• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Tylice

E-mail Drukuj PDF

OGŁOSZENIA na I Niedzielę W.P. - 18.02.2018r.

1. Dziś I Niedziela Wielkiego Postu. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 1730 (rozważania dla dorosłych), w Tylicach 1630 (rozważania dla dzieci); Gorzkie Żale w niedziele o godz. 1005.

2. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać na ręce pana Jana WŁOSKA - naszego kościelnego. Zachęcam do powstrzymania się też w tym świętym okresie pokuty od picia napojów alkoholowych.

3. Dzieci, przygotowujące się do rocznicy I Komunii św. proszone są o odebranie po Mszy św. karteczek do spowiedzi wielkopostnych.

4. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. we wtorek o godz. 1700. Spotkanie dla przygotowujących się bezpośrednio do bierzmowania we wtorek o godz. 1845 w kaplicy św. Józefa.

5. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po nowennie Msza św. Po Mszy św. zbiórka dla ministrantów.

6. W czwartek próba chóru parafialnego NON NOBIS o godz. 1900 w stałym miejscu. Zapraszamy wszystkich chętnych do wzmocnienia poszczególnych głosów.

7. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu we wtorek i piątek po wieczornej Mszy św. Tel. parafialny: 075/6120625.

8. W przyszłą - II niedzielę WP tradycyjnie przypada dzień pomocy polskim misjonarzom pracującym w 96 krajach świata. Ofiary na Dzieło Pomocy „Ad Gentes” będą zbierane do puszek po każdej Mszy św.

9. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach od 16 do 19 marca. Prowadzić je będzie Ks. Paweł TRAJEWSKI, dawny wikariusz parafii św. Jadwigi, obecnie studiujący w Rzymie.

10. Od przyszłej niedzieli, 25 marca, rozpoczynają się nauki dla narzeczonych. Spotkania w kolejne niedziele Wielkiego ostu o godz. 1900 na plebanii. Istnieje też możliwość odbycia nauk przedślubnych w formie rekolekcji trzydniowych. Szczegóły na plakacie w przedsionku.

11. Rektor seminarium w Legnicy zaprasza maturzystów i młodzież męską po maturze na Dni Skupienia w dniach: 23 - 25 luty. Koszt uczestnictwa, to dobrowolna ofiara. Zgłoszenia u ks. proboszcza.

12. Ksiądz Jan RAJCZAKOWSKI, wikariusz z parafii św. Jana Chrzciciela, zaprasza na pielgrzymkę do Włoch w terminie 27 kwiecień - 6 maj. Plakat informacyjny w przedsionku kaplicy. Szczegóły na ulotkach na ławce w przedsionku kościoła.

13. Przy kościele św. Józefa Robotnika w Zgorzelcu, jest organizowany konkurs: WIELKANOC OCZAMI DZIECKA, konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną. Konkurs dedykowany jest dzieciom od 3 do 6 roku życia. Prace dostarczyć należy do 22 marca b.r.

14. W minioną niedzielę i środę zebrano na tacę 570 zł. i z deklaracji 350 zł.; ofiary kolędowe - 200 zł.

Dziękuję za przygotowaną dekorację na Wielki Post paniom: Dorocie BARCZYK i Ani BAŁUT.

 

 

Przypomnijmy sobie przepisy Kościoła dotyczące dni pokuty i praktyk pokutnych:

· wszyscy wierni, każdy na swój sposób, obowiązani są na podstawie prawa Bożego czynić pokutę. Żeby jednak wszyscy przez wspólne zachowanie pokuty złączyli się między sobą, zostają nakazane dni pokuty, w które wierni powinni modlić się w sposób szczególny, wykonywać uczynki pobożności i miłości, podejmować akty umartwienia siebie przez wierniejsze wypełnianie własnych obowiązków, zwłaszcza zaś zachowywać post i wstrzemięźliwość;

· w Kościele dniami i okresami pokuty są poszczególne piątki całego roku i czas Wielkiego Postu. W okresie Wielkiego Postu katolik nie powinien brać udziału w hucznej zabawie ani jej urządzać. Wstrzemięźliwość od spożywania mięsa należy zachowywać we wszystkie piątki całego roku, chyba, że w danym dniu przypada uroczystość. Natomiast wstrzemięźliwość i post obowiązują w Środę Popielcową oraz w Wielki Piątek;

· Prawem o wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14. rok życia aż do śmierci, prawem zaś o poście są związane wszystkie osoby pełnoletnie, czyli te, które ukończyły 18. rok życia aż do rozpoczęcia 60. roku życia;

· dla słusznej przyczyny ksiądz proboszcz może dyspensować od obowiązku zachowania pokuty lub wstrzemięźliwości od spożywania mięsa, albo dokonać zamiany tego obowiązku na inne uczynki pobożne. Trzeba się jednak zwrócić do niego w tej sprawie osobiście, telefonicznie lub przez internet. Władze kościelne nie zwykły udzielać dyspensy na Środę Popielcową i Wielki Piątek.

 

Adres strony internetowej naszej parafii: www.mblzgorzelec.pl

Konto parafii MB Łaskawej: PKO BP S.A. 58 1020 2137 0000 9102 0053 9494