• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Tylice

E-mail Drukuj PDF

OGŁOSZENIA na XXVIII Niedzielę Zwykłą - 14.10.2018r.

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy XVIII Dzień Papieski. Tegoroczne hasło brzmi: „Promieniowanie ojcostwa”. Po mszach św. jest przeprowadzana zbiórka do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Przypada dziś święto Edukacji Narodowej - Dzień Nauczyciela. Módlmy się o mądrość Bożą dla pracujących we wszelkich rodzajach szkół, o potrzebne łaski w życiu zawodowym, osobistym i rodzinnym.

2. Po tej Mszy św., zapraszam na spotkanie do świetlicy na spotkanie przy herbacie i kawie. Zauważajmy siebie i okazujmy sobie wzajemną życzliwość - interesujmy się sobą.

3. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy codziennie o godz. 1630. W środę różaniec po Mszy św. a w niedziele o godz. 1000. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny.

4. We wtorek przypada 40 rocznica wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Apostolską. Jest to także dzień wspomnienia św. Jadwigi Śląskiej, dzień odpustowy w sąsiedniej parafii. Suma odpustowa w parafii św. Jadwigi we wtorek o godz. 1800.

5. Spotkanie dla dzieci klas III - pierwszokomunijnych i ich opiekunów, przygotowujące do I Komunii św. we wtorek o godz. 1715. Po krótkim spotkaniu dzieci uczestniczą w nabożeństwie różańcowym.

6. W środę Msza św. o godz. 1630, po Mszy Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i modlitwa różańcowa. W środę spotkanie we wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym „Źródło Miłosierdzia”. Spotkanie odbywa się w świetlicy przy kościele św. Stanisława w Tylicach o godz. 1900.

7. W najbliższy czwartek przypada wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty - patrona lekarzy i służby zdrowia. Zapraszam na Mszę św. w intencji służącym ludziom chorym na godz. 1900. Po Mszy św. zapraszam lekarzy na spotkanie na plebanii.

8. Przyszła niedziela jest Światową Niedzielą Misyjną i inauguruje Tydzień Misyjny w całym Kościele. Zbierane do puszek ofiary, są przeznaczone na Papieskie Dzieła Misyjne.

9. Tradycją minionych lat, są roznoszone do rodzin naszej parafii sprawozdanie finansowe z minionego roku. Do sprawozdania dołączona jest kartka wypominkowa. Za zmarłych polecanych na tych kartkach wypominkowych modlimy przez w Dzień Zaduszny i 7 listopada, następnie przez cały rok przed Mszą niedzielną. Ofiary składane przy tej okazji, to nasza „cegiełka” na prace nad artystycznym wystrojem kościoła.

10. Parafialna Caritas planuje wznowienie rozdziału żywności osobom i rodzinom potrzebującym. Potrzebujemy jednak informacji o takich sytuacjach. Pomoc jest możliwa wobec tych, którzy jako samotni nie przekraczają kwoty dochodu 1400 zł, lub w rodzinie 1100 zł. Nie mogą tej pomocy otrzymać otrzymujący pomoc z MOPS-u. Proszę o zgłaszanie się zainteresowanych lub życzliwą informację sąsiedzką do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

11. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w środę i piątek po wieczornej Mszy św.. Tel. parafii: 75 - 6120625.

12. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE: Michał WAWRZEŁO i Marta CHRUL, zam. na ul. Reymonta - zapowiedź III.

13. W minioną niedzielę zebrano na tacę 380 zł.; z deklaracji 330 zł. - „Bóg zapłać”.

14. Dziękuję za posprzątanie i dekorację kościoła. ………………………………………..……………….. Proszę o przygotowanie rodziny z numerów: 44 „A”, 46, 47.

 

Adres strony internetowej naszej parafii: www.mblzgorzelec.pl

Konto parafii MB Łaskawej: PKO BP S.A. 58 1020 2137 0000 9102 0053 9494