• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Tylice

E-mail Drukuj PDF

OGŁOSZENIA na XVIII Niedzielę Zwykłą - 02.08.2020r.

1. Przeżywamy XVIII Niedzielę „w ciągu roku”. Porządek Mszy niedzielnych: w kaplicy M.B. Łaskawej - godz.: 830; 1200; 1900; w Tylicach godz. 1030. Po tej Mszy - zmiana tajemnic Żywego Różańca.

2. Dzisiaj, w niedzielę miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 1200 - modlić się będziemy Koronką do Bożego Miłosierdzia. Po adoracji spotkanie Róży Małżeńskiej na plebanii.

3. Rozpoczął się miesiąc sierpień. Zachęcam do podjęcia ofiary abstynencji. Nasz gest możemy ofiarować w intencji kogoś z naszej rodziny czy znajomych, którzy mają problemy z nadużywaniem alkoholu i sami już nie potrafią z tego wyjść. Niech nasza ofiara połączona z modlitwą wyprosi im łaskę odwrócenia się od tego nałogu.

4. Dziękuję za ofiary złożone przy poświęceniu pojazdów. Zebraliśmy na rzecz MIVA POLSKA 505 zł.

5. Trwa XXVIII Piesza Pielgrzymka naszej diecezji na Jasną Górę. Jest to tzw. „pielgrzymka sztafetowa”. Wczoraj wędrowała grupa zgorzelecka. Łączmy się z pielgrzymami dla wyproszenia naszemu Kościołowi wzrostu w łasce Jezusa Chrystusa. Niech Maryja wspomoże ufającym Bogu.

6. W nadchodzącym tygodniu wspominamy.

· We wtorek św. Jana Marię VIANNEYA

· W czwartek Przemienienie Pańskie - święto

· W sobotę św. Dominika

7. W najbliższą środę zapraszam tradycyjnie na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy na godz. 1630. Po nowennie Msza św.

8. Na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu w pierwszy czwartek miesiąca w kaplicy w Zgorzelcu, wspólnota apostolska „Margaretka”, poprowadzi modlitwy za kapłanów i o powołania kapłańskie i zakonne.

9. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzie pół godziny przed każdą Mszą św. W piątek odwiedzę chorych od godz. 800, zaczynając od Tylic. Msza św. w ich intencji w piątek w Tylicach o godz. 1630.

10. Kancelaria parafii czynna jest w tym tygodniu w czwartek po wieczornej Mszy św. Tel. parafialny: 75/6120625.

11. Mamy zaplanowaną pielgrzymkę busem do Częstochowy i Leśniowa w dniach 11 - 12 sierpnia, z noclegiem u sióstr Nazaretanek w Olsztynie pod Częstochową. Koszt noclegu, to ofiara. Należy zabrać z sobą śpiwór. Chętnych proszę o jak najszybszy kontakt ze mną. Kosz wyjazdu i noclegu 130 zł.

12. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Sprzątali: Jadwiga POLIWKA, Beata i Krzysztof FLASIŃSCY. Posprzątali świetlicę i skosili trawę wokół kościoła: Beata FLASIŃSKA, Irena PROKOPIUKWŁOSEK, Dorota KOWALSKA i Dorota BARCZYK.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

· Wojciech KURIATA, zam. w Tylicach i Karolina OLEJNIK, zam. w Koźlicach - zapowiedź II.

· Mateusz ŻOŁDAK, zam. w Zgorzelcu, ul. Zielna i Stella KUTKO, zam. w Zgorzelcu, ul. Poluszyńskiego - zapowiedź I.

· Piotr NOWICKI i Natalia BOŁOZ, zamieszkali w Tylicach - zapowiedź I

W minionym tygodniu złożono na kościoła w Tylicach ofiary w wysokości 685 zł.