• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Tylice

E-mail Drukuj PDF

OGŁOSZENIA na Niedzielę Palmową - 14 IV 2019r.

1. Przeżywamy Niedzielę Palmową, która wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Parafialna grupa Caritas rozprowadza za dobrowolną ofiarę palmy i świąteczne stroiki oraz zbiera pomoc żywnościową dla ubogich rodzin naszej parafii.

2. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać na ręce pana kościelnego - Jana WŁOSKA.

3. Proszę o zgłoszenie po Mszach św. osób chorych naszej parafii, których nie odwiedzam z racji I piątków miesiąca. Osoby te odwiedzę z sakramentami jutro, w Wielki Poniedziałek.

4. We wtorek zapraszam na formacyjne spotkanie dzieci klas III, przygotowujące się do I spowiedzi i Komunii św. Spotkanie o godz. 1700 w kaplicy MBŁ.

5. We wtorek przypada 16-ty dzień miesiąca. Mszę we wtorek w Zgorzelcu rozpoczniemy Nowenną do św. Jana Pawła II. Po Mszy okazja do ucałowania relikwii naszego papieża.

6. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i Msza św. o godz. 1630.

7. Młodzież, która już wyraziła chęć wyjazdu na ŚDM i ta, która chce do tej grupy dołączyć, proszę o zgłoszenie się do mnie w celu pobrania karty zgłoszeniowej. Karty z zaliczką 100 zł. należy dostarczyć do 30 marca.

8. Kancelaria parafialna we wtorek po Mszy wieczornej. Tel. parafialny: 75/6120625. Ostatnie kartki dla dzieci z nabożeństw rozdawane będą za uczestnictwo w nabożeństwach Wielkiego Czwartku i Wielkiego Piątku.

9. Od niedzieli 5 maja rozpoczną się nauki przedmałżeńskie. Szczegóły na ogłoszeniu w gablotce.

10. Jest czas rozliczeń podatkowych. Można 1 % od dochodu na rzecz naszej parafii poprzez Caritas Diecezji Legnickiej. Należy wpisać w odpowiedniej rubryce: „Caritas Diecezji Legnickiej KRS 0000221535”, a w rubryce - cel szczegółowy: Parafia Matki Bożej Łaskawej w Zgorzelcu.

11. W minioną niedzielę zebrano na tacę 680 zł. i z deklaracji 280 zł.

12. Składam serdeczne podziękowanie za posprzątanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę: ……. ………………………………………………………………………………………………………………….. Dziękuję za prace przy remoncie świetlicy z szczególnie panu Jarosławowi KOWALSKIEMU za prace przy osuszeniu muru kościoła pod przedsionkiem.

TRIDUUM PASCHALNE

13. Mszą Wieczerzy Pańskiej rozpoczynamy w czwartek święte Triduum Paschalne. Zapraszam na tą uroczystość w czwartek na godz. 1700. Po Mszy św. przeniesiemy Najświętszy Sakrament do kaplicy adoracji, gdzie będziemy adorować Chrystusa wspominając Jego uwięzienie. Śpiewać będziemy Gorzkie Żale, część I. Potem adorację prowadzi Żywy Różaniec. Zakończenie po godz. 2000.

14. W Wielki Piątek o godz. 1700 rozpoczniemy Liturgię Męki Pańskiej, po której będzie okazja do adoracji Jezusa przy Grobie Pańskim do godz. 2100. Na początek będzie śpiew Gorzkich Żali części III. Od godz. 2000 do 2100 adorację poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym.

15. Wielka Sobota. Rozpoczęcie adoracji Jezusa przy Grobie Pańskim o godz. 1030. Porządek adoracji: od godz. 1030 mieszkańcy Tylic "A", od 1100 do 1130 - mieszkańcy Tylic "B" i "C", po czym zakończymy adorację. Tradycyjne święcenie pokarmów w sobotę o godz. 1100.

16. Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczniemy w kaplicy Matki Bożej Łaskawej w sobotę o godz. 2000.

Adres strony internetowej naszej parafii: www.mblzgorzelec.pl

Konto parafii MB Łaskawej: PKO BP S.A. 58 1020 2137 0000 9102 0053 9494