• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Tylice

E-mail Drukuj PDF

OGŁOSZENIA na XXV Niedzielę Zwykłą - 24.09.2017r.

1. Przeżywamy dziś XXV niedzielę w ciągu roku. Dzień dzisiejszy zamyka w naszym kraju Kongres poświęcony problemom alkoholizmu w Polsce. Bądźmy aktywnymi apostołami życia w wolności.

2. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców we wtorek o godz. 1700.

3. W środę zapraszam tradycyjnie na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Mszę św. na godz. 1630.

4. Próba chóru parafialnego NON NOBIS w czwartek o godz. 1800 w tradycyjnym miejscu.

5. Kandydaci do bierzmowania, mają kolejne spotkanie formacyjne w piątek o godz. 1845.

6. W piątek kolejne spotkanie dla osób pragnących rozwinąć życie modlitewne w grupie Odnowy w Duchu Świętym. Spotkanie o godz. 1800 w świetlicy przy kościele św. Stanisława w Tylicach.

7. Ze względu na niesprzyjającą pogodę, nie odbyło się popielgrzymkowe spotkanie przy ognisku osób uczestniczących w parafialnej pielgrzymce do sanktuariów Sandomierza i okolic. Ponownie zapraszamy na takie spotkanie w najbliższą sobotę na godz. 1500, jeśli pogoda na to pozwoli.

8. Przyszła niedziele - pierwsza miesiąca. Msza św. o godz. 1200 w intencjach Róży Małżeńskiej. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu z Koronką do Bożego Miłosierdzia. Po adoracji spotkanie dla spólnoty Róży Małżeńskiej. W Tylicach w przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Koła Żywego Różańca.

9. W przyszłą niedzielę w sąsiedniej parafii św. Franciszka Odpust ku czci św. Franciszka z Asyżu. Zapraszam na tradycyjną pielgrzymkę z naszej parafii na Mszę odpustową na godz. 1300. Wyruszamy z pielgrzymką w przyszłą niedzielę spod naszego krzyża misyjnego o godz. 1200.

10. Pielgrzymka Róż Różańcowych do Krzeszowa odbędzie się 7 października. Zapisane osoby są zgłoszone na wyjazd do parafii św. Bonifacego. Godzina wyjazdu będzie podana za tydzień.

11. Kancelaria parafii czynna we wtorek i czwartek po wieczornej Mszy św. Tel. parafialny: 75/6120625.

12. Na stoliku przy końcu ławek, znajdują się listy poparcia projektu ustawy zakazującej przeprowadzanie legalnych aborcji na dzieciach nienarodzonych, podejrzewanych o choroby. Zachęcam do poparcia tej ustawy, aby nasz kraj nie legitymizował procederu zabójstwa.

13. Ks. Roman MAZUR, z którym byliśmy w Ziemi Świętej i Grecji, planuje na przyszły rok pielgrzymkę do Ziemi świętej IZRAEL - JORDANIA, od 24 kwietnia do 3 maja 2018r. Złożenie katy zgłoszeniowej i pierwszego depozytu w kwocie 250 zł. do 10 października. Materiały do pobrania stronie naszej parafii.

14. Dziś mamy już ostatnią niedzielę, w czasie której przebywa w naszej parafii na praktyce duszpasterskiej kleryk, ks. akolita, Mateusza NAWROT. Dziękujemy ks. Mateuszowi za zaangażowanie w duszpasterstwo, liczne prowadzone zajęcia, pracę w kancelarii i piękne prowadzenie śpiewów na liturgiach. Życzymy obfitości łask Bożych na dalszą formację ku kapłaństwu.

15. W minionym tygodniu pożegnaliśmy ś.p. Jerzego STARZYŃSKIEGO i Jana JASTRZĘBSKIEGO. Zawierzajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

16. W minioną niedzielę zebrano na tacę 275 z deklaracji 150 zł.

Adres strony internetowej naszej parafii: www.mblzgorzelec.pl

Konto parafii MB Łaskawej: PKO BP S.A. 58 1020 2137 0000 9102 0053 9494