• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Tylice

E-mail Drukuj PDF

IV Niedziela Wielkanocna 22 IV 2018r.

1. Przypada dziś IV Niedziela Wielkanocy - Niedziela Dobrego Pasterza. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. W minionym tygodniu przeżywaliśmy tydzień biblijny. Zapraszam w czwartek na nabożeństwo: słuchać rozeznać, żyć. Dziękuję pani Magdalenie DAŚKO i kandydatom do bierzmowania za przygotowanie i poprowadzenia nabożeństwa: DROGA ŚWIATŁA. Wczoraj odbyło się spotkanie w sprawie projektu wystroju artystycznego kościoła św. Stanisława. Dziękuję za wczorajsze spotkanie w sprawie omówienia wystroju artystycznego kościoła św. św. Stanisława w Tylicach.

2. Mamy na dzień dzisiejszy zaproszenie proboszcza parafii z Osieka na koncert Dolnośląskiej Orkiestry Kameralnej z Görlitz do kościoła w Radomierzycach. Okazją jest 60-lecie parafii Narodzenia NMP w Osieku Łużyckim. Koncert w kościele w Radomierzycach o godz. 1600.

3. Dziś przypada 10 rocznica powstania naszej parafialnej grupy CARITAS. Msza św. w intencji osób zaangażowanych w to dzieło pomocy potrzebującym o godz. 1800.

4. Spotkanie dla przygotowujących się do I Komunii dziś po Mszy św. południowej. Następne spotkanie we wtorek i czwartek o godz. 1700. W sobotę, 29 kwietnia, o godz. 1445 rozpocznie się nabożeństwo pokutne dla dzieci i ich rodzin, a od godz. 1500 czas na indywidualną spowiedź.

5. Spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania we wtorek o godz. 1845.

6. Dzieci obchodzące I rocznicę przystąpienia do I Komunii św. mają swoją próbę w środę po Mszy św. wieczornej.

7. W środę Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy o godz. 1630 i Msza św. Po Mszy św. zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów.

8. Parafialny chór „NON NOBIS” spotyka się na próbie w czwartek o godz. 1830 w stałym miejscu.

9. W sobotę w katedrze legnickie odbędą się święcenia diakonatu. Akolita Mateusz NAWROT, który miał w naszej parafii praktykę we wrześniu minionego roku, przystąpi do tych święceń. Otoczmy go naszą modlitwą.

10. Kancelaria parafialna czynna w czwartek po wieczornej Eucharystii. Tel. parafialny: 075/6120625.

11. Dzieci, które 6 maja przystąpią do I Komunii św. i ich rodziny planują pielgrzymkę dziękczynną do sanktuarium Matki Bożej w NEUZELLE. Wyjazd nastąpi w ostatnią sobotę czerwca. Proszę o zapisanie się na wyjazd dzieci i ich bliskich do przyszłej niedzieli. Koszt przejazdu i przewodnika, to 35 zł. Zwiedzanie 2 euro (dzieci do 2 roku nie płacą).

12. Zbliża się dzień święceń kapłańskich diakona Mateusza WYSPIAŃSKIEGO. Jest organizowany wyjazd na uroczystość święceń do Legnicy na dzień 19 maja. Przejazd jest darmowy. Do 1 maja zbieramy listę chętnych do skorzystania z tego wyjazdu. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Wyjazd o godz. 800. Msza św. w katedrze legnickie o godz. 1000.

13. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.

ZAPOWIEDZI: Klaudia MANIORA, zam. Zgorzelec, ul. Reymonta 22 c i Tomasz CHIMNIAK, zam. w Czerwonej Wodzie, ul. 3-go Maja 8 - zapowiedź II.

„Bóg zapłać” za złożone w minionym tygodniu ofiary: 330 zł taca, z deklaracji 200 zł.; z wynajmu świetlicy - 300 zł. Kościół sprzątali: Ewa i Marek NĘCCY. Proszę o przygotowanie kościoła na przyszłą niedzielę rodziny zamieszkałe pod numerami 23, 23a, 24.

 

Adres strony internetowej naszej parafii: www.mblzgorzelec.pl

Konto parafii MB Łaskawej: PKO BP S.A. 58 1020 2137 0000 9102 0053 9494