• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Tylice

E-mail Drukuj PDF

XXIX Niedziela Zwykła - 20 X 2019r.

1. W minioną niedzielę zebrano do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia ofiary w kwocie 965 zł. i 4 euro. Dziękuję za złożone ofiary. W dzisiejszą niedzielę przeprowadzana jest akcja liczenia wiernych uczestniczących w Mszy niedzielnej i przystępujących do Komunii św.

2. W minionym tygodniu rozniesiono do większości rodzin list ze sprawozdaniem finansowym za ostatnie 12 miesięcy, wraz z kartką wypominkową. Dziękuję za pomoc w przygotowaniu kopert Magdalenie DAŚKO i jej bliskim. Dziękuję wszystkim osobom, które roznosiły je do rodzin. Składane wraz z kartką wypominkową ofiary, są przeznaczone na prace przy kościele św. Stanisława. Przy końcu ławek można wziąć kopertę z listem i kartką wypominkową, lub samą kartkę wypominkową.

3. Nabożeństwa Różańcowe codziennie o godz. 1630. W środę, Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i Różaniec po Mszy św. Pamiętajmy, że za publiczne odmawianie różańca można uzyskać odpust zupełny.

4. Dzieci klas III, przygotowujące się do I spowiedzi i Komunii św. mają spotkanie we wtorek o godz. 1700 w kaplicy św. Józefa. Przypominam rodzicom o przyniesieniu świadectwa chrztu, jeśli dziecko nie było ochrzczone w naszej parafii.

5. W środę zapraszam na spotkanie w ramach Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym - Źródło Miłosierdzia. Spotkanie o godz. 1900 w pomieszczeniach świetlicy przy kościele św. Stanisława w Tylicach.

6. W czwartek - czwarty miesiąca, po Mszy w Zgorzelcu wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie, prowadzona przez wspólnotę apostolską MARGARETKA.

7. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w piątek o godz. 1900 - to dla większej grupy, grupa mniejsza spotyka się w przyszłą niedzielę o godz. 1600. Młodzież, w minioną sobotę została wprowadzona na drogę deuterokatechumenatu. Osoby nieobecne proszę, by zgłosiły się do mnie osobiście, jeśli chcą w tym roku przygotować się do przyjęcia bierzmowania.

8. Kancelaria parafialna czynna jest we wtorek i czwartek po wieczornej Mszy św. Tel. parafii: 75 612-06-25.

9. W parafii św. Bonifacego rozpocznie się cykl nauk przedmałżeńskich w niedzielę 3 listopada. Zapisy w kancelarii tamtejszej parafii, telefonicznie, lub e-mailem.

10. Coroczne, europejskie spotkanie TAIZ’E na przełomie grudnia i stycznia tego roku, odbędzie się we Wrocławiu. Spotkanie informacyjne, połącznie z nabożeństwem, odbędzie się w Zgorzelcu 25 X w parafii św. Józefa Robotnika o godz. 1930. Spotkanie przeznaczone jest do osób od 17 do 25 roku życia.

11. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Gruzji i Armenii. Termin pielgrzymki: 21 IV - 03 V 2020r. Plakat informacyjny jest w przedsionku kaplicy i na tablicy ogłoszeń. Szczegóły pielgrzymki znajdziemy na stronie internetowej parafii. Informacje i zapisy u pana Dariusza Wolińskiego.

12. Na tacę w minioną niedzielę zebrano ………. zł.,; z ofiary indywidualne ……… zł.

13. Na dzisiejszą niedzielę kościół przygotowali: Danuta NOWACKA, Aneta GAZDA, Elżbieta FIJAŁKOWSKA. Bardzo dziękuję za umycie okien od wewnątrz i na zewnątrz kościoła, oraz naprawienie linki do dzwonu Beacie i Krzysztofowi FLASIŃSKIM. Proszę o przygotowanie kościoła na przyszłą niedzielę mieszkających pod numerami: 53d/2, 53d/3, 53d/5, 54a/1.

14. ZAPOWIEDZI: Mariusz CHRÓŚCIEL, zam. Żarki Średnie i Simona SIDWA, zam. Zgorzelec, ul. Reymonta - zapowiedź II.