• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Tylice

E-mail Drukuj PDF

Niedziela Zmartwychwstania 16 IV 2017r.

1. Składam najserdeczniejsze podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły do pięknego przygotowania naszej wspólnoty i kaplicy na przeżycie Triduum Paschalnego. Dziękuję ministrantom z Anią BAŁUT na czele, panom kościelnym, naszym organistom, osobom zaangażowanym w dekorowanie i sprzątanie kościoła: Anna BAŁUT, Edyta ZIEMECKA. Dziękuję wszystkim, którzy złożyli ofiary na kwiaty do Bożego Grobu - wszystkim uczestnikom liturgii Wielkiego Tygodniu. Dziękuję za wszelkie ofiary i pomoc żywnościową złożoną poprzez parafialną Caritas, której serdecznie dziękuję za stałą opiekę wobec potrzebujących rodzin naszej parafii.

2. Msze św. w Niedzielę Zmartwychwstania i w poniedziałek - jak w każdą niedzielę: o godz. 900 i 1200 i 1800 w kaplicy MBŁ w Zgorzelcu; Tylice: godz. 1030. W dniu jutrzejszym Taca zbierana będzie na potrzeby KUL-u.

3. Dzieci do I Komunii św. zapraszam we wtorek na godz. 1830. Proszę też o przybycie ich rodziców - opiekunów

4. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy na godz. 1630. Po Nowennie Msza św.

5. W sobotę 22 kwietnia, gościć będziemy metropolitę Lwowa, abpa Mieczysława MOKRZYCKIEGO, który w czasie Mszy św. o godz. 1500 wprowadzi dla naszej parafii relikwie I stopnia św. Jana Pawła II. Serdecznie zapraszam na tę niepowtarzalną uroczystość. Po Mszy będzie możliwość ucałowania relikwii św. JP II.

6. O północy, z soboty 22 kwietnia na niedzielę 23 kwietnia, wyruszy pielgrzymka do Grecji. O godz. 00 wyruszamy autokarem do Warszawy na lot do Grecji. Proszę pielgrzymów o wpłacanie kwoty 270 zł. na przejazd autokarem. Informacje dla pielgrzymów od biura podróży, są wywieszone w gablotce.

7. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu we wtorek i czwartek po wieczornej Mszy. Tel. parafialny: 075/6120625.

8. Informacje o sierpniowej pielgrzymce do Sandomierza i okolic. Termin pielgrzymki: 24 - 28 sierpnia 2017r. Koszt Przejazdu, noclegów i wyżywienia - 600 - zł. osoby dorosłe; 540 zł. dzieci do lat 10. Bilety wstępu do zwiedzanych miejsc: 73 zł. Minął już termin wpłacania zaliczki w wysokości 150 zł. od osób zapisanych na głównej liście. Obecnie, kto wpłaci zaliczkę, ten znajdzie się na liście pielgrzymów. Wpłaty zaliczki u pana Dariusza WOLIŃSKIEGO. Szczegóły pielgrzymki na tablicach ogłoszeń.

9. W przedsionku kościoła jest do nabycia prasa katolicka, literatura religijna, szczególnie polecam dwie książki abpa Mieczysława Mokrzyckiego o Janie Pawle II. Można też nabyć płytę z uroczystościami pogrzebowymi bpa Tadeusza RYBAKA w cenie 11 zł.

10. W minioną niedzielę zebrano na tacę 540 zł. z deklaracji 100 zł.; wynajem świetlicy - 200 zł. Kościół sprzątali: MILKIEWICZ, PURZYCKI, KRYKOWSKA. Jest wydrukowana lista do sprzątanie kościoła od 23 kwietnia do 21 maja. Lista znajduje się w przedsionku kościoła. Zapisujemy się według dobrej woli i możliwości.

11. Wszystkim Parafianom i Gościom składam najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Życzę doświadczenia zwycięskiej miłości Chrystusa i wytrwałości w pełnieniu woli Boga, aby ta Miłość w każdym z nas odniosła zwycięstwo. Życzę radości i pokoju Chrystusa Zmartwychwstałego - Pana życia!

 

 

Adres strony internetowej naszej parafii: www.mblzgorzelec.pl

Konto parafii MB Łaskawej: PKO BP S.A. 58 1020 2137 0000 9102 0053 9494


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LISTA KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA

GRUPA I

1.

DARŁAK Natalia

2.

KARDACH Aleksandra

3.

LEŚNIAK Magdalena

4.

MAŻACHOWSKA Agnieszka

5.

RESZCZYŃSKI Grzegorz

6.

SZCZUREK Dominik

7.

ŚLUSARCZYK Mateusz

8.

ŚWIĘCKI Marcin

9.

TOMASZEWSKI Konrad

10.

WIŚNIEWSKI Damian

11.

WRÓBLEWSKI Łukasz

12.

ZIÓLKOWSKI Mirosław

13.

ŻUKOWSKI Rafał

GRUPA II

1.

JEZIERSKI Wojciech

2.

KOŁODZIEJ Ewa

3.

KUBALA Rafał

4.

KURANTOWICZ Weronika

5.

POPŁAWSKA Agata

6.

REC Mateusz

7.

SOBCZYK Grzegorz

8.

SZPIEŃ Grzegorz

9.

TOKARCZYK Wojciech

10.

WOJTUKIEWICZ Wojciech

11.

WYSOCKA Karolina

12.

WYSOCKA Natalia

GRUPA III

1.

CZUPRYŃSKI Mateusz

2.

KWIATKOWSKI Szymon

3.

LEROCH Mateusz

4.

NATHE Denis

5.

ORZECHOWSKI Kamil