• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Tylice

E-mail Drukuj PDF

Wniebowstąpienie Pańskie - 24 V 2020r.

1. Przeżywamy niedzielę Wniebowstąpienia. Przed nami ostatni tydzień nabożeństw majowych. Razem z Maryją trwamy na modlitwie. Majówki sprawujemy w naszym kościele o godz. 1630. W środę po Mszy św.

2. Dziękuję dzieciom, które po przystąpieniu tydzień temu do I Komunii świętej, przeżywały „biały tydzień” a wczoraj złożyły ofiary na dzieci, którym polscy misjonarze zapewniają edukację i wyżywienie w północnej części Madagaskaru. Złożono ofiary w kwocie 380 zł. (to wystarczy na 130 posiłków).

3. W dniu wczorajszym sześciu diakonów naszej diecezji, w tym diakon Mateusz NAWROT, który miał trzyletnią praktykę w naszej parafii, przyjęli święcenia kapłańskie. Dzisiaj ks. Mateusz odprawia Mszę św. prymicyjną w kościele św. Maksymiliana w Lubinie. Do naszej parafii przyjedzie na dzień odpustu parafialnego - 2 czerwca, by odprawić Mszę prymicyjną i wygłosić kazanie.

4. Kandydatów do bierzmowania proszę o systematyczną pracę przy przeżyciu ostatniego kroku ku dojrzałości chrześcijańskiej. Pierwszy tydzień dziesiątego Kroku znajduje się na naszej stronie parafialnej.

5. Na przełomie czerwca i lipca mamy zaplanowaną pielgrzymkę parafialną do Ziemi Lubelskiej. W najbliższy wtorek zapraszamy na spotkanie wszystkich, którzy są zapisani na ten wyjazd. Spotkanie we wtorek po Mszy św. wieczornej.

6. We wtorek przypada Dzień Mamy. Zapraszam do wspólnej modlitwy za nasze Mamy, tak w czasie nabożeństwa majowego, jak i Mszy św.

7. W środę Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 1630. Także w środę odbędzie się spotkanie dzieci rocznicowych po wieczornej Mszy św. w Zgorzelcu.

8. Próba chóru parafialnego NON NOBIS w czwartek o godz. 1900 w kaplicy św. Józefa.

9. W piątek spowiedź dla dzieci rocznicowych i ich bliskich od godz. 1600.

10. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 1200 będzie odprawiona w intencji dzieci, które w tym roku przeżywają I rocznicę Komunii św. Zaplanujmy swoje uczestnictwo w Mszy św. w przyszłą niedzielę, by mszę o godz. 1200 pozostawić dla tych dzieci i ich bliskich.

11. Także w przyszłą niedzielę zapraszam na spotkanie Radę Parafialną. Spotkanie odbędzie się w kaplicy św. Józefa o godz. 1600.

12. Kancelaria Parafialna czynna będzie w poniedziałek i czwartek po wieczornej Mszy. Tel. parafii: 75 - 6120625. Korzystajmy z życia sakramentalnego. Służę możliwością spowiedzi pół godziny przed każdą mszą św. Są do nabycia tygodniki katolickie w cenie 6 zł.

13. Kościół na dzisiejszą niedzielę kościół przygotowali: ………………………….……………..

………………………………………………………………………………………………..………

14. W minioną niedzielę zebrano na tacę 320 zł.