyszłym roku na dzień 6 maja.

4. Od jutrzejszego poniedziałku, 22 maja, przez trzy kolejne dni będziemy modlić się o dobre urodzaje i za kraje głodujące.

5. W środę Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 1630.

6. W czwartek próba chóru NON NOBIS o godz. 1900 w ustalonym miejscu.

7. W piątek przypada "Dzień Mamy". Z tej okazji polecamy nasze mamy Bogu, prosząc dla nich o wszystkie potrzebne im łaski, by mogły dobrze wypełniać swoją misję.

8. Zbliża się także czas odpustu parafialnego ku czci Matki Bożej Łaskawej. Msza św. odpustowa 2 czerwca o godz. 1800. Sumie odpustowej przewodniczyć będzie ks. dziekan z Gryfowa, Krzysztof KURZEJA, kazanie wygłosi ks. Roland ELSNER - proboszcz parafii Senftenberg w Niemczech. W związku planowanym rozpoczęciem budowy domu opieki dla małych dzieci, nie planujemy w tym roku festynu odpustowego.

9. Kancelaria Parafialna czynna będzie w tym tygodniu we wtorek i czwartek po wieczornej Eucharystii. Tel. parafii: 75 - 6120625.

10. Nasza parafialna Caritas zwraca się o pomoc w zebraniu bawełnianej odzieży dla osoby chorej na porażenie mózgowe. Potrzebne są koszulki, bluzki, spodnie dresowe lub komplety dresowe, pidżama z długimi nogawkami. Rozmiar tych potrzebnych ubrań to 150 - 158 cm. Można je przynosić do zakrystii lub kancelarii parafii.

11. Dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za ich zaangażowanie związane z przeżycie święta ich dzieci. Dziękuję za dar ołtarza - relikwiarz na relikwie św. Jana Pawła II. Dziękuję Joannie i Przemkowi TARKA za wykoszenie trawy wokół kościoła św. Stanisława.

12. W minioną niedzielę zebrano na tacę 280 zł. Z tacy ślubnej 220 zł.

13. ZAPOWIEDZI: Wojciech TABIŚ, pochodzący z naszej parafii, z ul. Wrzosowej, będący po ślubie cywilnym z Karoliną TABIŚ, mieszkający obecnie we Wrocławiu - zapowiedź II.


Adres strony internetowej naszej parafii: www.mblzgorzelec.pl

Konto parafii MB Łaskawej: PKO BP S.A. 58 1020 2137 0000 9102 0053 9494